StuG IV wczesny późny - 1/72 - Dragon+Eduard+Part

"Wariacje" na temat Panzer IV i pojazdów zbudowanych na jego podwozu.

StuG IV wczesny późny - 1/72 - Dragon+Eduard+Part

Postprzez Panzer » Śro Maj 26, 2010 11:50 pm

Model tak jak w temacie, nawiasem mówiąc całkiem dobry. Składało się bezproblemowo. Zimmerit Eduarda to bajka - pasuje jak ulał. Natomiast ekrany z Parta mają babola i to dość poważnego - listwy są wykonane jako płaskowniki, a powinny to być kątowniki. Niestety zorientowałem się jak już było za późno.

Projekt wstrzymany w maju ubiegłego roku, aż do teraz. Model oczekiwał na aerograf i się doczekał. Ponieważ inne modele zostały przyblokowane brakiem części odkurzyłem staruszka i dałem mu wdzianko.

Z uwag co do stanu dzisiejszego - gąski nałożone odwrotnie - tym razem z rozmysłem - ma być inaczej. Wiem, że pomysł ryzykowny, ale co tam - trzeba mieć fantazję :) Górny odcinek byle jaki i łączenie też tam wciśnięte specjalnie, a to dlatego, że po założeniu ekranów nic, a nic nie będzie tam widać jakkolwiek by się modelem nie obracało. Sprawdzone na sucho :) A ponieważ jestem leniwy to... co z oczu to z serca :) Kółka jezdne tak na słowo honoru na razie, ale też specjalnie się starał nie będę, bo jak dojdzie podłoże to się wszystko ładnie zgra... tak mi się wydaje.

Model inspirowany zdjęciami tego pojazdu.

Image
Image

Jest to bardzo wczesny pojazd w nowej konfiguracji, ale jeszcze z zimmeritem, a więc data produkcji to przełom września i października 1944.

A tak postępowała budowa:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A tak delikwent przedstawia się dzisiaj po nałożeniu plam:

Image
Image

[/img]
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Hummel "Clausewitz" - Dragon - burty
CV-33 - DOC Models - cieniowanie i wash
Renault R-35 - RPM - wózki jezdne
Fokker D.VIII/E.V - Roden - skorupa kadłuba
Awatar użytkownika
Panzer

Miejscowość: Tychy

Postprzez Boozy » Śro Maj 26, 2010 11:57 pm

No świetnie wygląda ta baza. :D
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Tomek Hejmo » Czw Maj 27, 2010 12:13 am

Widzę, że całkiem odważnie sobie poczynasz ze sprzętem :D Szkoda tylko, że nie poszedłeś w wężyki jak na zdjęciach.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez Panzer » Czw Maj 27, 2010 12:24 am

Dzięki. Wężyki to jeszcze nie moja liga :)
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Awatar użytkownika
Panzer

Postprzez Badger » Czw Maj 27, 2010 9:50 pm

Bardzo fajny karaluch - to niestety nie moja bajka i oczy :)
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez waldeczek » Czw Maj 27, 2010 9:53 pm

Ładny stug:) Taki malutki:) Warsztat też niezły:)
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez » Pią Maj 28, 2010 11:53 am

Czołem,

Jedyne co bym proponował to zaszpachluj otwór pod MG na Saukopfblende. Co prawda data produkcji tego pojazdu już by obejmowała tą modyfikację, to jednak ten konkretny go nie miał.
Reszta bardzo ok, jak na tak malutki modelik.

Pzdr

Postprzez Panzer » Pią Maj 28, 2010 5:07 pm

JŚ napisał(a):Czołem,

Jedyne co bym proponował to zaszpachluj otwór pod MG na Saukopfblende. Co prawda data produkcji tego pojazdu już by obejmowała tą modyfikację, to jednak ten konkretny go nie miał.
Reszta bardzo ok, jak na tak malutki modelik.

Pzdr

O żesz.... Tu mnie zastrzeliłeś. Nie zwróciłem uwagi na to na zdjęciu, a sugerowałem się historią konstrukcji tylko :?

Się jeszcze zastanowię jak to zrobić, żeby nie dokonać jakichś znaczących zniszczeń.
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Awatar użytkownika
Panzer

Postprzez Tomek Hejmo » Pią Maj 28, 2010 5:10 pm

Kawałek wyciągniętej ramki wklej. Nie zapadnie się i odpadnie sporo szlifowania.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez liec » Pią Maj 28, 2010 7:19 pm

A skądże wziąłeś takich fajnych figurantów?
Image
Warsztat:
Storch Pz. IV Commandos 3
Awatar użytkownika
liec

Miejscowość: Chorzów

Postprzez » Pią Maj 28, 2010 8:17 pm

Panzer napisał(a):Się jeszcze zastanowię jak to zrobić, żeby nie dokonać jakichś znaczących zniszczeń.

Znaczy no opcji jest kilka. Olać sprawę iść dalej, z uwagi na fakt, że malowanie będzie też ciut inne niż na zdjęciu, no i detale brak gąski rezerwowej na fotce, brak tej bądź co bądź fajnie wykonane plandeki. Inna sprawa, że możesz zrobić jak wspomniał Tomek powyżej czyli "zaślepić" otwór przy użyciu rozciągniętej nad ogniem ramki po częściach. Możesz również "podciągnąć" plandeczkę, aby zakryła otwór MG.
Jeszcze taka czysto subiektywna uwaga; jednak bym te gąsienice dokleił do rolek podtrzymujących. Nie wiem jak Ty, ale ja osobiście nie zakładałbym wszystkich ekranów Schürzen, a pokusiłbym się o zdjęcie jednego ze środkowych z lewej strony i z.B. jednego z początkowych albo końcowych z prawej. Da to modelikowi, tak ładnie zwaloryzowanemu swoistej "lekkości" i głębi. W sytuacji, gdy jest całkowicie nimi obłożony, nie widać nic - powoduje powstanie efektu zamkniętej bezdetalowej bryły. Przerabiałem to samo w nowej Dragonowskiej Pz.IV J Mittel (1/35) i po zdjęciu 2,3 ekranów wygląda znacznie lepiej, poprzez odkrycie więcej detali. Takie moje, subiektywne odczucie.

Pzdr

Postprzez waldeczek » Sob Maj 29, 2010 10:19 am

Też uwadzam iż załóżenie wszystkich ekranów zrobi z niego dużą figure geomentryczną. Lepiej przynajmniej pół odciąć i pokazać co jest na "pancerzu".Z tego co obserwuje to wszyscy zdejmuje troche tych płyt:).
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Panzer » Sob Maj 29, 2010 5:02 pm

Inna sprawa, że możesz zrobić jak wspomniał Tomek powyżej czyli "zaślepić" otwór przy użyciu rozciągniętej nad ogniem ramki po częściach.

To mi się wydaje dobrym pomysłem. Tak spróbuję zrobić.

Nie wiem jak Ty, ale ja osobiście nie zakładałbym wszystkich ekranów Schürzen, a pokusiłbym się o zdjęcie jednego ze środkowych z lewej strony i z.B. jednego z początkowych albo końcowych z prawej.

Właśnie ja to już kiedyś przerabiałem i teraz chcę zrobić komplet. Ja z kolei mam wrażenie, że braki w ekranach sprawiają, że pojazd wygląda jak szczerbaty. Zostaję przy kompletnych, tym bardziej, że pojazd będzie mało obity i skromnie brudzony. Jakoś ostatnio usyfione i zmaltretowane wozy przestały do mnie przemawiać. Poza tym wydaje mi się, że decyduje też skala. W 1:35 rzeczywiście można uznać model za zapudełkowany i trzeba obracać głowę w poszukiwaniu detali, jednak w 1:72 mamy od razu odbiór całości jednym spojrzeniem i patrząc na model z "góry" widać na nim detale na błotnikach i pancerzu.

Co do plandeki to też mi się spodobała - nieskromnie tak dodam :). Malowane Vallejo Panzer Aces "Canvas" - idealny kolor. Tylko po pomalowaniu jakoś dziwnie się zmechaciła, ale zniweluje to cieniowaniem i połyskiem (mam nadzieję).

Dzięki za porady i uwagi! Na pewno się przydadzą na przyszłość ;)
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Awatar użytkownika
Panzer

Postprzez waldeczek » Sob Maj 29, 2010 7:07 pm

Każdy robi tak jak mu pasuje jaka ma aktualnie koncepcje:) Z całymi ekranami też nie bedzie najgorzej:)
Image Image Image
Awatar użytkownika
waldeczek

Postprzez Panzer » Pon Maj 31, 2010 10:38 pm

Znaczy no opcji jest kilka. Olać sprawę iść dalej, z uwagi na fakt, że malowanie będzie też ciut inne niż na zdjęciu, no i detale brak gąski rezerwowej na fotce, brak tej bądź co bądź fajnie wykonane plandeki.

I przy tej opcji zostanę. Powód jest prozaiczny. Dzisiaj się miałem wziąć za poprawkę dziury na km i jakiś dobry duch mnie podkusił, żeby sprawdzić czy mam farbkę... i się okazało, że humbrolek, którym malowałem bazę umarł w puszce na beton... Nowego kupował nie będę już.

Tak więc zdjęcia stały się teraz tylko inspiracją :)

Odpowiadając na zapomniane pytanie: figurki to Preiser - są rewelacyjne jak ich wszystkie wypusty w 1:72.
Pozdrawiam,
Radek Rzeszotarski

Tylko 1/72:
Awatar użytkownika
Panzer

Następna

Wróć do Panzer IV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości