Panzer IV D

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez » Nie Lip 26, 2009 10:13 pm

Radek Pituch napisał(a):To co widać za wieżyczką dowódcy to najprawdopodobniej otwarta klapa zasobnika na rzeczy załogi.

Bez żadnych wątpliwości stawiam, że jest to odgięta klapa zasobnika. Sebastianie, nie wygląda mi to na zwłoki soldata, oczywiście każdy widzi co chce, niemniej wg mnie to klapa.

Pzdr

Postprzez RJ » Nie Lip 26, 2009 11:52 pm

Sebek, nie wiem czy pamiętasz, ale spory czas temu, sporo o tym gadaliśmy...niech pozostaną na zdjęciach i w pamięci tam byłych..od dramaturgii mamy te zacieki, obicia, kompozycje(no chyba ze ja sie zagolopowałem, to sry) i te pe.

A zasobnik z wywleczonymi choćby szmatami będzie w sam raz.

p.
RJ

Postprzez Halfdan » Czw Lip 30, 2009 7:59 am

Witam!

Wydaje mi się, że panzer na focie dostał w tył. Nieco powyżej tłumika jest nieregularna czarna plama na płycie pancernej. Sądząc po rozmiarze nieduży kaliber z bliska, na pewno nie kumulacyjny bo dziura byłaby regularna, bez wyłamania fragmentu płyty. To by się zgadzało ze sposobem ustawienia wieży.
Czy cień na wieży to były dowódca czołgu tego nie wiem, ale ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie aby w dio pojawił się taki "śpiący" zawodnik.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Halfdan

Miejscowość: Thorn/Truso

Postprzez Panzer » Śro Sie 05, 2009 12:36 pm

Halfdan napisał(a):Witam!

Wydaje mi się, że panzer na focie dostał w tył. Nieco powyżej tłumika jest nieregularna czarna plama na płycie pancernej.
Pozdrawiam

Wg mnie jest to po prostu cień od ramienia zasobnika na świece dymne. Inne cienie na pojeździe układają się w ten sam sposób.
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

Postprzez rollingstones » Nie Sie 09, 2009 11:05 am

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.
Interpretacja tego trafienia została w końcu ustalona jako lewa burta nad wózkiem jezdnym. Szkoda już czasu na dalsze zastanawianie się, to i tak dosyć lużna interpretacja tej fotografii. Decydując się na takie miejsce trafienia zapewniam sobie również alibi do nie spalenia całego czołgu a jedynie jego tylnej części i to i tak nie w całości, ale o tym to pózniej. Na razie poskładałem do kupy podwozie upodobniając je do tego ze zdjęcia. Nie zamierzam zakładać dużej ilości fototrawionych częsci a wykorzystuje tylko to co jest w pudle. Z uwagi na fakt że błotniki w nowych dragonach moim zdaniem są lepsze niż fototrawione a równie łatwo je pogiąć tak też uczyniłem. Ostatnie dwa tygodnie nie sprzyjają mi szybkości prac ale pokazuje to co zrobiłem aby nikt nie myślał że już się całkowicie obijam. Dziś może postawię go na gąsienicach, zrobię zdjęcie z takiej perspektywy jak fotografia orginalna i dognę błotnik do stanu ze zdjęcia.
Image
Image
Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Browarczyk » Nie Sie 09, 2009 10:58 pm

Coraz ciekawiej :)
Pozdrawiam Browarczyk :)
Moja strona:
Image
Awatar użytkownika
Browarczyk

Miejscowość: Wrocław

Postprzez rollingstones » Pon Wrz 07, 2009 11:20 pm

Trochę koledzy podganiają to i moja kolej
Panzer jest już po filtrze a przed washami. Modulacja się zmniejsza.
SBS z calego procesu malowania spalonej części pojazdu zrobię pózniej jak już go zakończę - aby było spójnie.
CDN....
Image
Image
Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez dweler » Wto Wrz 08, 2009 12:57 am

swietny efekt
Awatar użytkownika
dweler

Miejscowość: Żelechów/wawa

Postprzez Badger » Wto Wrz 08, 2009 7:56 am

No no zaskoczony jestem bardzo pozytywnie.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez qba84 » Wto Wrz 08, 2009 9:42 am

True :) Choć na moim monitorze w pracy, który wszystko przyciemnia, wygląda jeszcze lepiej.
Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
qba84

Postprzez Panzer » Śro Wrz 09, 2009 9:28 am

O w mordeczkę.... Pięknie to wszystko wygląda. Efekty po wypaleniu powalają, tłumik śliczny. No po prostu majstersztyk!
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Awatar użytkownika
Panzer

Postprzez RJ » Sob Wrz 12, 2009 4:18 am

Witam.

Świetnie to wygląda !
Niemniej mam malućkie pytanko - nie obawiasz się, że "opalenizna" jest juz na poziomie finalnym, a reszta w początkach obróbki pędzlowaniem?
Bedziesz omijał TE miejsca?
Jakbys mógł skrzetniej opisać...SBS po modnemu ;)

p.
RJ

Postprzez rollingstones » Sob Wrz 12, 2009 11:46 am

Bardzo się cieszę że Wam się podoba, wszystko ze spalenizną robiłem na lakier do włosów i malowane było farbami life color -zestaw do rdzy. SBS już wkrótce - robię go na plastikowej płytce która jest testerem do tego efektu bo jak by nie było to sam się uczę zanim nałożę na model.
Rafał jeśli chodzi o twoje pytanie - to dokładnie tak jak piszesz - ten obszar już nie będzie specjalnie ruszany.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez rollingstones » Wto Wrz 15, 2009 8:14 pm

Jak wszyscy wiedzą warto być trendy bo dziewczyny lubią lepszych, dlatego kontynuje wgryzanie się w tajniki kunsztu hiszpańskiego. Po zrobieniu CM, filtrach, zabrałem się za washing. Po jego zakończeniu i wyschnięciu modelu (jeden dzień)nastąpił z polskiego mówiąc chiping (bardzo mi się podoba ta nazwa :lol: )
A więc wykorzystując nie firmowy cienki pędzelek jasnymi odcieniami zrobiłem pierwsze obtarcia, a z pod nich wydziera się minia. Dodatkowo spod mini wydzierać się będzie kolor pancerza ale jego nie zrobiłem bo wczoraj chciało mi się juz spać.
Ale zrobię go dziś. Koła i lufa zostaną zrobione na samch końcu aby nie starł ewentualnie tego co namalowałem podczas ewolucji w trakcie malowania.

Image
Image
Image
Image
Image

W kolejnej odsłonie - kompletny chiping i rainsy cokolwiek miało by to znaczyć
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Panzer » Wto Wrz 15, 2009 8:49 pm

A nie zrobisz napisu NSKK na błotniku???
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Awatar użytkownika
Panzer

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości