Panzer IV D

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez dweler » Wto Wrz 15, 2009 11:25 pm

pieknie
Awatar użytkownika
dweler

Miejscowość: Żelechów/wawa

Postprzez Badger » Śro Wrz 16, 2009 10:14 am

Bardzo subtelny ten "czipsing" :mrgreen: W zasadzie to nawet wiem dlaczego nie mogę się zabrać modelarsko znowu za czołgi. Jestem jakby lata świetlne z umiejętnosciami za kolegami i szkoda nawet pokazywać moich maszkaronów :(
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Mirek66 » Śro Wrz 16, 2009 11:02 am

Jacku nie przesadzaj tylko kończ zaczęte projekty :D .
Co do modelu bardzo ładne zadrapania i zróżnicowanie kolorów na pojeździe , czekam na dalsze postępy .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez rollingstones » Sob Wrz 19, 2009 10:48 am

Ogólnie jest mi niezmiernie miło się że Wam się podoba. Zmotywowany takimi komplementami wczoraj wieczorem zabrałem się za dalsze działania.Najpierw w 10 minut za pomoca mojego cienkiego niefirmowego pendzelka namalowałem ciemne odpryski w ciemnych odpryskach. Tak zalecają fachowcy. Pragnę również pochwalić się że przedwczoraj pomalowałem zapasowe gąsienice używajac zestawu do rdzy i wszystko tonując ostateczenie black brownem vallejo. Wracając do dnia wczorajszego
wykorzystując farby abteilungi nałożyłem na model syf. Syf nakładałem oszczędnie bo z założenia już się modeli nasyfiłem i teraz chce sobie zrobić mniej zdewastowany choć de facto robię najbardziej zniszczony w mej karierze.
Teraz to wszystko sobie ze dwa dni wyschnie a ja nastepnie zabiorę się wstępnie za pigmenty i na ich bazie zrobię kolejne efekty za pomocą oleji i akryli.
Stan na dziś
Image
Image
Image
Miłego oglądania
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Badger » Sob Wrz 19, 2009 11:43 am

Chciałbym się czegoś przyczepić ale niestety nie mam czego, dodatkowo jeszcze mi się podoba. Cieniowanie piękne i podbite detalem to od razu rzuca się w oczy.

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez Grenadier » Sob Wrz 19, 2009 1:40 pm

Witam
To niemożliwe, że to tylko model - wygląda jak prawdziwy, bardzo mi się podoba :D
Z niecierpliwością czekam na sbs-a o malowaniu rdzy, zlituj się nad nami amatorami i zamieść go jak najszybciej :D
Pozdrawiam
Grenadier

Postprzez Mirek66 » Sob Wrz 19, 2009 7:31 pm

Podoba się bardzo :D czekam na dalsze etapy ;o)
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez rollingstones » Pią Paź 02, 2009 8:02 pm

Dziękuje kolegom z miłe opinie motywujace do dalszych działań, ostatnio miłem przestuj bo musiałem dokończyć remont chałupy ale powoli czasu jest coraz wiecęj. Zdecydowałem się najpierw zrobić wstępną bazę dioramki która determinować będzie dalsze prace na czołgu. U podłoża wykorzystania zestawu MiniArtu stanęło moje zobowiązanie że go wykonam, jakie złożyłem znajomemu ze sklepu modelarskiego który mi to podarował. Ogólna opinia o nich nie jest najlepsza jednak ja postaram się ją przełamać. Moim zdaniem zestawy te są łatwe do nadania im odpowiedniej naturalności wymagać to będzie jednak kilku działań. Podstawowym jest zmiana faktury kamienia oraz tynku. Tu zastosowałem/stosuję bo to produkt jeszcze nie finalny surfacer najpierw 500 nakładany twardym pędzlem a potem 1200. Po przeszlifowaniu co widać na zdjęciach nałożę ostateczną fakturę samą 1200. Odciąłem również nie potrzebne części dioramy z vacu gdyż w tych miejscach nałożę sobie ziemię i roślinność własnej produkcji. Dodatkowo za pomocą Miliputa poprawiłem kamienie na bokach muru pozbawiając ich schematyczności i fabrycznej linii. Myślę ze te kilka trików pozwoli zrobić coś muro podobnego. Podobnym działaniom będzie podlegał bruk. Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Badger » Pią Paź 02, 2009 8:40 pm

Ooo całkiem fajna bazówka - wyglada to dość dobrze. Ale ogólnie nie czaruj tylko bierz się do roboty :D Natomiast na powaznie to szkoda pokazywać tej mojej nedznej packi na muchy przy tej Twojej czwóreczce - fajnie sie ją ogląda.

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez rollingstones » Nie Paź 04, 2009 1:59 pm

Oj Jacek ........
Wczoraj podciągnąłem dwa tematy – Semovente i troszkę dioramy do Panzer IV
Faktura muru w zasadzie jest gotowa – myślę że po pomalowaniu wyglądać będzie jak fajna żywica.
Zabrakło mi kleju do płytek i za pomocą plasteliny wstępnie wypełniłem ubytki w podstawce. Droga nie będzie miała jednak takiego równego pobocza – raczej będzie to wyglądać jak zapuszczony kawałek pobocza. Na te działania jest jednak za wcześnie. Muszę podmalować najpierw murek i ostatecznie go osadzić a na razie niestety prace malarskie wstrzymane są bo oczekuje na nowe meble do warsztatu i to może jeszcze chwilę potrwać. Zrobiłem sobie również furtkę w murze. Wykorzystałem tu dwa elementy z MiniArtu jakie miałem w magazynie odpowiednio je dopasowując do siebie. Zastanawiałem się nad rozwiązaniem z fototrawionki – jednak nie dałem się zafascynować złotu. Fototrawiona furtka jest po prostu za chuda i mikra. Dlatego zrezygnowałem i zrobiłem sobie samoróbkę. Na próbkę Semovente – winieta z Panzer IV otworzy w mej karierze okres murków chyba ... bo do niej też przewiduje coś podobnego tylko mniejszego formatu
CDN
Image
Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Badger » Nie Paź 04, 2009 5:13 pm

To Samo coś tam to w ogóle jest pojazd pancerny ?? Straszna pokraka.
Murek fajny niezła faktura tynku natryskowo miotłowego. ;o)

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez rollingstones » Nie Paź 04, 2009 8:48 pm

tak Jacku somevente to włoskie działo pancerne - bardzo ciekawa konstrukcja. Niedługo bedę miał dwa tygodnie urlopu i w całości od rana do nocy zamierzam poświęcić je na modelarstwo. To działo zawsze mnie kręciło no i w końcu zakupiłem . Nie moge dalej z nim biec bo czekam na przesyłkę z detalami do niego ale już wkrótce powinienem je przytulić.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez RJ » Nie Paź 04, 2009 9:46 pm

Dobry wybór moim zdaniem, to co ma być widoczne stoi dla tłumu(opalenia).
"Dioramki" Miniartu, czy innych podobnych - skoro można zrobić z niczego coś, to gdzie leży przeszkoda..by z czegoś lepsze coś zrobić?.

Coraz ostrzej się klaruje, fajno.

p.
RJ

Postprzez rollingstones » Wto Paź 06, 2009 7:41 pm

Podoba mi się twoja maksyma
:lol:
NIe przenoszę działań z dioramą do dioram bo mija się to z celem - moje uczestnictwo w projekcie Panzer IV to diorama głównie a nie pojazd dlatego męcze dalej murek.
Jednak nie wytrzymałem i mimo warunków pionierskich maluję siedząc w kucki na podłodze trochę się pobawiłem murkiem
Tył - opcja surowa - pierwotna, ciut tylko filtrowana
Image
przód to już mocniejsze filtry nadające ton ostateczny kolorystyce
Image
Image
Zaprawa to pigment sklejony fikserem.
Co ciekawe - chciałem dalej różnicować kamienie ,ale teraz jak na to patrzę to mam wątpliwości - może mam mylne wyobrażenie ale wygląda to chyba prawdziwie i naturalnie.
Ciag dalszy murku nastąpi....
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Badger » Wto Paź 06, 2009 9:07 pm

Cholera jest dobrze. Co krok to mnie coraz bardziej dołujesz :shock:

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości