Pz.Kpfw. IV Ausf. E [Dragon 1:35]

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez Ave » Nie Mar 07, 2010 8:58 pm

Jak zawsze żółwim tempem, ale malowanie zasadnicze jest.

Najpierw bawiłem się farbami olejnymi Talensa - z czerni i bieli zrobiłem sobie 2 odcienie szarego - ciemny jako tło i baza, jasny na... no, rozjaśnianie :) Olejnymi farbami można się paćkać bardzo długo, więc trochę mi z tym zeszło - będzie ze 20 godzin (dla porównania, pokrycie czwórki jedną warstwą Humbrola z pędzla to jakieś 2 godzinki). Wyszło coś takiego:

Image

Image

Image

Image

Z efektu byłem raczej zadowolony, jednak uznałem, że teraz takie delikatne cieniowanie wygląda fajnie, ale po washach, filtrach itp. niewiele z niego zostanie, więc poczyniłem brutalniejsze kroki za pomocą jasnoszarego Humbrola - suche pędzlowanie (wiem, dziś już trochę obciach, ale jakoś mnie poniosło... :) ), i punktowe rozjaśnienia a la CM:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nie wiem, co o tym myśleć, bo model na tym etapie wygląda trochę śmiesznie, no ale zobaczymy...

Następne w planie, jak sądzę: 1) lekki brązowy filtr, 2) lakier błyszczący na boki, 3) kalki, 4) lakier na całość 5) lekka biedronka, 6) wash, 7) macik, 8) młotkowanie, 9) jeszcze jeden lekki filtr, 10) błoto i pigmenty. Daleka droga... ;o)
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Badger » Nie Mar 07, 2010 9:39 pm

Jest bardzo dobrze - piękna baza. CM tu co prawda nie widać bo mocne cienie gdzieś Ci zaginęły. Mimo wszystko baza jest fajna.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Mirek66 » Nie Mar 07, 2010 9:48 pm

Majster jesteś pierwsza klasa :D co do suchego pędzla to ja uważam iz w modelarstwie są wszystkie chwyty dozwolone które przyniosą pożądany efekt . Czekam na łosie i inne zabiegi .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Tomek Hejmo » Nie Mar 07, 2010 10:51 pm

:shock: :shock: :shock: To nie może być pędzlem wymalowane :!:

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez StefanBatory92 » Nie Mar 07, 2010 10:54 pm

:shock: :shock: Bardzo ładnie, jestem pod dużym wrażeniem
MÓJ WARSZTAT: King Tiger, Jagdpanzer, Projekt "Kociaki trzy"
[url=http://www.stefanbatory92.dbv.pl/]
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Miejscowość: całkiem blisko Wrocławia

Postprzez Boozy » Pon Mar 08, 2010 1:06 am

Faktycznie piękna baza. Widać tutaj fachowy pędzel i troszke nawyków z figurek, ale to dobrze. Przynajmniej kolejny ciekawy warsztat w projekcie - coś innego. Troszke jakby Ci się plamistych zacieków porobiło, ale po dalszych zabiegach pewnie to zniknie także jest ok.
Czekam na dalsze kroki.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez rollingstones » Pon Mar 08, 2010 10:56 am

Mnie też ciekawi nie co wykombinujesz -bo efektu jestem pewien ale jak - to może być ciekawe
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Ave » Pon Mar 08, 2010 11:34 pm

He, mnie też ciekawi, jak to dalej będzie - doświadczenia w jakimś bardziej zaawansowanym malowaniu pancerki praktycznie nie mam (tyle, co z forumowych obserwacji ), więc każdy krok to eksperyment :)

Wielkie dzięki Panowie za zainteresowanie i miłe słowa - z taką motywacją naprawdę bardziej się chce :D
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Ave » Nie Kwi 11, 2010 7:59 pm

Powoli dalej. Po nałożeniu bezbarwnego lakieru model mocno ściemniał - pomimo jasnej bazy, co mnie nieco zaniepokoiło - czy chcąc mieć jasny panzergrau, trzeba robić prawie białą bazę? :roll:

No nic, zabrałem się za kalki. Ze względu na boczne powierzchnie wieży, oraz fakt, że posługiwałem się tylko wodą, było z nimi trochę zabawy - sypało się toto, odpadało, itp... trzymają się chyba tylko dzięki kolejnej warstwie lakieru, po wyschnięciu którego trzeba było cyferki tu i ówdzie podmalować. Dla poprawienia sobie nastroju walnąłęm na wieżę jeszcze jelonka :)

Image

Image

Image

Image

Kolejna w planie była biedronka. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, a pierwsze próby z kolorami: białym, żółtą ochrą i sieną paloną, rozmywanymi terpentyną albo benzyną do zapalniczek (to chyba mniej więcej to samo co biały spiryt), dały niespecjalne efekty, więc poprzestałem na kolorze białym - no i wyszedł mi z tego filtr rozjaśniający i coś jakby rainsy... trochę nachalne, ale po washu i obiciach będzie jeszcze filtrowanie brązem.

Image

Image

Image

Image

No i zacząłem robić wash (olejny van dyke), ale z racji tego, że nie robię płukanki (bo mi to jakoś nie wychodzi) tylko po prostu podkreślam zagłębienia malutkim pędzlem , a potem to lekko rozmywam, trochę to pewnie potrwa...

Image

Zdjęcia robione nowym aparatem, z którym póki co średnio się dogaduję, stąd np. różny balans bieli - na ostatniej fotce kolory są najlepiej oddane.
Ostatnio edytowany przez Ave, Nie Kwi 11, 2010 8:16 pm, edytowano w sumie 1 raz
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Boozy » Nie Kwi 11, 2010 8:12 pm

Wygląda to ciekawie - tak inaczej, ale pozytywnie oczywiście.
Co to ściemniania to chyba zawsze tak jest po lakierze. Czy aż tak bardzo to nie wiem bo mi się tak bardzo nie zdarzyło. Na niepocieszenie dodam, że u mnie po zabiegach ściemnia się jeszcze bardziej.
Niestety widać, że kalki na wodzie bo chyba krzyże i jelonek nie siadły za dobrze.
Ogólnie jednak wygląda intrygująco.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Ave » Nie Kwi 11, 2010 8:29 pm

No, zwłaszcza jelonek trochę nie teges - mam nadzieję, że lakier matowy trochę to zamaskuje. Tak czy inaczej pora zakupić stosowne płyny.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez StefanBatory92 » Nie Kwi 11, 2010 9:21 pm

O kurcze, układanie tych gąsek musiało trwać, ale efekt pewnie jest tego warty. Gratulacje ;o)
MÓJ WARSZTAT: King Tiger, Jagdpanzer, Projekt "Kociaki trzy"
[url=http://www.stefanbatory92.dbv.pl/]
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Miejscowość: całkiem blisko Wrocławia

Postprzez Badger » Nie Kwi 11, 2010 9:44 pm

Nie wiem o co chodzi z tymi gąskami, ale model mi się podoba - jest bardzo "ostry" więc mniemam że efekt końcowy może być nowatorsko ciekawy.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Hejmo » Nie Kwi 11, 2010 10:44 pm

A mnie się już nie podoba, sorry wodzu :( Napiszę nieco więcej za chwilę.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez Kaiser88 » Pon Kwi 12, 2010 9:43 am

Ave napisał(a):Po nałożeniu bezbarwnego lakieru model mocno ściemniał - pomimo jasnej bazy, co mnie nieco zaniepokoiło - czy chcąc mieć jasny panzergrau, trzeba robić prawie białą bazę?

Ja miałem tak samo i farbe zmyłem pomimo tego, że pomalowałem dziada wcześniej panzer grau Model Master'a. Po nałożeniu kalek jest tak jakoś kontrastowo, ale to się zmieni jak tam porobisz te swoje eksperymenta ;o)
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości