Panzer IV Ausf J i Ausf H Dragon skala 1/35

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Panzer IV Ausf J i Ausf H Dragon skala 1/35

Postprzez Badger » Sob Kwi 05, 2008 9:33 pm

No to zaczynamy. Projekt jest bardzo duży i na pewno moje rozpoczęte prace na warsztacie muszą zostać przerwane :cry: Mimo to i tak nie zapewnia mi to pewności ukończenia modelu w terminie.
O zgromadzonych częściach:
1 Element wyjściowy - Model Panzer IV Ausf J Dragona
2. Elementy dodatkowe - Żywica CMK- przedział silnikowy, Żywica Verlinden 1534 - przedział bojowy i wyposażenie wieży
3. Elementy zastępcze -Tylny wieżowy zasobnik Aber 35A105, osłony wieży Aber 35A06, Błotniki Aber 35A81, Zestaw podstawowy do panzer IV Ausf J - Aber 35013, Uchwyty do narzędzi Aber 35 A04, Schurtzen - Eduard 35 311, Panel nadtransmisyjny - Royal model 361, Lufa Aber 35L-48, Gąsienice -Friulmodel, Układ jezdny Tristar 014.
Tak to wygląda na zdjęciach:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pierwszym problemem jest to że żywica dedykowana jest do modelu Tamiya, może sobie z tym jakoś poradzę. Ponieważ to pierwszy dzień uczyniłem wstępne przymiarki i muszę powiedzieć że części z Verlindena robią niezłe wrażenie. Wszystko w dolnej wannie kadługba poszło do wycinki, wyglądało to tak:
Image
Image
Image
Image

TO tyle postaram się mimo wszystko to uczynić w terminie co z tego wyjdzie pożyjemy zobaczymy. Z ciekawostek wszystko to już chwilę zalegało w szafie i nigdy nie miałem odwagi się z tym zmierzyć.
Ostatnio edytowany przez Badger Śro Wrz 09, 2009 12:12 pm, edytowano w sumie 3 razy
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Vis13 » Sob Kwi 05, 2008 10:02 pm

Jakaś konkretna "czwórka", czy wizja?
Jeżeli możesz daj sobie spokój z Eduardem i kup ekrany Abera, bez porównania lepsze.
Uważaj na osłony wieży, bardziej pasują do Tamiyi (węższa wieża), ciężko je spasować.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Vis13

Miejscowość: 3miasto

Postprzez Badger » Sob Kwi 05, 2008 10:22 pm

Musi być jakaś konkretna, ale jeszcze malowania nie mam ustalonego naskładowałem kupę materiałów i zaczynam przeglądać. Zeszło ze mnie powietrze jak wyciągnąłem ten model lata składowany (zawsze mówił do mnie - daj mi poleżeć za cienki budowniczy z ciebie jeszcze jest). dlatego tyle bebechów do niego. Z problemów zdaję sobie sprawę mam nadzieję że dzięki Waszej pomocy coś wyjdzie z tego panzerka. Na pewno już jutro pojawią się pytania z mojej strony, bo wiem że trochę osób (Krzyśku) w czwórkach siedzi. :)

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez kaziooo » Sob Kwi 05, 2008 10:36 pm

Madre Dios, cóż to jest? Pół asortymentu Jadaru? Po złożeniu to będzie chyba z kilogram ważyło, zaiste "pancerny" model... Kibicuję serdecznie w (jak na to wygląda) ciężkich bojach.

P.S. Badger, o co się Tobie rozchodziło w ostatnim poście w moim wątku?
Zastanawiam się, czy to był jakiś "postprymaaprylisowy" joke, czy naprawdę masz do mnie jakiś deal? Czy chodziło o ten konkurs?
kaziooo

Miejscowość: Poznań

Postprzez Rafhart » Sob Kwi 05, 2008 11:05 pm

A więc pierwszy uczestnik już wystartował , gratulację czekam na pozostałych. 8-)
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez KamikazePL » Sob Kwi 05, 2008 11:54 pm

Zapowiada się ostra rywalizacja, jak uczestnicy będą startować z tak "zupgrade'owanymi" modelami. Z chęcią będę oglądał mistrzów w pracy.
Image
Awatar użytkownika
KamikazePL

Miejscowość: Bydgoszcz/Leicester, UK

Postprzez Badger » Nie Kwi 06, 2008 12:41 am

KamikazePL :arrow: do mistrza to mi daleko :cry:

Plan jest taki malowanie:
Image
Image
Image

Najwięcej oryginalnych zdjęć jest w malowaniu zimowym (chyba ze względu na okres produkcji), a powiem szczerze białego go robić nie chcę - brak treningu w tej materii.
Ekrany albo minia albo nie malowane w ogóle czyli "zardzewnięte"

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez Jonak » Nie Kwi 06, 2008 1:50 am

Hej,

Troszkę szkoda tych dodatków na raczej słaby model Dragona ale:

Wnętrze Verlindena, jest kurcze bardzo niefajne w porównaniu z CMK.
Uważaj na czeski silnik; jest dedykowany Tamiyce, CMK wydał drugi zestaw do Dragona.
Tak się zastanawiam, na co Ci blaszka z uchwytami, skoro zawiera ją podstawowy zestaw Abera...? :>
Na pewno masz dobrą lufę? Hamulec wylotowy na zdjęciach wygląda na ten "średniego" typu.
Ekrany Edka w porównaniu z Aberem...szkoda gadać :mrgreen: Przy tym stopniu waloryzacji rozważyłbym zakup polskiego produktu.

Będę obserwował... choćby dlatego, że sam mam dość podobny model w "budowie" :>

Pozdrawiam,
MJ
Mateusz Jonakowski
------------------------
Image
Image
Awatar użytkownika
Jonak

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Badger » Nie Kwi 06, 2008 9:28 am

Witam
Mateusz - wątpliwości jak najbardziej zasadne (oba zestawy po wstępnych przymiarkach trochę nie pasują (szerokość i długość, no i zgryz ze ścianą ogniową) , jak i co z tym zrobić jeszcze nie wiem.
Lufa jest dla panzera produkcji końcowej (jak ją skręcę to zobaczymy jak "muzzle" wygląda). Piszesz o tej L/70 czy masz jeszcze rozgrzebaną jakąś czwórkę (zawsze mozna coś podglądnąć)

Panowie potrzebuję zdjęć "interior" czy bebechy H i J się różnią???
(bo H mam nawet nieżle obfotografowaną, no a J to tyle co zostało w Skarżysku to jakby niekompletne aczkolwiek łatwo dostępne i naświetlone wnętrze)

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez Jonak » Nie Kwi 06, 2008 10:36 am

Wnętrze H i J różniło się tylko brakiem elektrycznego systemu obrotu wieży w tym drugim, oraz dodatkowym 200l zbiornikiem paliwa.

Nie, prócz Jagdpanzera mam dwie jeszcze IV Tamiya - Ausf.H do przerobienia na późne G na Winterkatten, oraz tą Ausf.J, z której planuje zrobić Ausf.H:

Image

:)

Pozdrawiam,
MJ
Ostatnio edytowany przez Jonak, Nie Kwi 06, 2008 10:29 pm, edytowano w sumie 1 raz
Mateusz Jonakowski
------------------------
Image
Image
Awatar użytkownika
Jonak

Postprzez Badger » Nie Kwi 06, 2008 11:31 am

No no, miło nie być samemu "chorym" :lol: :lol:

Dodatkowy zbiornik z paliwem jak wiesz był dość nieszczelny a co za tym pożaroniebezpieczny i nie był dość długo w ogóle montowany.

No ja sobie czekam na H, powinień wreszcie ktoś jakąś uczciwą H wypuścić

W swoim J oprę się na dokumentacji z 12.1944r. No to teraz mam do przerwę wyjeżdżam na chrzciny i myślę że do wtorku to się jakoś pozbieram.

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez Jonak » Nie Kwi 06, 2008 11:38 am

Nie był montowany gdzieś do września '44... czyli jednak wypadałoby dorobić.
Mateusz Jonakowski
------------------------
Image
Image
Awatar użytkownika
Jonak

Postprzez tytusbowler » Nie Kwi 06, 2008 1:12 pm

Witaj,

uważaj na ekrany na wieży.

Ja niestety do Dragona musiałem robić ekrany od podstaw. Uchwyty abera zostały.

Możesz sobie podejrzeć:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=29261&start=30

trzymam kciuki i życzę powodzenia :)
pozdrawiam serdecznie - Mariusz
Na warsztacie:
Panzer IV D "414" 21 Pz Div/Pz.Rgt.5/4 komp. Deutsche Afrikakorps
Awatar użytkownika
tytusbowler

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Badger » Nie Kwi 06, 2008 10:48 pm

No to pięknie panowie. Ponieważ na chrzciny wyjechałem sobie dzisiaj i planowałem się troche odstresować no to się odsteresowałem. Myślę sobie jutro urlop (żeby się piwkiem wyleczyć), to wrócę dzisiaj i jutro za panzerka się ostro wezmę. No jak żonie wyjazd z działki robiłem sprzętem, żeby mi sprzęta nie uszkodziła to sam w donice z kwiatami wjechałem i spojler przedni z Niemiec ściągany szlak trafił w koszty poszłem. I po co mi to było?? uległem mani współzawodnictwa :cry:

No cóż zdarza się - ale teraz SOS potrzebuje kwitów na "interiora" przyjmę każdą ilość

Mariusz dzięki za info - pocieszające raczej nie jest :cry:

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez kaziooo » Nie Kwi 06, 2008 10:53 pm

Oj, Badger, na razie to ja mam kwity i to na pojazd wielokroć mniej znany od Twojej czwórki :D. Wygląda na to, że nie Ty jeden będziesz musiał przerabiać i dorabiać "to i owo" w ramach współzawodnictwa. Jak tylko dostanę wydruki tych planów (w 35) bierę się zo rabotu. Wygląda na to, że ruszymy z budową jednocześnie. Równe szanse ;o).
kaziooo

Miejscowość: Poznań

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości