Strona 1 z 1

Tomasz Mroczkowski

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2014 3:59 pm
przez Tomek Mroczkowski
Witam serdecznie, 6 lat bycia tu na starym PWM-ie stało się jednym z najdłuższych (obok Modelworku) internetowych historii w moim życiu, jednak tu były mój "pierwszy raz". Smak porażek jak i uśmiech z powodu miłych komentarzy nauczył wiele. Czas podsumować w tym oto portfolio jak przez ten okres "rozwijałem się" modelarsko. Niestety wszystko to pędzel, aerografu jak nie mam, tak mieć raczej nie będę, a szkoda. To co tu przedstawiam to modele które ukończyłem i nie wstydziłem się ich pokazać, tych których nie ma, niech im kurz lekki będzie. Są też 2 warsztaty, jednak nie posiadam za dużo czasu aby cokolwiek kleić. Wiem ze to żaden poziom modeli, ale mam satysfakcje że zrobiłem je ja i laikom opadają szczęki :D Nie będę się rozpisywać, wszak trzeba oglądać, nie czytać :)

Modele nie będą w żadnym ustawieniu chronologicznym czy alfabetycznym, jak lecą.

1. T-72M1 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16PDZ)

GALERIA MODELU

Image

Najnowsza moja produkcja, szczyci się tym, że to najdroższy model i wziął udział w I Elbląskim Ogólnopolskim Festiwalu Modelarskim. Model przedstawia T-72M1 z Braniewa, dlaczego nie ma żadnych numerów? Ponieważ postanowiłem uwiecznić mój pierwszy czołg w życiu który dotknąłemczyli go: LINK DO ZDJĘCIA, uprzedzając, tak, to zdjecie moje które dostało się na Wikipedie :). Model Tamyia 1:35.

2. T-62 mod. 1962

GALERIA MODELU

Image

Wg. komentarzy mój jeden z najlepszych, jak nie najlepszy model. Czy to przez to ze zaoszczędziłem mu błota? A moze że takie paradne maszyny są rzadkie? Nie wiem, ale koncepcja była prosta. Ma być coś innego i tak powstał Choca... tzn. T-62 :D Model ukazuje pojazd prosto z defilady, białe obwódki, wyropowany i pachnący (spalinami). Model Trumpeter 1:35.

3. T-72A

GALERIA MODELU

Image

Starszy brat T-72M1, tym razem ubłocony, pocięty i z pierwszym dodatkiem, lufą od RB-Model. Pamiętam że okropnie cieszyłem się na ten zakup, wszak wtedy miałem największą chrapke na radzieckie konstrukcje. Poza tym wg mnie T-72 ma jedną z najładniejszych brył ze wszystkich Tanków. Model czy udany? Starałem się, jak zawsze, ale na końcu wyszło jak wyszło. Model Zvezda 1:35.

4. Leopard 2A4 10 Brygada Kawalerii Pancernej (11LDKP)

GALERIA MODELU

Image

Kolejny Polski akcent, nasz Leoś, ubrudzony, sponiewierany, ale mi się podobał. Kanciasta bryła zawsze do mnie przemawiała (bez powiązania z Tygrysem :D ) Również lufa RB-Model i bodajże pierwszy model który mi się przyjemnie sklejało :D Cóż dodać więcej. HobbyBoss 1:35.

5. BRDM-2M96i z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16PDZ)

GALERIA MODELU

Image

Pierwszy model który robiłem w całkowitej tajemnicy, pojawiło się 1 zdjęcie w jakimś warsztacie (kto znajdzie w któtrym w nagrode :szampan: ) Model w którym pierwszy raz bardzo mocno zaingerowałem w wygląd, sporo pracy przy wszelkich dodatkach, już chciałem go rzucić, ale dało rade! :D I tak oto jest, osobiście wersji M96i nie widziałem, wiec czuje się pierwszy :D Dragon 1:35.

6. BWP-1 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej (16PDZ)

GALERIA MODELU

Image

Kolejny stworek z 9BKPanc, ale jak tu nie kochać tej jednostki skoro ona tylko 10km od domu :D Zvezda 1:35.

7. Leopard 1A4

GALERIA MODELU

Image

Model Leoparda 1, nie wiem czemu go kupiłem i zrobiłem, coś mnie podkusiło złego. Nie pasuje mi on do niczego i szczerze gdybym się cofnął w czasie, nie kupiłbym go. Ale nie dlatego że jest zły czy coś. Tylko jako mądry chłopak trzymałbym te pieniadze na Geparda :D Nie dotrzymałem, nie mniej Geparda zdobędę jeszcze. Sam model bez echa, ot jest i się kurzy. Tamiya 1:35.

8. MT-LB

GALERIA MODELU

Image

Pojazd w zestawie był z haubicą D-30, ta w troszkę okrojonej wersji premiery się nigdy nie doczekała. Jednak pojazd postanowiłem zaadaptować, wyszło słabo, ale nie przejmowałem sie wtedy tym, wszak przede mną tyle wspaniałych modeli a ja mam się nad jakimś SKiFem pierdzielić? :D SKiF 1:35.

9. M2 Bradley

GALERIA MODELU

Image

A kto nie pamieta swojego pierwszego modelu na poważnie niech rzuci kamieniem. Można rzec, że ten model to Milenium mojego modelarskiego warsztatu, pierwszy model z technikami typu wash itp. Ale czego się nie robi dla konkursu, bodajże I Zimowy Modelwork. Kawał historii i modelu, czasami mam wrażenie że jest przeskalowany. Academy 1:35

10. Panzerhaubitze 2000

GALERIA MODELU

Image

Kolejny model z serii "o co Tomkowi chodziło". Może to kwestia wielkości? :mrgreen: Może tylko dawny projekt Bundeswehry który nie wypalił. Model okropny, sam w sobie jak i moje wykonanie. Ale koła mi się podobały. Revell 1:35.

11. 2S1 Goździk

GALERIA MODELU

Image

Ten model stoi bo stoi, pierwsze próby złożenia czegoś z WP, nieudane. Nie mniej model już nie długo pójdzie na przysłowiowe żyletki. Czeka już 2S1 Trumpetera :banan: . SKiF 1:35

WARSZTATY

Jeszcze obiecane warsztaty, jeden starszy od drugiego. Są plany dokończenia. Kiedyś. Jak Polski klub do LM awansuje :haha:

I tak:
Młodszy
1. Mercedes Wolf z 10 Brygady Kawalerii Pancernej (11LDKP)

LINK DO WARSZTATU

Image

Revell 1:35

2. BM-21 "Grad" (być może pojazd z WP)

LINK DO WARSZTATU

Image

Alanger 1:35

Słowem zakończenia, 2 warsztaty rozpoczęte a w pudłach czeka T-72M1 i Warrior 1:72 Revella, 2S1 Trumpetera 1:35, ZSU-23-4 Dragona. W planach projekt Polskich samolotów Sił Powietrznych (MiG-21, MiG-23, MiG-29, Mi-24, Mi-8, Mi-2) oraz możliwe 9 BKPanc w 1:72.
Pozdrawiam modelarską i nie tylko brać.
Tomasz Mroczkowski
PS. Zapraszam na moją strone, link w opisie :D