GERMAN PZ.SFL. IVA DICKER MAX 1:35 TRUMPETER

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

GERMAN PZ.SFL. IVA DICKER MAX 1:35 TRUMPETER

Postprzez Mirek66 » Czw Sty 07, 2010 6:48 pm

Witam!

Jako że musiałem drugi raz malować Elefanta do tego w między czasie skleiłem tego ''pojazda''.
Dość długi czas nie sklejałem Trumpetera i ten model okazał się całkowicie pozytywnym zaskoczeniem składa się jak klocki lego może nie które części są zbyt rozdrobione ale wszystko da się zrobić :D
Model skleiłem prosto z pudła beż żadnych dodatków w całości złożony jest tylko do fotek tagże jak coś odstaje to nie jest zle ponieważ najpierw chce pomalować wnętrze a następnie go złożyć i pomalować wnętrze :)
Wszelkie rady i uwagi jak zwykle mile widziane.
Pozdrawiam Mirek :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Badger » Czw Sty 07, 2010 7:01 pm

No widzę że braki nadrabiasz. A szpachlowania dużo było?? bo ja w swoim Geschutzwagenie tylko szpachluję części i nijak nie mogę przyśpieszenia dostać.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kaiser88 » Czw Sty 07, 2010 8:46 pm

Znów się ciekawy nowy warsztat zapowiada. Powiedzm mi Mirek jakiego Ty masz patenta na te podstawki, bardzo mi się podobają 8-) skromne i podejrzewam, że nie wymagają zbyt wielkiego wkładu pracy.
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Postprzez Mirek66 » Czw Sty 07, 2010 10:23 pm

Jacku muszę robić po dołku spowodowanym utratą Tygryska który zjadł mi ponad 150 godzin pracy :D co do szpachli praktycznie niema tradycyjnie na drzwiczkach itp .. ale nie dużo .
Kaiser dzięki co do podstawek pisałem parę razy styropian klej i piach :)
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Mirek66 » Nie Sty 17, 2010 6:55 pm

Witam .
Popracowałem sobie trochę , model wycieniowany być może trochę przy jasny ale przy mojej skłonności do filtrowania ściemnieje . Położyłem sido jutro kalki i pierwsze oleje , najpierw chcę wykończyć środek potem poskładać go do kupy i z zewnątrz zakończyć . Jak zwykle uwagi mile widziane Mirek .

Image
Image
Image
Image
Image
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez BartekDymarski » Nie Sty 17, 2010 7:30 pm

No ładnie, ładnie! Dobrze, że psina już zdrowa.
Jacku muszę robić po dołku spowodowanym utratą Tygryska który zjadł mi ponad 150 godzin pracy

Mirku, a co zaszło?
Awatar użytkownika
BartekDymarski

Miejscowość: Warszawa

Postprzez rollingstones » Nie Sty 17, 2010 8:06 pm

no właśnie - pochwal się. A Max wychodzi bardzo interesująco.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Badger » Nie Sty 17, 2010 9:02 pm

Podoba mi się ten klocek. Wykonanie również.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Mirek66 » Nie Sty 17, 2010 9:29 pm

Dzięki koledzy za wsparcie , psina jeszcze chora ale pomalowałem Mr Hobby
to i nie śmierdziało :D . Z Tygryskiem to było tak położyłem sido dobę odczekałem i do płukanek :) położyłem olejna na terpentynie i poszedłem na zakupt gdy wróciłem cały model był pokryty pajęczyna :evil: sido nie odcięło mi wcale farby co zdarzyło mi się pierwszy raz . Kupiłem kreta z aktywnym aluminium i kąpiel która zakończyła się porażka , cały model nie umył się tylko zakleił farba ,łańcuch niepowodzeń :cry: . Teraz poświęcam mu 2 godziny dziennie na czyszczenie i dorabianie części nie będę pokazywał coby nie zapeszyć . To tyle ale mu nie odpuszczę 8-)
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Kaiser88 » Nie Sty 17, 2010 11:21 pm

Mnie osobiście się bardzo podoba. Mogłeś wrzucić jakieś fotki z postępu prac związanych z cieniowaniem i "priszejdingiem", ale już po bólu - jestem poprostu ciekaw jak to robią inni. Co do do tych płukanek i postarzania dziada to masz w zupełności rację, efekt ten zanika wtedy im bardziej pracujemy na modelu, taki błąd popełniłem na Jadwidze - za bardzo ją rozjaśniłem. Same prace będę podglądał nadal z wielkim zaciekawieniem - też coś będę próbował "spriszejdingować" moją czwórkę ;o) Powodzenia w dalszch pracach 8-)
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Postprzez Mirek66 » Nie Sty 17, 2010 11:34 pm

Ja nie robiłem preshaidingu tylko pomalowałem cały model Panzer Grau a potem naniosłem 4 cienkie warstwy rzadkiej farby za każdym razem dodając białej i starając się nanosić punktowo w środki płaszczyzn .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Kaiser88 » Nie Sty 17, 2010 11:41 pm

A takie coś :idea: Ja głupi nie pomyślałem :D Student tak ma, jak czekają go same egzaminy i nie wie o czym już myśleć, więc wybacz tą moją niewiedzę ;o) Rozjaśnianie, zapewne też fajna sprawa - zresztą widać efekty. Ja to tam jednak zrobię po swojemu :)
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Postprzez Mirek66 » Wto Sty 19, 2010 9:43 pm

Halo , trochę pobrudziłem wnętrze i skleiłem do kupy nadbudówkę z wanną . Środek jeszcze trochę upiększę choć nie za mocno . Podwozie przyszykowałem pod pigmenty ale najpierw zrobię górę . Wszelkie spostrzeżenia mile widziane dopóki da się jeszcze skorygować oleje .

Image
Image
Image
Image
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Postprzez Panzer » Wto Sty 19, 2010 11:13 pm

Ten pojemnik na maskę p-gaz ma być w kolorze takiej ciemnej oliwki? Myślałem, że powinien być w "mundurowym" malowaniu. Pytam bo zaraz sam będę takie w Hummelu malował.
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

Postprzez Mirek66 » Wto Sty 19, 2010 11:40 pm

Mam taki pojemnik i jest w kolorze oliwkowo zielony to mniej więcej tak go pomalowałem ale po przetarciu aluminnium trochę zmienił kolor :D
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości