Panzer IV Ausf H Academy 1:35 - front wschodni

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

Postprzez liec » Śro Cze 09, 2010 11:16 pm

Nieładny pomysł z użyciem ognia przy gięciu modelu. Aż ciarki przechodzą.

A efekt gorszy od konwencjonalnych metod.

Ale podoba mi się błoto. Acz już niekoniecznie jego rozmieszczenie.
Przetarcia też należałoby bardziej przemyśleć.

Ponarzekam też trochę na brak Washa.

Walcz dalej!
Image
Warsztat:
Storch Pz. IV Commandos 3
Awatar użytkownika
liec

Miejscowość: Chorzów

Postprzez waldeczek » Śro Cze 09, 2010 11:28 pm

Dziękuje za uwagi koledze:) Ah początki bywają trudne - może troche przesadziłem z tym gięciem - chciałem jakos to pokiereszować:)

Wash - postaram się również to zrobić:) Dzięki za uwagi - dzieki nim moje modele robia sie coraz prawdziwsze:)

Oto moje poczynania związane z podstawką...

Image

Image
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Miejscowość: Kraków

Postprzez rzelu » Nie Cze 13, 2010 5:48 pm

Śnieg naprawdę robi wrażenie - dobry kierunek.
Natomiast fartuchy boczne są po pierwsze za grube - ale to już taka uroda modelu - radziłbym zastąpić je wyciętymi z blachy popuszkowej.
To umożliwi również bardziej naturalne ślady uszkodzeń.
Awatar użytkownika
rzelu

Miejscowość: Szczecin

Postprzez waldeczek » Nie Cze 13, 2010 5:59 pm

rzelu napisał(a):Śnieg naprawdę robi wrażenie - dobry kierunek.
Natomiast fartuchy boczne są po pierwsze za grube - ale to już taka uroda modelu - radziłbym zastąpić je wyciętymi z blachy popuszkowej.
To umożliwi również bardziej naturalne ślady uszkodzeń.

Witam. Dziekuje za ocene:) Co do modelu to jak widać to produkt Academy:). Nastepny bedzie juz Dragon. Co do wykonania modelu i jego detalów mozna miec wiele do życzenia. Tak jak kolega zauważył osłony boczne, wydaje mi się że część elementów odbiega od orginału (wklejony podnośnik na odwrót choc robione zgodnie z instrukcją...czasem instrukcja jest nieczytalna i trzeba samemu szukac rozwiązania...Skleiłem juz pare modeli tamiy w zyciu i nigdy tak sie nie zastanawiałem i pasowałem części jak tu. Prosze przy ocenie wziąśc pod uwagę iż jest to Academy za pare złotych. Teraz juz przyszła pora na Dragona...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Tremac » Czw Cze 17, 2010 2:11 pm

Wydaje mi sie ze za dluzo na raz chcialbys ogarnac czolg, figurki i podstawka powinienes przedewszystkim koncentrowac sie np:na czolgu i od tego zaczynac, w tym doskonalic swoj warsztat a z czasem dodawac kolejne elementy ktorych budowa napewno bedzie przyjemniejsza i latwiejsza o wczesniej zdobyte umiejetnosci.
ImageImage
Awatar użytkownika
Tremac

Miejscowość: Newcastle

Postprzez waldeczek » Czw Cze 17, 2010 10:40 pm

Tremac napisał(a):Wydaje mi sie ze za dluzo na raz chcialbys ogarnac czolg, figurki i podstawka powinienes przedewszystkim koncentrowac sie np:na czolgu i od tego zaczynac, w tym doskonalic swoj warsztat a z czasem dodawac kolejne elementy ktorych budowa napewno bedzie przyjemniejsza i latwiejsza o wczesniej zdobyte umiejetnosci.

Wydaje mi się że jakoś sobie z tym radze. to mój pierwszy model zrobiony "profesjonalnie". Mi sie bardzo podoba :) . Ciesze się że tylesię juz nauczyłem z każda przyklejoną częcią jest coraz lepiej:).

Tak idzie mi z figurkami:) Prosze o pomoc i uwagi.

Image

Image

Image

Image

Image
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez EsKeL » Czw Cze 17, 2010 11:35 pm

Aż się prosi o washa i kilka rdzawych zacieków.
Awatar użytkownika
EsKeL

Miejscowość: Wąbrzeźno /k. Torunia

Postprzez rafal_dr » Pią Cze 18, 2010 12:25 am

Moim zdaniem problem w tym, że na tej dioramce nic nie ma tak naprawdę...

Jest czołg, pnie drzew, i...... nic więcej. Za dużo przestrzeni i nic tam nie dałeś dodatkowo :) Wiem, że to początki, dlatego może aczynaj od małych podstawek na modele. Łatwiej zrobić, trudniej zepsuć.

Twoje modele coraz lepiej wyglądają. Modelarstwo jest sztuką, jaką uczysz się tworzyć przez cały czas działania w tym kierunku.

Ty idziesz w dobrym kierunku. Tak szczerze... jest w cholerę reczy, do których można się przyczepić, ale... no właśnie, jak pisałem wyżej jest lepiej. Oglądaj prace kolegów i bierz przykład. Testuj techniki, próbuj itd. itp. Ja osobiście zepsułem masę modeli, ale to mnie nauczyło robić następne lepiej, no i... brnąć ku lepszym efektom

Jest już dostatecznie :) Daj na warsztat następny model. Ktoś pewnie pomoże go wykończyć dobrze :)

R.
Pozdrawiam z Krakowa :)

Rafał Drozdzowski

Więcej fotek na: Picasaweb.google.com i Photobucket.com
Awatar użytkownika
rafal_dr

Postprzez Cesarz » Pią Cze 18, 2010 11:12 pm

waldeczek napisał(a):...Skleiłem juz pare modeli tamiy w zyciu i nigdy tak sie nie zastanawiałem i pasowałem części jak tu. Prosze przy ocenie wziąśc pod uwagę iż jest to Academy za pare złotych...

Muszę Cię zmartwić, tak naprawdę to też jest model Tamiyi tylko pakowany przez Academy :?

Jeśli chodzi o dioramkę to duże brawa się należą za odwagę podejścia do tematu, podobno zimowe dioramki należą do najtrudniejszych jednak Twoja mimo, że ma sporo niedociągnięć naprawdę daje radę. Model tak naprawdę trudno ocenić bo zlewa się z terenem (dobrze go zakamuflowałeś :D ) ale trzeba pamiętać, że wychodziłeś z bardzo słabego zestawu. Czekam na figurki, na pewno ożywią tą scenkę.
Pozdrawiam, Mariusz
Awatar użytkownika
Cesarz

Postprzez waldeczek » Pią Cze 18, 2010 11:21 pm

Dziekuje szcownym kolegom za poświęcenie chwili i zaglądnięcie na mój temat:) Dopiero zaczynam zabawe w modelarstwo bardziej na poważnie i staram się jak moge:) Duzo sie już od was nauczyłem i mam zamiar nauczyć. Zdaje sobie sprawe z moich niedociagnięć braków. Napewno trzbe skleić pare rzeczy zeby być w tym dobrym i robić to idelanie. Ja jestem dopiero na poczatku tej drogi ale dzieki temu forum wiem że bede sie ciagle udoskonalał. Poziom forum i prac (zwłaszcza niektórych) jest bardzo wysoki co tylko wpływa na to iz chce podnosic swoje umiejętności...

Dziękuje za wszystkie dobre słowa i uwagi :)
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Przemyslaw » Czw Cze 24, 2010 4:11 pm

Te boczne ekrany są koszmarne, bardzo grube a poza tym one się tak nie gieły, nie potrzebnie dałeś śnieg na tłumiku i nad silnikiem

Dorób nowe ekrany, wytnij z jakiegoś cienkiego plastyku i nie grzej ich nad ogniem, możesz dać jakiś przestrzał przez ekran czy ryse, ale nie takie wygięcia bo one były z twardej stali a nie ołowiu ;o)
Przemyslaw

Postprzez waldeczek » Pią Lip 02, 2010 11:35 pm

Przemyslaw napisał(a):Te boczne ekrany są koszmarne, bardzo grube a poza tym one się tak nie gieły, nie potrzebnie dałeś śnieg na tłumiku i nad silnikiem

Dorób nowe ekrany, wytnij z jakiegoś cienkiego plastyku i nie grzej ich nad ogniem, możesz dać jakiś przestrzał przez ekran czy ryse, ale nie takie wygięcia bo one były z twardej stali a nie ołowiu ;o)

Takie zostały dołączone do modelu - taki urok tego czegoś. Osttanio nie mam czasu ale bede jeszcze poprawiał otoczenie czwóreczki...
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez JanDziurla » Pon Lip 05, 2010 5:23 pm

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba masz o 90 stopni źle zamontowaną lufę, co widać po hamulcu wylotowym.
JanDziurla

Miejscowość: Poznań

Postprzez Jacek Jakubowski » Pon Lip 05, 2010 5:29 pm

Wg mnie z lufą jest wszystko ok.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Jakubowski

Miejscowość: Cały świat

Postprzez waldeczek » Pią Lip 09, 2010 11:50 pm

Coś mi nie idzie z tym modelem - albo go wyrzuce albo gruntownie przebuduje..nie jestem zadowolony...

Zmieniłem więć dioramke...wraz z czołgiem - myśle że teraz jest lepsza- wziołem pod uwagę wszytskie komentarze ( rozklejłem cały czołg i prawi skleiłem na nowo)

Image

Image

Image

roztopiony snieg...

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość