trofiejny Pz IV E - prawie już

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez Badger » Pon Sie 10, 2009 11:41 pm

Kawałek dobrej roboty modelarskiej, troszeczkę dla mnie obicia są zbyt że tak powiem nachalne, ale całościowo piękny model. Zdjęcia na jasnym tle wg mnie fajniejsze dla tego koloru wyszły.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez RadekP » Wto Sie 11, 2009 1:23 am

Cześć
Dzięki za komentarze.
Jeśli chodzi o obicia to wyszły takie jakie sobie zamierzyłem. Już mnie za to co prawda krytykowali gdzie indziej, ale wychodzę z założenia, że modelarstwo to sztuka, a nie nauka, co za tym idzie warto eksperymentować i pewne rzeczy nawet przerysowywać zamiast trzymać się wyliczonych reguł. Bez tego, rzeczywiście, tak jak pisał Bartek, z czasem wszystkie modele staną się takie same.

Radek
RadekP

Postprzez Boozy » Pon Sie 31, 2009 11:44 pm

Radku pięknie Ci to wyszło. :D W galerii dopiero zauważyłem, że popękały niektóre bandaże, a przynajmniej jeden.
Nie wiem czy to ma związek z Twoimi pęknięciami ale ja gdy przesadze z rozcieńczalnikami tj. white spirit itp. nakładając na pigment wtedy chyba robią się jakieś skurcze i pęka.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez RadekP » Wto Wrz 01, 2009 12:33 am

Jeden faktycznie pękł, jeszcze przed pigmentami. Model trafi na dioramę więc i tak tego nie będzie widać.

Radek
RadekP

Postprzez Turbik21 » Śro Sty 27, 2010 12:29 am

Oglądam zdjęcia modelu i oczy podpowiadają mi, że (w dużym uproszczeniu) model został pomalowany "na szaro", potem
"na biało", potem "na zielono", a potem w ruch poszły ostre, niebezpieczne narzędzia i tak powstały obicia i zadrapania.

Zakładam jednak, że obicia zostały namalowane, chociaż wcale tak to nie wygląda (to jest komplement). Na czym polega ten trik?

Dlaczego to nie wygląda jak szare i białe plamki na zielonym tle, tylko jak braki w zielonej farbie pod którą znajduje się farba
w innym, ciemniejszym kolorze? Chodzi o kształt tych "plamek"? Ostre krawędzie? O dysproporcje w tym ile powierzchni
zajmują poszczególne barwy?

Z góry dziękuję, za odkrycie chociaż części tej tajemnicy :P
Awatar użytkownika
Turbik21

Postprzez RadekP » Wto Lut 02, 2010 6:51 pm

Turbik21 napisał(a):Zakładam jednak, że obicia zostały namalowane, chociaż wcale tak to nie wygląda (to jest komplement). Na czym polega ten trik

Tak w skrócie - Jasna warstwa obić ma stworzyć odpowiedni kontrast dla ciemnego koloru (w tym przypadku Dark Rust z bajeho). Myślę, że w dużej mierze naturalny (co nie musi być równoznaczne z realistycznym - dla wnikliwych) wygląd zadrapań można uzyskać dzięki odpowiedniej gęstości farby oraz zdecydowanym i delikatnym pociągnięciom pędzla. Nieregularność plamek i ostre ich krawędzie to tez ważna kwestia. W przypadku uzywania akryli polecam używać opóźniacz, zdecydowanie wpływa na komfort prac malarskich.

Radek
RadekP

Postprzez Turbik21 » Wto Lut 02, 2010 8:50 pm

Dziękuję, jak już będę malował to spróbuję to wykorzystać (razem z tym co o obiciach napisałeś wcześniej).

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Turbik21

Postprzez Boozy » Sob Lut 06, 2010 4:58 pm

Hej.
Radku czy zakończysz to? Już chyba niewiele zostało.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Postprzez RadekP » Sob Lut 06, 2010 6:43 pm

Cześć

Czołg jest od dawna gotowy, figurki w rozsypce, podstawka też. Może kiedyś się uda ;)

Radek
RadekP

Postprzez Boozy » Sob Lut 06, 2010 7:15 pm

Aaaa mój błąd. :D
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Postprzez RadekP » Nie Sie 08, 2010 6:03 pm

Rok minął odkąd skończyłem ten model więc z tej okazji mam przyjemność zaprezentować mały postęp w temacie scenki do niego:)

Image

Myślę, że do przyszłego sierpnia będzie gotowa.

.
RadekP

Postprzez rollingstones » Nie Sie 08, 2010 7:10 pm

Podoba mi się to tempo, a na poważnie- ładna kompozycja
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez waldeczek » Nie Sie 08, 2010 8:17 pm

Czołg wręcz urzekający:) Jeden z lepszych jakie widziałem:) Szkoda że tzreba tak mdługo czekac na postępy no ale widocznie trzeba i warto bo praca urzekająca:)
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez cloner16 » Nie Sie 08, 2010 9:20 pm

Ja tu zaglądam dość często żeby sobie na relacje popatrzeć i coś zgapić.
Myślałem ,że tu koniec, patrzę, o ktoś bawi się w archeologa i odkopał temat, a tu niespodzianka.
Image
cloner16

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Badger » Pon Sie 09, 2010 7:21 am

Radku szykuje sie kapitalna scenka, czołg faktycznie prezentuje się znakomicie. mam nadzieje że nie każesz czekać kolejny rok na dalszey postęp ;o)
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości