Brummbar 1/35 Dragon

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Brummbar 1/35 Dragon

Postprzez rollingstones » Sob Gru 19, 2009 1:00 am

Choc nie skończyłem jeszcze Panzera IV ale jestem blisko - czekam na głowę żywiczną do figury - te co mam w zestawie są parszywe, w międzyczasie skonczyłem Panterę
Image
to teraz rozgrzebuje kolejny model

Kilka dni temu zakupiłem sobie taki przyjemny zestaw verlindena - bruk plus kamienica. Wiem że wiele osób powie, można wyrzeźbić sobie samemu ale mnie się nie chcę. Jest to moje drugie w życiu podejście do tematu miejskiego i nie jestem pewien jeszcze jak co mam zrobić. Myślałem że zestaw jest większy w formacie i zmieszczę tam brummbara.

Image

Oczywiście okazało się że się myliłem. Brzeszczot w dłoń i po chwili już się zmieści – odciąłem część podwyższenia i bazy pod dom. Poucinałem też część żywicznych gruzów bo na tym etapie już były by za wysokie jako baza pod moje gruzowisko.

Image

Na razie jednak zajmę się brummbarem. I tu prośba o pomoc. Mam niesamowita umiejętność nie odnajdywania stron w sieci. Chcę zrobić brummbara Francja lub Niemcy – tak przynajmniej pasuje mi budynek. Czy realna jest konfiguracja trójkolorowy kamuflaż i ekrany pancerne. Z tych zdjęć które odnajduje większość pojazdów nie ma osłon. Dowiedziałem się również że we Francji a dokładnie w Normandii walczyła 217 kompania tych pojazdów – czy coś o niej wiecie, czy są może jakieś zdjęcia z tego okresu. Jacenty poszukaj coś w tych swoich szpargałach.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Badger » Sob Gru 19, 2009 9:28 am

Z tym brumbarkiem w Twojej konfiguracji to pewnie będzie problem. Poszukam i dam Ci znać myślę że jutro mi się coś uda. Dla mnie jedyne znane zdjęcia to zdjęcia z okolic Falaise (43 St.Pz.Abt.217) wężykowaty kamuflaż, jednakże wężyki to raczej dość szerokie linie.
Plan ciekawy, może być coś bardzo fajnego. Walcz :D

Dwa zdjęcia brumków spod Falaise:
Image
Image
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez RJ » Pią Gru 25, 2009 4:13 am

Sebek, nie zrobisz nigdy wozu do góry kołami, prawda :mrgreen:
RJ

Postprzez Grenadier » Pon Gru 28, 2009 7:38 pm

Witam
Bardzo fajny ten zestaw Verlindena, też sobie taki kupię,czekam z niecierpliwością na dalsze prace :D Mam przy okazji 2 pytania:
Żywicę kleisz cyjanoakrylem czy jakimś innym specyfikiem? Do szpachlowania zwykła szpachla modelarska się nada?
Pozdrawiam
Grenadier

Miejscowość: Kraków

Postprzez RadekP » Pon Gru 28, 2009 9:21 pm

Ten przewrócony przez spychacz jest całkiem ciekawy, wczesny model z zimmeritem.

R.
RadekP

Postprzez rollingstones » Czw Gru 31, 2009 2:09 pm

Rafciu - chętnie bym zrobił - tylko ten spychacz jest ciężko namierzalny.
Grenadier - zywicę klei się na CA.
Przez święta i po trochę podciągnąłem - na razie jest super oczobitnie i ostro blado ale zapewniam że na koniec nic z tego nie zostanie a model bedzie ciepły piaskowo- plamiasty. Detale jednak będą wyeksponowane. Tradycyjne malowania nie zapewniają tego.

Image
Image
pozdrawiam na Nowy Rok
Ostatnio edytowany przez rollingstones Czw Gru 31, 2009 2:31 pm, edytowano w sumie 3 razy
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Glassu » Czw Gru 31, 2009 2:27 pm

Pewnie w którymś ze swoich wątków o tym wspominasz, ale pozwól, że zapytam - jakiej farby używasz jako bazowego piaskowego? Czy to ta sama farba, której użyłeś przy włoskim PzIV D?
Glassu

Miejscowość: Łódź

Postprzez rollingstones » Czw Gru 31, 2009 2:36 pm

Hej miałem problem z fotkami bo ładowały się strasznie duże ale już poprawiłem.
Farby piaskowej to za każdym razem używam kilku odcieni. Maluję tak najpierw czarna baza - następnie poprzez brązy aż do bardzo jasnych prawie białych piaskówych odcieni. Po zastosowaniu filtów docelowo kolor mniej więcej będzie taki jak w panzer IV D.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Mirek66 » Pią Sty 01, 2010 9:38 pm

Oj ładnie i szybko :) podglądam dalej .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez BartekDymarski » Sob Sty 02, 2010 12:53 pm

...i nie będzie krzyża na prawym przednim błotniku? ;o)
Awatar użytkownika
BartekDymarski

Miejscowość: Warszawa

Postprzez rollingstones » Sob Sty 02, 2010 3:54 pm

Nie będzie Bartku - za chwilę go w ogóle nie będzie. Zachwycałem się nad tym zimmeritem - a to porażka po malowaniu trójkolorowym aby wydobyć jego strukturę . Jest za płytki po prostu. Jak by go pomalować na żółto ewentualnie jeszcze brąż to ok ale w trójkolorowe malowanie trudno tak zfiltrowac zwashować aby było fajnie. Samo trójkolorowe malowanie nadaje taki odcień zieleni całości i o ile góra wychodzi świetnie to zimmerit mi się nie podoba po filtrach. Właśnie go przemaluję na biało z lakierem do włosów. Dam relację wieczorem pod tytułem albo jest ok albo będzie wrak kiedyś
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Adam Obrębski » Sob Sty 02, 2010 4:30 pm

Przykro to słyszeć bo szczerze mówiąc się zastanawiałem nad kupnem tego modelu... ale skoro tak to wolę kupić Tristara, czy Dragona i zimmerit wykombinować sam :P
Adam Obrębski

Postprzez rollingstones » Sob Sty 02, 2010 6:02 pm

Adaś nie kupuj tego brummbara - lepiej kup Dragona bez zimmeritu i zrób sam albo kup ataka. Cena wyjdzie ta sama. Przemalowałem go na biało i humor mi się poprawił na razie - ale zobaczymy. Jedno wiem na pewno zwashowanie zimeritu nie wchodzi w grę.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez Mirek66 » Sob Sty 02, 2010 8:20 pm

Kurde szkoda roboty :( ale co do filtrów i etc na zimmie to masz rację jest trudno wyciągnąć strukturę o ile na swoim Brumim byłem zadowolony to na Słoniu nie bardzo :evil: . Pokaż coś namazał :D .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez rollingstones » Sob Sty 02, 2010 10:40 pm

W sumie to mi się podoba -)) Dziś już mi się więcej nie chce robić

Image
Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości