Panzer IV Ausf H Academy 1:35 - front wschodni

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Panzer IV Ausf H Academy 1:35 - front wschodni

Postprzez waldeczek » Śro Maj 19, 2010 11:03 pm

Witam kolegów. Chciałbym zaprezentować prace nad moim nowym projektem - Panzer IV firmy Academy w skali 1:35.
Wiadomo iż model nie jest powalający ale traktuje go jako model "ćwiczebny", który pozwoli mi podnieść moje "kwalfikacje"(trzeba
się jeszcze sporo uczyć).
Zamysłem jest zrobienie tegoż "pojazdu", gdzieś podczas walk na froncie wschodnim na przełomie 1944/1945 roku.Oprócz panzer IV na
podstawce zajdą się jeszcze jakieś fugurki (zapewne z Dragona). Może ktoś ma jakieś propozycje co to tego jaki zestaw powinnem wybrać.
Prosze wszystkich o porady postaram się je wykorzystać oczywiście w miarę umiejetności i możliwości finansowych.
Image
Image
Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez waldeczek, Czw Maj 20, 2010 12:25 am, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
waldeczek

Miejscowość: Kraków

Postprzez Jacek Jakubowski » Śro Maj 19, 2010 11:17 pm

Gąsienice gumowe??? A fuj.
A c do zamysłu i naszych sugestii to napisz może coś więcej, np. czy pojazd ma być np. podczas walk, czy może podczas odpoczynku, czy nawet jako opuszczony czołg który oglądają żołnierze lub partyzanci.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez waldeczek » Śro Maj 19, 2010 11:56 pm

No cóż gumowe:) Mam nadzieje że ostatni raz:) Pojazd ma być podczas działań wojennych:) Czołg powinien być juz znacznie "zmęczony walkiami - obicia, otarcja, uszkodzenia. Dziękuje za wszystkie opinie i pomoc
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez waldeczek » Pią Maj 21, 2010 10:43 pm

Witajcie:) Chciałem pokazać prace nad moim projektem i poddać ocenie:) Mam nadzieje że pomożecie:) Jestem tu żeby się czegoś nauczyć od bardziej doświadczonych kolegów.Przyznam szczerze że dużo już od Was powziołem wiedzy za co jestem bardzi wdzięczny:) Trochu posklejałem "pancerka".Ale to jak narazie początek:) Założyłem równierz "kółka"
Image
Image
Image
Teraz prace na wieżyczką i działem:)
Image
Image
Image

Zrobiełm podkład - później dalsze malowanie. Prosze o ocene.
Ostatnio edytowany przez waldeczek Pon Maj 31, 2010 8:19 pm, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Kicuś » Pią Maj 21, 2010 10:56 pm

Pamiętaj o nawierceniu lufy km-u.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez waldeczek » Pią Maj 21, 2010 11:06 pm

Ok postaram się to wykonać:) Będzie to mój debiut w tej czynności:) Dziekuje za zainteresowanie :D
Planuje zrobić zimmerit:) Jak się za to zabrać?
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Jacek Jakubowski » Pią Maj 21, 2010 11:28 pm

Jak to zrobić. Cóż albo kupujesz ;o) ale można też samemu zrobić. Bierzesz np gips, plasteline lub coś podobnego, następnie albo nożykiem, skalpelem furmujemy zimmerit. Można też używać kamyka od zapalniczki ale to raczej tylko w skali 1:72.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez RJ » Pią Maj 21, 2010 11:40 pm

Hej.

Odwrotnie wkleiłeś klocek pod podnośnik :roll:
Podszpachluj skrzynkę na zapasy, a w miejscach gdzie błotniki się"ruszają" natnij linię podziału wzdłuż zawiasów.
Lepiej obrabiaj części i pasuj przed klejeniem ;)

Sporo się świeci od kleju, używasz gęstego czy rzadkiego?
Jeśli te refleksy są przy użyciu gęstego kleju to obawiam się że po podkładzie to wszystko wylizie na wierzch.

p.
RJ

Postprzez EsKeL » Sob Maj 22, 2010 11:19 am

Moim zdaniem nie zawracaj sobie głowy zimmeritem ćwicz czyste sklejanie i pasowanie elementów. Chyba że się upierasz to najlepsza masa do tego to tzw. Green Stuf (czy jakoś tak). Świecące miejsca od kleju do przeszlifowania bo sądząc po fotkach to używasz pomarańczowego(grubego) kleju.
Awatar użytkownika
EsKeL

Miejscowość: Wąbrzeźno /k. Torunia

Postprzez liec » Sob Maj 22, 2010 12:56 pm

Jacek Jakubowski napisał(a):Można też używać kamyka od zapalniczki ale to raczej tylko w skali 1:72.

Błąd. Do 1/72 kółko jest zdecydowanie za duże. W 1/35 zdaje się być idealne. Co do masy ja używam Miliputa, ale można też próbować ze szpachlówką.
Ogólnie zimmerit nie jest bardzo trudny, ale na początek skupiłbym się tak jak powiedział EsKeL na podstawowych technikach.
Image
Warsztat:
Storch Pz. IV Commandos 3
Awatar użytkownika
liec

Miejscowość: Chorzów

Postprzez waldeczek » Sob Maj 22, 2010 9:50 pm

RJ napisał(a):Hej.

Odwrotnie wkleiłeś klocek pod podnośnik :roll:
Podszpachluj skrzynkę na zapasy, a w miejscach gdzie błotniki się"ruszają" natnij linię podziału wzdłuż zawiasów.

p.

Postaram się to poprawić:) Natne również linie podziału przy błotnikach.
Czołg jak narazie czeka. Korzystająć z okazji że jestem poza miastem w weekend - zajmuje się zrobieniem ramki:) Niedługo zamieszcze do oceny:)
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie:) Napewno wykorzystam uwagi:)

Zastanawiam się również nad figurkami do teg projektu.
Mam na myśli coś takiego z Dragona
Image

Co koledzy na to? Macie jakieś swoje propozycje:)

Dalsze prace
Image
Image
Image
Image

Image

Image
Ruszyły równierz prace nad podstawką
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Kuodek » Nie Maj 30, 2010 12:08 am

Widać że fotki wieczorem robiłeś :twisted: Fajnie że jakaś nowa dioramka się robi , tylko ten temat Rosji strasznie oklepany :( Może chociaż normandia albo Belgia ? Ja tylko sugeruję , widać że jeszcze nie zacząłeś robić podstawki także błagam ! rozważ moje propozycje !!! :lol:
Awatar użytkownika
Kuodek

Miejscowość: Tarnów

Postprzez waldeczek » Nie Maj 30, 2010 6:04 pm

Kuodek napisał(a):Widać że fotki wieczorem robiłeś :twisted: Fajnie że jakaś nowa dioramka się robi , tylko ten temat Rosji strasznie oklepany :( Może chociaż normandia albo Belgia ? Ja tylko sugeruję , widać że jeszcze nie zacząłeś robić podstawki także błagam ! rozważ moje propozycje !!! :lol:

Witam. Prace nad moim panzer IV idą cały czas do przodu. Teraz biore się już za malowanie. Myśle również nad wyborem figurek. Czemu front wschodni...Chce zrobić tym razem działania wojenne w trakcie zimy, sprawdzić się w malowaniu zimowym jak i zrobić zimową scenerie na dioramce...

Model sklejam prosto z pudła, jak na tym etapie kariery nie będe używał dodatkowych elementów...chce wyciąć z blachy osłony boczne...
Image

Image

Image

Image

Image

Podkład położony...
Oto moje wypociny. Maluje pędzlem...
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez CBR » Pon Maj 31, 2010 9:31 pm

szacunek za gąsienice z przdu 8-)
Awatar użytkownika
CBR

Miejscowość: B.Podl.

Postprzez klajus » Pon Maj 31, 2010 10:11 pm

Gąsienice chyba nie dały by tak rady...
A ten podkład to co?
Pozdrawiam, Paweł Klaja
http://pawelklaja.blogspot.com
Image
klajus

Miejscowość: Jülich/Niemcy

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości