Ju-87 G2 Stuka Italeri Kilka pytań

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli lotniczych.

Ju-87 G2 Stuka Italeri Kilka pytań

Postprzez bolo » Pią Lut 28, 2014 8:28 pm

Witam wszystkich,

Niedawno dostałem bardzo miły prezent, jednak będzie to dopiero mój pierwszy model więc mam kilka pytań na które odpowiedzi nie mogłem znaleźć na forum.

Mianowicie:

- Będę malował pędzelkami, czy coś jeszcze dodatkowo powinienem dokupić? Czy podstawowy zestaw tego modelu jest w miarę ok?
- Czy tymi farbami będzie się dobrze malowało pędzelkami? Nanosić pod nie podkład?

Ze sklejaniem tego typu rzeczy nie mam problemu, jednak boje się ze skopie to przy malowaniu (i tak skopie bo to 1 model jednak niechciał bym zrobić jakiejś strasznie oczywistej głupoty jak np. wymieniony wyżej brak podkładu)

W miarę możliwości postaram się przedstawić warsztat z budowy w oddzielnym temacie

Zdjęcia zestawu poniżej:

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
bolo

Re: Ju-87 G2 Stuka Italeri Kilka pytań

Postprzez marek d » Sob Mar 01, 2014 5:33 pm

Z tego zestawu da się zrobić fajny model. Malujesz pędzlem; podkład nie koniecznie jeżeli już to został Ci taki w spreju. Farby które pokazałeś to akryle, jeżeli masz kolory potrzebne takie jak podaje instrukcja to Ok.
Jak malować akrylami poszukaj na forum bo ja nimi nie maluję. ;o)
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Re: Ju-87 G2 Stuka Italeri Kilka pytań

Postprzez bolo » Sob Mar 01, 2014 7:43 pm

Dziękuję, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Myślę że spróbuję z podkładem w sprayu, zawsze to dodatkowy element praktyki do nauki. Dodatkowo poszukam czegoś odpowiedniego pod kalkomanię, no i mam nadzieję że niedługo ruszę z warsztatem ;)
Awatar użytkownika
bolo

Wróć do Jak to zrobić - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości