Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35]

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez Ave » Pon Kwi 12, 2010 12:21 pm

Dzięki - każdej opinii jestem ciekawy, nie tylko tych pozytywnych. Zwłaszcza że to pierwszy model robiony "na poważniej", a więc i poligon doświadczalny - przy kolejnym będę wyciągał wnioski co zrobić tak samo, a co inaczej.

Model z założenia miał być kontrastowy - dlatego wybrałem akurat tę wersję, tzn z tymi oznaczeniami, ale po wszystkich zabiegach będzie na pewno bardziej stonowany niż obecnie.

A Stefan pewnie nakładanie kalek miał na myśli - faktycznie, sporo mięsa przy nich poleciało :)
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Tomek Hejmo » Pon Kwi 12, 2010 12:35 pm

Na zdjęciach z 7 marca był piękny. Później po lakierze, mocno przyciemniony też był całkiem niezły, ale jednak stracił nieco na uroku, sporo z cieniowania poszło do lasu. Za to rainsy jak dla mnie tragedia - mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale całą swoją robotę jak na razie pogrzebałeś pod białymi maziami. Jeszcze jakby to był jakiś piaskowy kolor to może by było lepiej. Ewentualnie mogłeś kierować się w stronę mrocznego, teutońskiego narzędzia zagłady i dać w większości ciemne zacieki. Mam nadzieję, że w następnych etapach z tego wybrniesz. Wierzę w Ciebie :)

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez Ave » Pon Kwi 12, 2010 1:50 pm

Mazie mi się akurat podobają, ale nad tym, że olejne cieniowanie okazało się raczej sztuką dla sztuki, rzeczywiście nieco boleję :) Z drugiej strony, po lakierze i tak było za ciemno, a sam biały filtr też sporo by zjadł. No cóż - uczę się się, zobaczymy, jak będzie dalej.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35]

Postprzez Ave » Śro Lis 28, 2012 6:44 pm

Witam ponownie

Pewnie już nikt nie pamięta tego modelu - sam prawie o nim zapomniałem, ale po 2,5 roku udało się wreszcie ruszyć z robotą. Tym razem zamierzam sprawę doprowadzić do końca, bo jest już znacznie bliżej, niż dalej.

Jak to mawiali, wash & go :)

Image

Image

Następnie na całość poszedł filtr MIGa - brown for dark green czy jakoś tak, bo z tym niebieskim dedykowanym dla panzergrau na początek wolałem nie eksperymentować.

Obecnie zaś jestem na etapie nauki obijania i obdrapywania, czego wcześniej nie robiłem.

Etap I gotowy:

Image

Image

Image

Etap II w trakcie:

Image

Dość mocno zmłotkowany - poniosło mnie :twisted: ale jak na pierwszy raz powinno ujść.

M.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Badger » Śro Lis 28, 2012 10:44 pm

Dałeś po zaworach z tymi obiciami, aczkolwiek źle to wcale nie wygląda.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Ave » Nie Gru 09, 2012 12:36 am

No, teraz to może się zmienić - młotkowanie skończone :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Liczyłem się z tym, że pewnie przesadzę, i raczej nie udało się tej przesady uniknąć - czołg po kilkumiesięcznej służbie nie mógł tak wyglądać. Żona stwierdziła, że wygląda, jakby się wytoczył ze złomowiska, po dłuższym pobycie :->

Cóż, jak już pisałem - eksperyment. Niemniej jednak w mój gust to trafia - jakoś się ta rdza dobrze z szarym komponuje...

Pigmenty zresztą pewnie trochę to ujednolicą. Przewiduję raczej lekkie kurzenie, odrobinę suchego błota - taka była koncepcja, poza tym nie mam prawie żadnej wprawy w tym temacie, więc nie ma co szaleć.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Grzegorz H. » Nie Gru 09, 2012 12:39 pm

Zaszalałeś :)
Wygląda efektownie, chociaż, moim zdaniem, za bardzo obity.
Zobaczymy na ile ten zmieni się po pigmentach.
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Ave » Nie Kwi 21, 2013 10:14 pm

Po ponad 3 latach ta rozwleczona opowieść dobiega końca - co prawda po zawodach, ale moja czwórka dotyrpała się do mety :)

Trochę wygładziłem obicia (oczywiście i tak jest za dużo), pobawiłem się pigmentami (głównie dry mud, dark mud i russian earth z MIGa) sypanymi na White Spirit, założyłem gąski...

Umawiamy się, że jest lato 1942, więc pojazd jest od roku na froncie wschodnim, tam też zimował. Ma prawo być trochę styrany ;o)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Parę rzeczy mogło pójść lepiej, ale generalnie, jak na pierwszy pojazd po tylu latach, to jestem zadowolony.

Panzerek trafi na niewielką dioramkę z paroma figurkami. Pomysł jest, a kiedy znajdzie się czas na realizację, to się okaże...
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Poprzednia

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość