Malowanie pasażerów

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli lotniczych.

Malowanie pasażerów

Postprzez Atoronin » Sob Maj 02, 2015 11:32 am

Zwracam się do tych, którzy robili samoloty pasażerskie - jak sobie poradzić z okienkami? Czy najpierw pomalować kadłub, potem wkleić szybki, a potem domalować kadłub na łączeniu połówek? Z maskowaniem to chyba za dużo i zbyt precyzyjnej roboty.
Atoronin

Re: Malowanie pasażerów

Postprzez Wojtek Bergiel » Nie Maj 03, 2015 4:03 am

Ja robię tak:
Opcja 1. Model bez okienek( w większosci Revell). W większosci(znowu) model ma kalki na okna. Wtedy malujesz złożony model - w większosci (co za cholerne słowo) kadłub na biało, skrzydła na szaro/stalowo, stawiasz go na koła i powolutku wycinasz pojedyńczo okienka-kalki. Voila!.

Opcja 2. model bez okien i bez kalek- np. stary Revell. Ja stosuję Micro Kristal Klear od firmy Microscale do formowania okien. Wykałaczką wprowadzasz ten gęsty płyn w okno i formujesz membranę która wyschnie przeżroczyscie.

Opcja 3. Model z okienkami (w większosci Zwiezda). Wklejasz okna, zamykasz kadłub i smarujesz okna szpachlówką. Potem papier scierny i masz gładki kadłub. O ile masz kalki, to ostrożnie nakładasz okna tam gdzie być powinne. Nie musisz ich rozcinać. Jeżeli nie masz okien-kalek- to... PRZEPRASZAM zimna.
Okna wklejone pozostawiają szparę a w tej skali-1/144 , to troche za duży błąd.
Wojtek
Wojtek Bergiel

Postprzez Atoronin » Nie Maj 03, 2015 12:13 pm

Mnie interesuje opcja 3 bo myślałem o tym modelu

http://www.mojehobby.pl/products/Boeing-747-8I-Intercontinental.html

A on ma plastikowe szybki. Głupio byłoby je nie wykorzystać zgodnie z instrukcją
Atoronin

Postprzez Wojtek Bergiel » Nie Maj 03, 2015 8:59 pm

No to do roboty, wklejaj te okienka. Wybór należy do ciebie.

A w kolejnym modelu spróbuk cos innego.

Wojtek
Wojtek Bergiel

Wróć do Jak to zrobić - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości