[PD-Galeria] Lockheed F-5 E 2-LO LIGHTNING - Academy 1/72

Mini projekt lotniczy.

Postprzez Jurek Greinert » Pon Mar 08, 2010 11:56 am

traczyk napisał(a):Jeśli mógłbym służyć pomocnym linkiem dotyczącym tego egzemplarza: http://www.33rdprs.org/html/aircraft/F5E2_307.html ;o)

Dzięki , zbyt skupiłem się na szybkości działania i checi skończenia modelu że tam nie dotarłem, ale może i lepiej. Strona jednostki niestety wprowadza parę wątpliwości i podważa merytoryczność kalek. Mordka na prawej stronie była inna, następna rzecz, samolot opisany jest jako malowany PRU Blue choć wydaje mi się to dziwne bo przyszedł z Dallas jako oryginalna wersja foto, na dodatek powstało ich mało aby różnicować malowanie w zależności od odbiorcy. Na zdjęciach samolot nie wygląda na tak ciemny i ja pozostanę przy opcji Haze, zresztą chyba ładniejszej.

Niestety najlepsi nie popełniają błędów:
F-5E by Andrea Vignocchi

Co do Synthetic Haze Blue to ja bym raczej nie mówił o czymś w stylu kamuflażu. To była jedna farba a nie jakieś kamo i robienie modelu tak jak pokazał Grzegorz to już moim zdaniem przesada. Inną sprawą jest że w opisach modelarskich mówi się że była to dość specyficzna farba, zmieniająca nasycenie/odcień w zależność od kąta oświetlenia. przypuszczam że mogło chodziś o opalizowanie jak w lakierach obecnych tunerów samochodowych ale to tylko domysły i myślę że robienie takiego modelu byłoby dość ryzykownym ze względów merytorycznych i estetycznych a cieniowanie całego samolotu od góry do dołu i to w osi - powodzenia zwłaszcza że w poście z HS jest mowa że farba bardzo szybko ulegała zużyciu (weteringowi) i traciła swoje magiczne właściwości. Zdjęcia samolotów w haze które widziałem w kolorze nie ujawniają jakiś specjalnych efektów.
Pozdrawiam Jurek

Warzsztat : F-5A
Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Miejscowość: Gliwice

Postprzez hadzi1 » Pon Mar 08, 2010 6:23 pm

Jak dla mnie to kontrast miedzy amerykańskimi gwiazdami a kamo jest zbyt wyraźny by był to PRU-Blue RAFu.
To tyle, bo się nie znam 8-)

Jurus a ozorek i ślinkę sobie domalujesz, podobnie jak nosek :D
PSP 1918-dzis i jutro!
Awatar użytkownika
hadzi1

Miejscowość: z Rybca

Postprzez Jaho » Wto Mar 09, 2010 1:46 am

traczyk napisał(a):Jeśli mógłbym służyć pomocnym linkiem dotyczącym tego egzemplarza: http://www.33rdprs.org/html/aircraft/F5E2_307.html ;o)

No i pomcny nie działa? A chciałem sprawdzić pilota, bo pomyślałem, że to może jakiś weteran myśliwski, który "odpoczywał" w TR? :?:
Awatar użytkownika
Jaho

Miejscowość: Śląskie

Postprzez traczyk » Wto Mar 09, 2010 2:12 am

Jaho napisał(a):

No i pomcny nie działa? A chciałem sprawdzić pilota, bo pomyślałem, że to może jakiś weteran myśliwski, który "odpoczywał" w TR? :?:

Działa, ale w kratkę :? Teraz działał
traczyk

Postprzez Jurek Greinert » Wto Mar 09, 2010 12:33 pm

Jaho napisał(a):

Hejka możesz jaśniej bo nie łapię, na dole strony która podlinkowałeś jest historia użycia "307" co do każdej misji, był to ulubiony sprzęt Freda Evansa ale latali na nim różni piloci.
Pozdrawiam Jurek

Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez traczyk » Wto Mar 09, 2010 2:01 pm

Podlinkowana strona działa trochę nieregularnie. :? Janusz (Jaho), którego "konikiem" są wybitni piloci, chciał sprawdzić, kim był pilot latający na "307". Skoro na burcie nieuzbrojonego F-5 jest tuzin hackenkreuzów. Co wskazywałoby na jakiegoś asa. Czy Evans, który wg tabelki na stronie wykonał 12 lotów rozpoznawczych, oznaczał każdy szczęśliwy powrót do domu "swastyką" na wzór zestrzeleń myśliwców, czy ich pochodzenie jest inne, tego zdaje się strona nie wyjaśnia. Skądinąd ciekawe ;o)
traczyk

Postprzez Jaho » Wto Mar 09, 2010 5:03 pm

No to ja mam jakiegoś pecha, bo któryś raz z rzędu przeglądarka nie może znaleźć strony. W każdym razie Evansów mam dwóch amerykańskich asów: Andrew Julius i Roy William. Tak, więc wygląda na to, że hakenkreuze robione za loty rozpoznawcze. Nie uważam, że takie loty to była bułka z masłem, ale troszkę mi to zalatuje podszywaniem się. Mogli sobie wymalować 12-tu Hitlerków, albo co. ;o)
Awatar użytkownika
Jaho

Miejscowość: Śląskie

Postprzez traczyk » Wto Mar 09, 2010 8:22 pm

Jaho napisał(a):No to ja mam jakiegoś pecha, bo któryś raz z rzędu przeglądarka nie może znaleźć strony. W każdym razie Evansów mam dwóch amerykańskich asów: Andrew Julius i Roy William. Tak, więc wygląda na to, że hakenkreuze robione za loty rozpoznawcze. Nie uważam, że takie loty to była bułka z masłem, ale troszkę mi to zalatuje podszywaniem się. Mogli sobie wymalować 12-tu Hitlerków, albo co. ;o)

No to ten był: Evans, Fred W., Jr. :roll: W sumie ta "307" wylatała 51,5 godziny w warunkach bojowych.
traczyk

Postprzez Jurek Greinert » Pią Mar 12, 2010 7:20 pm

Rayanq napisał(a):jeżeli chcesz to możemy wrzucić go do projektu "Podniebni drapieżcy".

Hejka, nie ma problemu, tylko napisz albo podlinkuj coś bliżej.

Co do zasłużonych pilotów to chyba Janusz nie dodasz nic do zbioru.
Pozdrawiam Jurek

Awatar użytkownika
Jurek Greinert

Postprzez Rayanq » Pią Mar 12, 2010 7:50 pm

Temat przeniesiony. I oczywiście zapraszam do udziału w projekcie z jeszcze innymi modelami :).
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez Mirek66 » Nie Mar 14, 2010 10:34 pm

Ale ładne cuda tu robicie :) podoba mi się spokojna tonacja malowania .
ImageImageImageImage
Awatar użytkownika
Mirek66

Poprzednia

Wróć do Podniebni drapieżcy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość