Tamiya Supermarine Spitfire Mk.Vb Trop - farby

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli lotniczych.

Tamiya Supermarine Spitfire Mk.Vb Trop - farby

Postprzez avinsell » Pon Lut 09, 2015 11:24 pm

Witam,

Po ok. 15 latach przerwy chcę wrócić do modelarstwa. Kiedyś bawiłem się tylko ze sklejaniem, ale teraz mając odpowiednie zasoby finansowe chciałbym wykonać model w pełni i jak najlepiej się uda (przy okazji zdobywając doświadzczenie).

Przeczytałem wiele tematów na tym forum i innych portalach i zakupiłem model Tamiya Supermarine Spitfire Mk.Vb Trop 1:48 (http://www.mojehobby.pl/products/Superm ... -Trop.html), oraz wiele sugerowanych narzędzi, płynów itd.

Model chciałbym pomalować farbami akrylowymi pędzlem i tu moje pytanie. Na instrukcji podane jest ponad 20 różnych kolorów farb Tamiya, a dodatkowo w wielu miejscach sugerowane jest ich mieszanie w celu tworzenia nowych barw. Zważywszy na totalny brak doświadczenia w malowaniu obawiam się że może to wyjść dość kiepsko. Czy ktoś może doradzić mi coś w tym temacie? Może znacie inny, uproszczony zestaw farb, które mogłyby posłużyć jako zamienniki?

Samolot zamówiłem z uwagi na wątki gdzie modele Spitfire 1:48 Tamiya były polecane jako zestawy dla początkujących. Przyznam szczerze że to mieszanie farb mnie trochę zaskoczyło i zniechęciło.
avinsell

Re: Tamiya Supermarine Spitfire Mk.Vb Trop - farby

Postprzez Wojtek Bergiel » Wto Lut 10, 2015 6:12 am

Tamiya ma bardzo słabiutki zasób farb podstawowych kolorow, dlatego poleca mieszać je. Ja bym polecił stosowanie innych akryli, np Gunze albo Model Master, może jeszcze Vallejo. Do Spita musisz użyć specyficznych brytyjskich kolorów. W necie znajdziesz odpowiedniki kolorów dla różnych państw, na np ipms Stockholm.
Tamiyę toleruję ale do aerografu; malowanie pędzlem jest tzw. tricky. Farbę musisz zmieszać z rozcieńczlnikiem - najlepiej Tamiya, i kłasć drugą warstwę po dokładnym wyschnięciu pierwszej.
Musisz od czegos spróbować- pomaluj koła na czarno.

Masz przed sobą "okres prób i błędów". :lol:

Powodzenia.

Wojtek
Wojtek Bergiel

Wróć do Jak to zrobić - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości