Panzer IV H. Przyczółek sandomierski.

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez Badger » Pią Mar 12, 2010 8:51 am

Doskonałość w treści i formie. Może czołg troszeczkę słabszy, ale całościowo bardziej mi sie podoba niż prace polskiej czołówki, a jak mniemam to nie koniec. Po prostu rewelka, świetne kolorystycznie dodatkowo.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Dumo » Pią Mar 12, 2010 3:59 pm

Rzeczywiście do samej dioramy czołg jest dośc słabo wykonany, diorama WYMIATA :twisted:
Zapraszam serdecznie:
https://www.facebook.com/pages/Dumo-Des ... 9843071698
Pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek
Dumo

Postprzez rollingstones » Pią Mar 12, 2010 5:22 pm

Nie zgodzę się ze czołg jest słabo wykonany, ogólnie nie zgodzę się że prace Kuby odstawały od czołówki bo on w niej był. Tak naprawdę to kolejna z prac polskich modelarzy które przełamują poziom na których byliśmy jeszcze chwile temu. Od pewnego czasu widać mocny skok jakościowy tego co robimy Dla mnie najcenniejszą rzeczą w tej pracy jest to że przełamała małe podstawki Od niej wszystko czego się nauczyliśmy jest/ będzie już większe.
pozdrówki
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Kaiser88 » Pią Mar 12, 2010 5:32 pm

Dumo kleisz teraz podobnego więc pokaż co potrafisz.
Dla mnie to wszystko co tutaj jest zawarte, to jeden wielki realizm połączony ze świetnie skomponowaną starą wiejską kolorystyką. Jest Bajer 8-)
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Postprzez Sebastian Janiszewski » Pią Mar 12, 2010 6:47 pm

Czołg mi się podoba, ale to jak wykonałeś roślinność jest po prostu wspaniałe. Jeszcze nie widziałem tak pięknie wykonanej roślinności na dioramie.
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez Badger » Pią Mar 12, 2010 9:53 pm

Sebuś akuratnie nie do Ciebie piałem :mrgreen: Czołg jest niestety dużo słabszy - myślę że to nie wina Kuby tylko bazy modelu jako takiego. Żeby nie było nieporozumień to dobry model który w kompozycji dioramy absolutnie nie obniża jej wartości. Tak czy siak podoba mi się ta diorama na chwilę obeną. Widać dużo włożonej pracy - zresztą jak we wszystkich pracach kolegi qba84. Jej dużym plusem jest kolorystyka - nawet czołg wprowadza kontrast, a jednoczesnie jest skomponowany z otoczeniem. Nie wiem czy akurat moje spostrzeżenia coś wnoszą do tematu - moze choc trochę :D
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Mirek66 » Pią Mar 12, 2010 10:15 pm

Koledzy już wszystko napisali ...to jest piękne .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez qba84 » Sob Mar 13, 2010 12:04 pm

Witam wszystkich serdecznie. Ale dyskusja rozgorzała ;o) Dziękuję, że tak miło piszecie, ale ja na pewno w czołówce modelarskiej nie jestem. Widać to zwłaszcza bo jakości i malowaniu samych modeli/figurek i szybkości z jaką robię dioramki. Jeśli chodzi o czołg to też go nie uważam za jakieś cudo, nawet w pewnej chwili chciałem go do kreta wrzucić. Ale to już za bardzo by wydłużyło prace nad dioramą. U mnie jest tak, że…. nie lubię malować modeli :) Jak przychodzi ten moment to aż mnie skręca ;o) Wolę sobie jakiś budynek od podstaw zrobić, pobawić się właśnie tak jak tutaj z roślinnością i nawet ją pomalować, byle nie męczyć się z malowaniem jakiegoś czołgu i robieniem np 3 kolorów odprysków. Zwłaszcza jak wpadnę na genialny pomysł żeby dużo blaszek na nim umieścić. Może z wiekiem i doświadczeniem te proporcje się odwrócą.

Miłego dnia.
P.S. W związku z powyższym następna odsłona, odchodzenie od stanu deweloperskiego zamkniętego chatynki :) Ale tu już bez cudów.
Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
qba84

Postprzez qba84 » Sob Kwi 17, 2010 8:01 pm

Witam wszystkich obecnych. Po latach trudów myślę, że dioramkę można uznać za skończoną. Figurek i pojazdów malować nie umiem więc bądźcie wyrozumiali ;o) Poza tym czołg jest na tych zdjęciach za bardzo naświetlony z góry.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
qba84

Postprzez Dumo » Sob Kwi 17, 2010 8:11 pm

Rzeczywiście czołg i figurki troszku nie halo ale dioramka ROZWALA MI SYSTEM !

Kupe dobrej roboty i czasu jakiego poszło na to wszystko.

PS: kurde ale babola żeś zrobił lufa w czwórce jest krzywa
Zapraszam serdecznie:
https://www.facebook.com/pages/Dumo-Des ... 9843071698
Pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek
Dumo

Postprzez Marek B » Sob Kwi 17, 2010 8:43 pm

Świetna kolorystycznie, czekam na następne.
Awatar użytkownika
Marek B

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Sebastian Janiszewski » Sob Kwi 17, 2010 9:25 pm

qba84 napisał(a):Figurek i pojazdów malować nie umiem

Dobry żart :) Nie jeden tak by chciał malować.
Osobiście całość mi się podoba. Najbardziej wszelka roślinność. Wszystkie kwiaty, słoneczniki i trawa wygląda rewelacyjnie.
Co teraz planujesz?
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez Ave » Sob Kwi 17, 2010 11:19 pm

Cudeńko. Oglądam, oglądam, i coś czuję, że jeszcze nie raz tu zajrzę. Stworzyłeś jedną z najpiękniejszych dioram, jakie to forum widziało - gratuluję.
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Boozy » Nie Kwi 18, 2010 12:14 am

Ja tekże gratuluję. Po prostu bajka. :D
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez qba84 » Nie Kwi 18, 2010 2:20 am

Cześć.
Dumo, żona mówi, że lufa musi być trochę zakrzywiona..., więc chyba nie ma co dyskutować ;o) A tak na serio, to nie wiem, mi się wydawało, że jest prosta, nic przy niej nie piłowałem. Niestety nie mam dioramki przy sobie i nie mogę zweryfikować.

Poza tym bardzo Wam dziękuję za miłe komentarze.
Następny będzie Wirbelwind we Francji lub Belgii. Narazie zdjęć nie ma bo szybko wszystko składam pod malowanie. Niestety zostały tylko 3 tyg. do Światowida :(
Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
qba84

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość