[ZSRR] KW BIG TURRET (wczesny KW-2) 1:35 Trumpeter.

Pojazdy, czołgi, samoloty, okręty, artyleria.
Wszystko co było projektowane i budowane w ZSRR, nie koniecznie w rosyjskich barwach, preferowane Polskie malowania !!!

Postprzez Tomek RS » Wto Lut 16, 2010 7:08 pm

Tomek, jak dla mnie wykonanie monochromatycznego modelu tak, aby nie był monotonny, to o wiele większe wyzwanie niż efektowne kamo.

Co do jedynie słusznego odcienia rosyjskiej zieleni, odsyłam do literatury. Owszem, może i była przepisana instrukcją farba, ale co fabryka to po swojemu ją mieszali. Zatem pełen luz i skupić się należy na czym innym.

W kwestii modulacji, to między innymi dlatego drążyłem, że mi nie pasowało. Nie jestem aerografowym szpeniem, moja mocna strona to pędzle, ale lektura nt modulacji i wnikliwe oglądanie fotek wykazało, że jest ona jakby kierunkowym gradientem na modelu. Ciemny spód pionowego panelu, jaśniejsza góra, ciemniejszy tył poziomego, jaśniejszy przód.

U Ciebie nie ma przejść tonalnych linearnych, tylko radialne, dlatego zaciekawiło mnie, że Damian nazwał to modulacją. No chyba że jest inny rodzaj niż linearna, ja chętnie łyknę ten temat bo bardzo mi się podoba, zatem jeżeli czegokolwiek się mogę w tym wątku dowiedzieć, to bardzo proszę.
Moim zdaniem pomalowałeś bazówą a potem kręciłeś "chmury" aero, tak mi się wydawało, bez zbędnych cyrków, no i wychodzi na to, że dobrze mi się zdawało :)
Żebym został dobrze zrozumiany - obserwując wstawione foty, chciałem Ci właśnie zaproponować malowanie wieży w taki sposób, żeby jej spód był dużo ciemniejszy, niż wierzch. Linearnie, nie radialnie. Z postu Damiana wywnioskowałem, że właśnie tak pomalowałeś, a ja tego jakoś nie mogłem dostrzec, stąd Damian moje dociekanie.
Na pewno jest to technika warta dogłębnego przeanalizowania, chociaż natrafiłem w podlinkowanych postach na opinie, że jest zbyt teatralna, przynajmniej w wykonaniu Wildera.

Tomek, ja swojego KW planowałem malować w pionowe zacieki na kolorze bazowym, ale teraz sam się mocno zastanawiam. Mam egzemplarz pisemka "135" gdzie jest KW-1 1942 (pod wpływem lektury kupiłem swojego). Chcesz skany?
Nie ma tam modulacji, jest rozjaśnianie paneli, ale hitem jest dla mnie malowanie spodu - papier pod błotnik i całość na ziemisty brąz, potem tylko przetarcie środków kół bazowym zielonym i malarskie detale - metal na ogniwach i zębach. Zero pracy a wygląd ciekawy.

Pozdrawiam
Tomek RS
Awatar użytkownika
Tomek RS

Miejscowość: Gdańsk / Kontrakt S6 Kołobrzeg

Postprzez Kicuś » Wto Lut 16, 2010 8:18 pm

Tomek RS napisał(a):Tomek, jak dla mnie wykonanie monochromatycznego modelu tak, aby nie był monotonny, to o wiele większe wyzwanie niż efektowne kamo.

No skoro tak mówisz to coś jeszcze przy nim porobię, bo gdyby nie Ty to bym go tak zostawił. ;o)

Tomek RS napisał(a):Moim zdaniem pomalowałeś bazówą a potem kręciłeś "chmury" aero, tak mi się wydawało, bez zbędnych cyrków, no i wychodzi na to, że dobrze mi się zdawało :)

Dokładnie tak było.

Dla mnie TO jest ideał malowania KW-2 i nie ukrywam, że z niego będę czerpał.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Kicuś » Śro Lut 17, 2010 12:18 am

Postępy:

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Rayanq » Śro Lut 17, 2010 12:23 am

No fajny, fajny :).
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez EsKeL » Śro Lut 17, 2010 12:47 am

Tomku fajnie to wygląda, można prosić o zbliżenie okolic silnika bo tam jest kilka detali i ciekawy jestem jak je wykonałeś.
Awatar użytkownika
EsKeL

Miejscowość: Wąbrzeźno /k. Torunia

Postprzez Kicuś » Śro Lut 17, 2010 1:05 am

EsKeL napisał(a):zbliżenie okolic silnika bo tam jest kilka detali i ciekawy jestem jak je wykonałeś.

Ale tam nic ciekawego nie ma i żadnych detali też nie ma, dlatego też tam będą się walały skrzynki z amunicją, żeby przykryć tę pustkę.

Rayanq napisał(a):No fajny, fajny :)

Tu mi proszę sobie jaj nie robić tylko Apacza dziergać. :D
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez EsKeL » Śro Lut 17, 2010 1:13 am

A mówiąc precyzyjnie ciekawi mnie jak wyglądają teraz te siatki. Od kogoś uczyć się trzeba:D
Awatar użytkownika
EsKeL

Miejscowość: Wąbrzeźno /k. Torunia

Postprzez Rayanq » Śro Lut 17, 2010 1:16 am

Jakie jaja :mrgreen: . Nad Apachem pracuję, doklejam wszystkie blaszki i dalej szlifuje. No i muszę kupić rozcieńczalnik do podkładu... I NEED $$$! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez Boozy » Śro Lut 17, 2010 10:32 pm

Hej.
Tomku, po pokazaniu całości prezentuje sie znacznie lepiej. Tak trzymaj.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Kicuś » Śro Lut 17, 2010 10:57 pm

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ten kolor z fotografii jest o kilka tonów jaśniejszy niż w rzeczywistości. Zrobiłem dziś ze sto fotek, przy świetle dziennym i sztucznym, przy różnych ustawieniach aparatu. I żadna nie oddaje rzeczywistego koloru. Zrobię jeszcze na innym tle, bo może to jest przyczyną zafałszowania barwy.
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez DawidG » Czw Lut 18, 2010 12:58 am

Wszystko jest dobrze , abyś nie przekombinował. Z tymi kolorami zawsze będzie ciężko np. porównywałem oryginalną farbę panzer grau i gdybym pomalował takim samym odcieniem model to byłby za ciemny.
Osobiście zastanawiam się nad pewną kwestią, mianowicie wszyscy dążymy do tego by nasze modele były jak najwierniejszą kopią oryginalnego pojazdu z odpowiednio wybranego przez nas teatru działań, kupujemy literaturę, blaszki, wymieniamy gąski oraz lufę, sami poprawiamy wiele części, zasięgamy opinii ekspertów w temacie. Następnie nie wiedzieć czemu nasz model kończy tak;
Zamiast 86 ogniw gąsienica posiada 90 gdyż zwisy wyglądają lepiej
Model wygląda jak metalowa zabawka która została potraktowana szczotką drucianą bo na żadnych zdjęciach nie ma takich obić i odprysków farby.
Na przystankach w Czarnobylu nie ma takiej rdzy po tylu latach jak na naszych modelach czołgów, których notabene żywot frontowy opiewał na kilka miesięcy.
Nie wiedziałem gdzie to napisać a chciałem zaprosić do dyskusji.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę udanych modeli.
DawidG

Postprzez Kicuś » Czw Lut 18, 2010 1:09 am

W sumie masz sporo racji, trzeba wyczuć tę granicę gdzie kończy się modelarstwo a zaczyna tanie efekciarstwo. Tylko że mnie akurat ciągnie właśnie w stronę tego efekciarstwa.Niektóre efekty trzeba przerysować aby odbiór model sie ludziom podobał.

No i udało mi się zrobić zdjęcia oddające jego obecny kolor (balans bieli: słonecznie :)). Model trochę ściemniał po nałożeniu filtra TAN (gotowiec Mig'a)

Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Boozy » Czw Lut 18, 2010 7:07 pm

No i ekstra! Teraz to już jestem pewien, że mi się podoba :)
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Badger » Czw Lut 18, 2010 7:49 pm

Kicuś nie wiem czy wiesz, ale Sergiusz przemalował to KV-2. Malowanie wyglada ciekawie i kontrastowo - powinno być dobrze.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kicuś » Czw Lut 18, 2010 7:54 pm

Jasne że wiem. Ale mi się bardziej podobało to pierwsze malowanie i będę właśnie na nim się wzorował. Dzięki koledzy za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Kicuś

PoprzedniaNastępna

Wróć do ZSRR 1922 -1991

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości