Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35]

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez Ave » Wto Lut 02, 2010 12:56 am

U Kolegów z taśmy kolejne piękne modele schodzą, a tu u mnie cisza od hm... jakiegoś czasu :oops: - jakoś tak ostatnio wyszło, że praca, praca, i jeszcze trochę pracy. Ale przy czwórce od czasu do czasu weekendami dłubałem, no i wreszcie coś tam wydłubałem - poskładana jest do kupy:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Gąsienice i koła napędowe założone na sucho, zresztą widać taśmę i to, że nie przylegają jeszcze dokładnie jak trzeba. Zewnętrzne bandaże kół jezdnych też na razie leżą z boku. Błotniki zaś przy masakrowaniu trochę popękały - trzeba będzie coś z tym zrobić.

Model składało się ogólnie fajnie, aczkolwiek jeżeli chodzi o czasochłonność, daje nieźle popalić - skeja się, skleja, godziny lecą już chyba dziesiątkami, a końca długo nie widać... Zdetalowanie i lość części robią wrażenie, czasem aż przesadne - nie raz i nie dwa kląłem na Chinoli, że chyba sobie z nas jaja robią, robiąc po 5-7 elementów tam, gdzie wystarczyłby 1 czy 2. O trawionkach (a wcześniej prawie nie miałem z tym ustrojstwem do czynienia) wielkości 0,3 mm nie wspomnę - po kilku podejściach zacząłem takowe omijać szerokim łukiem. W każdym razie myślę do tego akurat wypustu Dragona z szacunkiem podchodzić trzeba :)

Okazało się przy tym, że majsterkowicz ze mnie taki sobie, i nie mogąc doczekać się etapu malowania, olałem część blaszek będących w zestawie - głównie uchwyty do narzędzi, tam , gdzie elementy plastikowe źle nie wyglądały. Zresztą - jak zauważył Kolega Kaiser w swoim warsztacie - jakby nieco niewymiarowe te trawione Dragonowe uchwyty :)

Co do malowania, to będzie to zapewne ten pojazd, czy raczej moja na jego temat wariacja:

Image

Skusiło mnie głównie połącznie dużych czerwono - białych oznaczeń z kolorem panzergrau.

Z kolorkami mam zamiar uwinąć się sprawniej niż z montażem, aczkolwiek może być karkołomnie - po długich, intensywnych rozważaniach i kilkukrotnej zmianie zdania uznałem, że na razie w aerograf i kompresor zbroić się nie będę (bo nie mam i nie miałem), więc bawić się będę pędzlem - co mi z tego wyjdzie, nie mam pojęcia... :D
Ostatnio edytowany przez Ave Wto Lut 02, 2010 1:04 am, edytowano w sumie 2 razy
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Kicuś » Wto Lut 02, 2010 1:01 am

A już myślałem, że postawiłeś krzyżyk na kolegach z forum. :D
W kwestii czystości klejenia masz u mnie mistrzostwo świata i kosmosu.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Turbik21 » Wto Lut 02, 2010 1:07 am

O ja! Ale błotniki krzywe. :shock: To tak się da z plastiku?
A tak zupełnie na poważnie, to te błotniki zostały tak "przemodelowane" na zimno?

Pytam, bo zastanawiam sie nad blaszanymi ale straszliwie drogie, a te DRAGON'owskie
całkiem cienkie, tylko nie wiem jak je krzywić żeby nie połamać.
Awatar użytkownika
Turbik21

Miejscowość: Kraków

Postprzez Ave » Wto Lut 02, 2010 1:07 am

Jaki tam krzyżyk - po prostu leń ze mnie :)

A model tu i ówdzie był upaćkany - się do zdjęć z kleju oskrobało ;o)

Błotniki sfatygowałem po prostu szczypcami i nożyczkami, ale właśnie trochę przy tym popękały - jakoś to trzeba będzie jeszcze przymaskować.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Turbik21 » Wto Lut 02, 2010 1:15 am

A poza rewelacyjnymi błotnikami, to zwróciłem uwagę na wieżę. Czy ona przypadkiem nie jest trochę
uniesiona z przodu?

Rzuć okiem na mój topic:
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=41581&postdays=0&postorder=asc&start=15

U mnie ta wieża wymagała małej interwencji, a model również firmy DRAGON.
Awatar użytkownika
Turbik21

Postprzez » Wto Lut 02, 2010 1:47 am

No Marcinie, klasowo wygląda ta Twoja "czwórencja" - fajnie leżą gąski. Szkoda, że zapinek na szekle i kilka narzędzi, nie dałeś blaszkowych, ale w sumie... ok.

Pzdr

Postprzez Badger » Wto Lut 02, 2010 8:16 am

Ładniutki. Ciekawe jak go wymalujesz, bardzo ciekawe nawet - juz wiem że z przyjemnościa poobserwuję.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez Ave » Śro Lut 03, 2010 1:09 am

Dzięki Panowie za motywację. Zabieram się za malowanie, bo sam jestem ciekaw co to wyjdzie...

Takie pytanko - stosował ktoś z Was ten niebieski filtr MIGa do panzergrau? Się zastanawiam, czy jest sens to kupować, cz poprzestać na bezpieczniejszym brązowym, który pewnie posłużyć może jako uniwersalny...
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Kicuś » Śro Lut 03, 2010 1:11 am

Ja raz i totalna porażka. Leży i gnije. Kupuj brązowy.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Ave » Śro Lut 03, 2010 1:24 am

Hm, tak podejrzewałem, że trochę ten kolorek przekombinowany.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Ave » Sob Lut 06, 2010 6:50 pm

Skromnie do przodu. Model po położeniu podkładu niewiele zmienił kolor - Humbrol 64 - light grey:

Image

Image

Zastanawiałem się zresztą, czy nie wyjść z malowaniem i cieniowaniem od takiej jasnej barwy, ale po namyśle uznałem, że łatwiej będzie pomalować ciemniej i skupić się na rozjaśnianiu, więc ostatecznie kolorem bazowym jest Model Master 2101 - anthracitgrau:

Image

Przy okazji pochwalę się "trzymaczką" jaką sobie zmajstrowałem dla ułatwienia malunków :)

Kolorek ten jest kapkę jaśniejszy i jakby ładniejszy niż często w takich wypadkach używany Humbrol 67 (można zresztą porównać, bo nim pomalowane są powierzchnie za kołami), ale kryje słabiej i po pędzlu zostają niefajne satynowe smugi - mi to nie przeszkadzało, bo do ostatecznego wyglądu daleko, nawet jeszcze dodałem do farby kapkę satynowego lakieru bezbarwnego, żeby potem farby olejne lepiej się rozprowadzały.

I powoli biorę się za cieniowanie olejami Talens Rembrandt, głównie za rozjaśnienia. Zobaczymy, czy coś można w ten sposób i bez aerografu zdziałać w pancerce... Na tym etapie metody będą pewnie trochę figurkowe ;o)
Ostatnio edytowany przez Ave, Sob Lut 06, 2010 10:50 pm, edytowano w sumie 1 raz
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Tomek Hejmo » Sob Lut 06, 2010 8:53 pm

To ja chętnie na to popatrzę!

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez Mirek66 » Sob Lut 06, 2010 11:31 pm

Ja stopniowo rozjaśniam 67 aż do prawie szarego co po filtrowaniu Van Dyck em fajnie wygląda . Działaj dalej bo temat ciekawy a szary nie jest łatwym kolorem do efektów .
Ps . mam takiego w pudle ale zrobię w DAK .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Badger » Sob Lut 06, 2010 11:51 pm

No to teraz zaczyna się cała przyjemność w pracy przy modelu.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Postprzez Boozy » Nie Lut 07, 2010 1:26 am

Jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie pędzlem. Na razie ok. :D
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości