Jagdpanzer IV A

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Jagdpanzer IV A

Postprzez rollingstones » Czw Sty 07, 2010 12:49 am

Hej - sportowa złość po turnieju lotów wzięła górę i po małej kooperacji modelarskiej jestem i zakańczam aktualnie takiego potworka według tego zdjęcia.
Image
Żródło internet forum.
Czy ktoś wie gdzie wykonane było to zdjęcie - mnie wygląda na Węgry - oraz czy pojazd malowany był jednobarwnie, czy ma nałożony biały kamuflaż, a może malowanie trójkolorowe. Niby mało prawdopodobne ale pytanie kieruję bo wiem że Radziu korespondował kiedyś z Mirko w sprawie swojego niszczyciela i mimo pozorów że jest jednobarwny - tak wynikało przynajmniej ze słabej jakości foty, okazało się że to trójbarwny kamuflaż. Będę wdzięczny za odpowiedź bo mój model jest już przygotowany do malowania.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez RadekP » Czw Sty 07, 2010 1:40 am

Moim zdaniem na burcie widać kamuflaż. Dość słabo, ale jakiś zarys plam majaczy pod brudem. Zważywszy na okres w którym produkowane były IV/70 z alkett to w grę wchodzi głównie malowanie "Licht und Schatten". Biały kamuflaż raczej wykluczam, z tego względu, że dość dobrze widać biały krzyż i numer wraku domalowany przez Sowjetów.

Radek
RadekP

Postprzez Badger » Czw Sty 07, 2010 8:44 am

Zdjęcie to faktycznie opisywane jest jako pokłos po operacji "Wiosenne przebudzenie". Kamuflaż typu "światło i cień" jak pisze Radek jest faktycznie wielce prawdopodobny. Co ciekawe pogoda wtedy w kratkę była - jak był lekki mrozik to atakowali, ale w większości grzęźli w błocie i straty były duże. :D
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez » Czw Sty 07, 2010 12:18 pm

Heh, widzę że od razu się bierzesz za jego dokończenie i bardzo dobrze. Mianowicie fotka została wykonana na Węgrzech w zdobytym przez sowietów Budapeszcie, tak jak wspomniał Radek, pojazd ma białe numery podliczanego sprzętu namalowane przez Rosjan, zaś pierwotnie miał tylko krzyże - widać je nawet na górnej części bocznych płyt. Zaś w kwestii kamo, ja dumałem nad jednolitym bo niedopatrzyłem się plam, niemniej możliwym jest, że powinny one być i wówczas byłoby coś takiego jak Zwischenloesung z tej czysto poglądowej kolorowanki:
http://uwemilitaria.org/2-Track/Jpanzer ... hic/24.jpg
Pozdrawiam

Postprzez rollingstones » Czw Sty 07, 2010 1:10 pm

Ne podoba mi się ten kamuflaż z Ambushem. raczej zdecyduje się chyba jednak na żółty. To duże powierzchnie idealne do treningu malarskiego. Wkrótce będę kończył hetzera to tam się pobawię w trzy kolory.
Krzyż dawać białe obwódki bez czarnego wypełnienia chyba?
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez RadekP » Czw Sty 07, 2010 7:09 pm

Mała wizualizacja:
Image

Mniej więcej coś w tym stylu majaczy na burcie. Przynajmniej tak mi się zdaje, ale z racji na nie najlepszą jakość zdjęcia ciężko stwierdzić do końca.

Radek
RadekP

Postprzez rollingstones » Czw Sty 07, 2010 10:52 pm

Telepatycznie moje domniemanie też tych linii dotyczyło - zdecydowałem się jednak na żółty - po przyjściu z sanek z dzieciakami już go pomalowałem w kapryśnym CM. Jako że moja kooperacja z Jakubem jest dosyć szeroka :) - mam hetzera i Panterę G które będę malował w trójkolorowe późne kamuflaże. Ten niech już zostanie żółty. I tak zdjęcie nie daje odpowiedzi a jednobarwny błędem historycznym nie będzie.
Tym bardziej że robić będę też Jagdpanzera IV Vomaga a ten wymagać również będzie trójkoloru. Za dużo by ich było w takim malowaniu na półce :)
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez » Pią Sty 08, 2010 12:58 am

Do jednobarwnego to nie tylko ja i Ty się skłanialiśmy - także na tej czeskiej stronce pojawiają się przypuszczenia, że ten egzemplarz był jednolity. Oczywiście to nie źródło, ale pojawiło się też kilka kolorowanek na których ten pojazd był przedstawiony w jednolitym Dunkelgelbie zatem takich opinii jest więcej. A kiepska jakość fotki utrudnia w pełni poprawne wyciągniecie wniosków.

Postprzez qba84 » Pią Sty 08, 2010 11:57 am

Trzymam kciuki, by projekt się udał i model nie fruwał nigdzie ;o) Zrób taki kolor jaki Ci się podoba. Jak chcesz jednolity to śmiało, lepiej mieć przyjemność z malowania, niż się przymuszać do czegoś, bo zdjęcie wymaga. Choć ja też tu widzę Licht und Schatten :)
Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
qba84

Postprzez rollingstones » Sob Sty 09, 2010 11:39 am

I tak właśnie robię - model ten jest poligonem do miejskiego syfu.
W zasadzie to nie co wiele pokazywać ale wczoraj wieczorem i dziś rano zrobiłem sobie trzy zdjęcia
pierwsze model po bazowych kolorach
Image

kolejne model w trakcie filtrowania - na części pojawia się już pierwszy punktowy wash

Image

filtry to olejne farby a rozcieńczalnik to terpentyna balsamiczna.

Zdjęcia wyszły ciut parszywie ale robione z jednym oświetleniem na biurku - chodzi mi o to aby pokazać jak filtr zmienia kolor bazowy i jak bezcelowa jest dyskusja na temat jedynych właściwych odcieni która się często toczy

Kolejne odsłony będą już sfotografowane na poziomie ;o)

pozdrawiam
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez niko26 » Sob Sty 09, 2010 12:22 pm

Witam
Seb fajosko to wygląda !!
Awatar użytkownika
niko26

Miejscowość: wolsztyn

Postprzez Boozy » Sob Sty 09, 2010 12:42 pm

Wyszło świetnie! :D
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez rollingstones » Sob Sty 09, 2010 5:18 pm

Dzięki za wsparcie - no to lecimy dalej. Model po filtrach i washu.
Teraz czas na odpryski zwane naukowo czipingiem.

Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Postprzez » Sob Sty 09, 2010 5:33 pm

No i pięknie go wyciągnąłeś - widzę, że raczej nic babolowego z etapu sklejania, nie wyszło po malowaniu - bo byłby taki wstyd :) Wrzuć tylko jakąś fotkę z tyłu pojazdu, bo jestem ciekaw jak się ma drobnica Edka po nałożeniu farby.

Postprzez Badger » Sob Sty 09, 2010 8:20 pm

Co prawda po spotkaniu z Kamilem jeszcze słabo widzę - ale podcieniuj jeszcze okolice jarzma. Poza tym jak dla mnie fajnie.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości