Obecny czas: Sob Sie 30, 2014 4:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Strona 1 z 2 [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: DO MATI
PostWysłany: Śro Gru 20, 2006 12:49 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Domu
Cześć Mateusz!!

Z Twoich wypowiedzi wynika,że "siedzisz" w 7-setkach.Ja jestem początkujący i mam do Ciebie parę pytań.Pogadasz ze mną na tym forum?
-co sądzisz o Yukikaze z Pit-Road?
-który Iowa,New Jersy,czy Missouri z Tamiyi jest modelem wersji z II wojny,bo podobno są bardzo dobre?
-jaka jest Twoja opinia o North Caroline z Trumpetera?
-jaki jest Zuikaku z Tamiyi/

Z gory dzięki za porady.
Paweł

Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 20, 2006 11:11 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Belarmine Vale
Cześć,

Dzięki za zapytanie. Nie czuję się specjalistą w temacie, więc proszę traktuj moją wypowiedź subiektywnie - interesuję się przede wszystkim pancernikami/krążownikami liniowymi z obu wojen światowych. Postaram się na miarę tego co wiem coś jednak doradzić:

- wiem o Yukikaze z Aoshimy wyprodukowaym w 2004 r., więc we współczesnym standardzie wykonania, zakładam, że jest bardzo przyzwoity, przynajmniej z tego co piszą w poniższym wątku tak powinno być:
http://www.modellboard.de/thread.php?th ... 9782&sid==

- Missouri jest w konfiguracji z 1945 r. z tego co pamiętam (mam go, świetny zestaw - niestety nie mam go w miejscu, z którego odpisuję :( , model bije jednak "na głowę" produkt Fujimi); Iowa jest w konfiguracji z 1944 r. z Marianów, New Jersey natomiast jest wspołczesny (wygląd z 1982r.);

- North Carolina z Trumpetera to dobry model, w przystępnej cenie, jeszcze go nie mam, ale czytałem trochę na forum Stellnavy i opinie są pozytywne, nie ma poza tym alternatywy specjalnie, stary model Aoshimy to inna epoka, a model Regia Marina (żywica + blachy) jest bardzo drogi i trudno dostępny; mam Washingtona z Regia Marina, ale kadłub żywiczny nie jest idealny i coś mi się zdaje, że kupię Washingtona Trumpka gdy wyjdzie i zrobię go z blachami z modelu Regia Marina, tylko że to bardzo drogi scenariusz, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na pewno wkrótce wyjdą balchy dedykowane do modeli Trumpetera...powienien je wypuścić chiński Voyager - ich zestawy do Bismarcka i Tirpitza to poezja!

- co do Zuikaku, to niestety nie wiem, sądzę, że to lepszy model niż Zuikaku Fujimi (wątpię żeby to był przepak), zdaje się, że Zuikaku oraz Shokaku wypuściła Tamiya pod koniec lat 90' więc wykonanie powinno być w standardzie nowych: Yamato, Shinano czy np. modelu Prinz Eugen.

Jakby co, to służę na miarę wiedzy pomocą!

Mateusz

Temat postu: Nagato
PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:33 am 
Awatar użytkownika

Witam Cię!!

Teraz zapytam o Nagato z Aoshimy.Jego cena jest jak na 1:700 potworna!!Czy rzeczywiście jest tak ładny i zasługuje na tę cenę?Chodzi mi on po głowie.Jako okręt był,ze swoją wieżą-pagodą bardzo ciekawy.

Pozdrawiam i gdybyśmy się nie "pisali" to Spokojnych Świąt dla Ciebie i Twoich Najbliższych!!!

P.S Mnie też interesują głównie lotniskowce i pancerniki(to wracając do Twojej pierwsze odpowiedzi. :lol:

Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 24, 2006 12:28 pm 
Awatar użytkownika

cześć,

Mam model Nagato Aoshimy i był faktycznie droższy niż modele Tamiyi czy Hasegawy, wynika to pewnie po części z dostępności (a raczej jej braku) modeli Aoshimy na naszym rynku. Model jest bardzo dobrze zdetalowany. Stanowi i tak tańsze rozwiązanie niż zakup Nagato z Hi - mold (żywica + biały metal). Aoshima wypuściła także zestaw Nagato z blaszką, ale znalazło się na niej kilka tylko elementów, a cena była oczywiście znacznie wyższa. Ja swojego nie budowałem jeszcze, niemniej zaadopstuję jakieś blachy z zestawów Eduarda i GMM...
...jeszcze cieakawostka - z plotek wynika, że Aoshima powinna wypuścić w 2007 Fuso i Ysamashiro z nowych form - to byłaby prawdziwa rewelacja...

Dziękuję za życzenia i także życzę wszystkiego co najlepsze na Święta,

Mateusz

Temat postu: Nowe Pytania do FACHOWCA!!!
PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 4:12 pm 
Awatar użytkownika

Cześć Mateusz!!
Dawno nie pisałem,ale byłem zajety sprawami osobistymi.Nabyłem Nagato z Aoshimy za "jedyne" 130 PLN,ale to chyba dobry wybór.Kupiłem jeszcze Hiryu z Aoshimy ten z nowszym numerem katalogowym w konfiguracji z bitwy pod Midway.Boże te ceny są zbrodnicze!!!!Hiryu "jedyne" 110 PLN.Co sądzisz o zakupie Hiryu,bo Nagato już mi zachwaliłes.

Pozdrawiam Paweł.

Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 12:38 pm 

Cześć
Przy okazji Missouri mam pytanko. Czy instrukcja do modelu podaje numery kolorów farb do malowania - Humbrol, Pactra itp? Chodzi mi o rok 1944 czyli schemat Measure 32/22D. Nie mam sklepu w promieniu chyba 100 km, a zamawiając farbki wysyłkowo można nie trafić z kolorami. Model robię od podstaw w 1:200.
Pzdr
Krzysiek

Ostatnio edytowany przez koles, Nie Lut 18, 2007 1:11 pm, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 11:40 am 
Awatar użytkownika

Witam i przepraszam za zwłokę w odpowiedzi!

fighter - Nagato za 130zł, to nie tak źle, ja jakoś w wymianie "barterowej" go dostałem (załatwiłem modelarzowi w USA blachy Abera) i chyba wyszedł nawet ciut drożej. Co do Hiryu, to chyba inna firma go nie robi, więc sensowny zakup. 110zł to i nowe Tamiye kosztują niestety.
Jak pisałem, "nie siedzę" w lotniskowcach i nie widziałem in-boxa tego modelu, ale sam okręt b. ładny, obok Shokaku/Zuikaku i Akagi należy do moich ulubionych...wrzuć jakieś fotki na forum z zestawu jak masz możliwość!

koles - niestety nie mam tutaj Missouri (został w PL), ale w instrukcji masz na pewno kolory wg Tamiyi oraz być może Gunze, nie pomnę, fighter zakupił ten zestaw więc jak spojrzy w wątek pewnie Ci pomoże i wyjaśni.

Mateusz

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 12:33 pm 
Awatar użytkownika

Cześć Krzysiek.W tamiy jest akurat Twój schemat malowania.Przeslij mi maila w tytule "Missouri".Ja prześlę Ci skan instrukcji z numerami farb Tamiy.Adres:p.glowa@op.pl

Mati-Hiryu bardzo ładny,nie jest to Shinano z Tamiy,ale bardzo ładny pokład startowy.trzeba tylko zwracac uwagę na numer katalogowy,bo stary Hiryu jest bez ramki z uzbrojeniem i gorszy pod względem pokładu.Pokazały się już nowe Yamashiro i Fuso z Aoshimy!!!!!Popatrz:

http://www.hlj.com/hljlist2/?Maker1=AOS ... =Nav&Dis=2

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 1:31 pm 
Awatar użytkownika

Na Fuso i Yamashiro już ostrzę sobie zęby!

Myślę właśnie czy je z HLJ zamawiać,

A jeszcze coś, jest już Washington z Trumpetera też.

pzdr!

Mateusz

Mateusz

Temat postu: Paweł-Dzięki
PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 5:22 pm 
Awatar użytkownika

Mati dziękuję za odpowiedź.Ciekawe jakie będą te Yamashiro i Fuso?Czy to nowe modele,czy tylko ulepszone częsciami foto.. stare wypraski.Dowiedź się jeśli możesz na Steel Navy. ;o)

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 17, 2007 5:50 pm 
Awatar użytkownika

Był już na Steelnavy kilka razy ten temat podnoszony - podbno mają to być "new tooling", czyli na szczęście z nowych form, oba w konfiguracji z 1944 r., czyli z czasu zatopienia, która zresztą to konfiguracja najbardziej mnie interesuje.

Mateusz

Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 4:46 pm 
Awatar użytkownika

Good news! Fuso i Yamashiro weszły w ubiegłym tygodniu do sprzedaży w Japonii - wg. fachowców modele należą do najlepszych wtryskowych zestawów w 1/700! Po prostu nie mogę się doczekać!!!

Mateusz

Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 11:54 pm 
Awatar użytkownika

Dzięki za news!!Już ostrzę sobie na niego zęby.Daj jakieś linki do sklepów gdzie to można kupić,bo w Polsce to zapomnieć można o Aoshimie.Pewnie zażyczę go sobie na urodziny w maju.Mam Hygę z Hasegawy w konfiguracji pancernika.Piękny i nabyłem go w Czechosłowacji za 50 PLN.Nie wiedziałem,że nowa Hasegawa w 7-setce jest taka piękna,jak Nowa Tamiya.Natomiast Zuiho choć jest to jedyny model i "leży" idealnie w moim "szaleństwie"(ja przede wszystkim lotniskowce) to jednak mam niesmak.Gorszy od Zuikaku z Tamiyi.To tyle.Idę spać.Jeśli masz chęć napisać to mój adres mailowy:p.glowa@op.pl lub GG:7543634.Pozdrawiam Paweł.

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 8:53 pm 
Awatar użytkownika

Kupować nową Aoshimę to raczej na hlj, Pacific Front, względnie Ebay albo czekać aż IBG u nas będzie mieć. Ja Fuso zamówiłem w pre-orderze z Pacific Front. Hyuga za 50zł z nowych form to jak za darmo (mniej niż 50%) ceny-udał Ci się zakup! Ja mam Ise w konfiguracji 'półlotniskowca', cenę przemilczę, bo to wersja limitowana z blachami...a na dodatek swego czasu "przywlili" mi na tę paczkę cło (była zamawiana z hlj)...

Mateusz

Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 24, 2007 10:23 pm 
Awatar użytkownika

Witam Cię!!!!
Właśnie się zastanawiałem,czy nie zamawiać z hlj,bo tam znalazłem Yamashiro i to w dobrej cenie,ale jak mają przywalić cło????Mogą??

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 Strona 1 z 2 [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości