Ślady po taśmie.

Najczęstsze problemy, ważne zagadnienia dotyczące budowy modeli lotniczych.

Ślady po taśmie.

Postprzez jarrov » Pią Lut 19, 2016 4:45 pm

Witam
Mam problem związany z taśmą Tamiya. Maskowałem nią niektóre miejsca przy malowaniu modelu, przed jej przyklejeniem we właściwe miejsce, kilkakrotnie naklejałem i zrywałem ją by osłabić klej na niej zawarty , oczywiście na innej powierzchni.
Po malowaniu i oderwaniu taśmy w kilku miejscach pozostały brzydkie ślady w miejscach gdzie owa taśma przylegała. Czytałem na forum o różnych metodach jej usuwania, że alkoholem, że płynem do mycia okularów itp. Kiedyś próbowałem zmyć coś z modelu spirytusem i zlazło wszystko z farbą, ale to była moc 99 %. :D
Co byście mogli poradzić by nie uszkodzić pomalowanej powierzchni? Dodam jeszcze, że model pomalowany jest akrylami Mr. Hobby.
Awatar użytkownika
jarrov

Miejscowość: Hohenzaltza

Re: Ślady po taśmie.

Postprzez marek d » Sob Lut 20, 2016 3:24 pm

Trudna sprawa, jeżeli farba dobrze wyschła można spróbować zmyć jakimś detergentem. Delikatnie wacikiem, ale i tak pewnie trzeba będzie retuszować.
Radzę taśmę trzymać na modelu jak najkrócej. Ja zdejmuję prawie zaraz po malowaniu i do tej pory nie miałem takiego przypadku.
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części, do samodzielnego montażu.
CV
Awatar użytkownika
marek d

Miejscowość: Oborniki Wlkp.

Wróć do Jak to zrobić - lotnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość