Wieża Księstwa Castoramy

Galerie gotowych dioram.

Wieża Księstwa Castoramy

Postprzez Tomek RS » Pią Mar 01, 2019 2:15 pm

Cześć,
W tym odcinku szybka wieża strażnicza do gier bitewnych, oparta na materiałach z Castoramy. Zakupiłem akrusz styroduru budowlanego 20mm (koszt 9,99zł), dwa pudełka raufazy (grosze) i wygrzebałem pudełko wykałaczek.
Po podjęciu decycji odnośnie wymiarów projektowanej wieży, przy pomocy talerzyka wytrasowałem z grubsza plasterki wieży i wyharatałem je nożykiem z arkusza styroduru. Po przeszlifowaniu gąbką ścierną (oba lica arkusza styroduru budowlanego są gładkie i lepiej je zadrapać przed klejeniem) posklejałem plasterki do kupy, w ostatnim wycinając środek - tutaj już bardziej przyłożyłem się do nożyka, a po wycięciu powstały pierścień przeszlifowałem od wewnątrz gąbeczką. Całość przykleiłem do styrodurowego cokolika i następnie do podstawki ze spienionego PCV 8mm (tradycyjnie, odpad z frezowanej litery "o"):

Image

Teraz nastąpiła przymiarka korzonków - przyszłych drzewek i zarośli:

To za duże

Image

A to w sam raz

Image

Przyszła kolej na zdecydowane użycie gąbki ściernej w celu uzyskania bardziej opływowych form:

Image

Kolejny krok - oklejenie plasterkami styroduru i korka dla zróżnicowania powierzchni. SuperGlue.

Image

Oraz przyklejenie wyciętych z grubsza blanków:

Image

Detale drzwi:

Image

Oraz "pomostu bojowego" (balsa nacięta igłą, "gwoździowanie" też od igły):

Image

Szybki szlif wyobleblający blanków, malowanie drewna, syfienie:

Image

Image

Teraz wypełnianie przestrzeni na ścianach/różnicowanie faktury powierzchni. Użyłem raufazy w dwóch kalibrach, klejonej na Wikol. Oczywiście nie dodawałem do farby:

Image

Image

Efekt w trakcie montażu:

Image

Przy drzwiach (balsa, paski tworzywa - "negatywowa" imitacja gwoździowania wykonana igłą):

Image

Teraz czas na darcie łacha... tzn. "wtopienia" wieży w skałę. Nieodzowny widelec w powyginanymi zębami (naprawdę rekomenduję to narzędzie do profilowania ścian i skał styrodurowych). Jedziemy z koksem:

Image

Image

Malujemy ściany (aerograf, szarości i biele) oraz drzwi (pędzle, Vallejo drewno- i metalopodobne):

Image

Image

Image

Na powyższym zdjęciu widac początek konstrukcji podestu. Listewki i wykałaczki docinane na wymiar:

Image

Image

Image

Image

No i cóż... Końcóweczka. Przykleiłem korzonki Wikolem do podstawy a SuperGlue do ścian, obsypałem posypką imitującą liście, dodałem zacieki. Efekt finalny:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Całość wykonana w ciągu 3 dni. Mam nadzieję, że się podobało.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Tomek Rogala
Awatar użytkownika
Tomek RS

Miejscowość: Gdańsk / Kontrakt S6 Kołobrzeg

Re: Wieża Księstwa Castoramy

Postprzez marek d » Pią Mar 01, 2019 6:25 pm

Dla mnie rewelacja. Pomysł i wykonanie bajeczka.
Czyli co; jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. ;o)
Nie dawaj wszystkiego dzieciom, weź coś czasami na jakąś wystawę.
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Wróć do Galeria - dioramy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość