Jagdpanzer IV/70 od Dragona

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez StefanBatory92 » Śro Sty 13, 2010 10:33 pm

Image
Image

Nerwowy dzień w szkole, więc aby odetchnąć, wieczorkiem usiadłem na pół godziny nad modelem. Przykleiłem ścianę przedziału silnikowego na stałe, dodatkowo przykleiłem kawałek blachy do tylnej części przedziału (były tam dziurki itd. na elementy umieszczone na zadzie czołgu), trochę pogłówkowałem i uznałem, że skoro mam w zestawie dragona górną płytę przedziału silnikowego osobno, to muszę wyciąć to co na 2 zdjęciu jest zakreskowane, zcieniować ją żeby przypominała paru centymetrową blachę i przykleić bezpośrednio do pancerza, dodatkowo usunę żaluzje po bokach i wymienię na wykonane z blachy. Co wy na to?

Co do silnika i kółek: kółka wykonane z od 2 do 4 jednakowych pierścieni z blachy fototrawionej sklejonych razem, średnicy nie zmierzyłem bo nie mogłem znaleźć suwmiarki, ale obiecuję poszukać i zmierzyć.
MÓJ WARSZTAT: King Tiger, Jagdpanzer, Projekt "Kociaki trzy"
[url=http://www.stefanbatory92.dbv.pl/]
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Miejscowość: całkiem blisko Wrocławia

Postprzez StefanBatory92 » Wto Sty 19, 2010 8:02 pm

ImageImage

Weekend mi odpadł z powodu 18 kolegi, dzisiaj trochę malowałem Tigera, więc tutaj tylko szybki wieczorny wash...

Na początek zrobiłem neutralny (naturalny) wash na całości i dodatkowo czarny z przodu - w miejscach gdzie idzie pasek, tak bym to zostawił, dojdą jeszcze zabrudzenia od oleju/benzyny, zobaczymy jak to wyjdzie po złożeniu całego przedziału, jak coś to mogę zawsze poprawić... Sory za słabą jakość zdjęć ale nie chciało mi się drugi raz biegać do warsztatu i robić nowych fotek...
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Postprzez StefanBatory92 » Nie Sty 31, 2010 4:53 pm

Image
Image

W przerwie od Tigerów postanowiłem zrobić coś przy zadzie Jagdpanzera, zacząłem od zmiany żaluzji przy silniku na blaszane, w tym celu wyciąłem całość od tylnej płyty nadbudówki, tutaj jednak pojawił się problem... Gdy już zrobiłem zewnętrzną część z blachy i przykleiłem doń płytę pancerza tylnego (fot) postanowiłem przymierzyć blachę z zestawu silnika i odkryłem że: raz - jest za krótka (żaden problem bo mogę ją wykonać dłuższą) ale dwa - jej kształt sugeruje zupełnie inny kąt pochylenia tylnego pancerza, może machnąłem się przy wykonywaniu metalowych części (chociaż są zupełnie takie same jak te wycięte plastikowe), a może błąd leży po stronie ExtraTechu, mam w związku z tym prośbę: mógłby mi ktoś wysłać jakąś fotkę przedziału silnikowego, bo jakoś nie mogę znaleźć...

Z góry dziękuję..
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Postprzez StefanBatory92 » Wto Lut 02, 2010 1:33 am

Ogląda to ktoś jeszcze??? :?

Mimo wszystko:
Image
Image

Wieczorkiem przysiadłem trochę nad żaluzjami, to co na fotach zajęło mi może 15 min, mam nadzieję że dobrze to wychodzi...
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Postprzez Kaiser88 » Wto Lut 02, 2010 2:03 pm

Ja zaglądam i obesrwuję :D
Fajna sprawa taki detal w takiej skali 8-)
Tylko daj te fotki większe! ;o)
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Postprzez StefanBatory92 » Sob Lut 06, 2010 7:22 pm

Image

Pierwsza żaluzja gotowa, jeszcze może trochę szpachli położę na paru łączeniach, ale generalnie to już koniec, jeszcze druga i można sklejać tył do kupy (w sensie kończyć przedział silnikowy)... Trochę szkoda, że nie będzie widać tych żaluzji po skończeniu... :roll:

PS: Sorry za fotkę, trochę mało na niej widać... ;o)
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Postprzez Boozy » Sob Lut 06, 2010 8:16 pm

Dużo własnej pracy tutaj widze. Zastanawiam się czy u mnie nie zrobić żaluzji od podstaw.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez subgrafik » Pon Lut 15, 2010 1:33 am

Fajnie idzie
ale fotki niestety tez w 1:72 :p

p.
Awatar użytkownika
subgrafik

Miejscowość: żeznowu

Poprzednia

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość