Forum Reaktywacja 2.0

Tutaj Użytkownicy Forum mogą zadawać pytania, składać wnioski, skargi oraz propozycje odnośnie działania Forum.

Forum Reaktywacja 2.0

Postprzez Robert P. » Pon Lip 23, 2012 3:10 am

W związku z uwagami w temacie :arrow: viewtopic.php?f=130&t=49602&start=105 (słusznymi poniekąd) w imieniu Administracji kieruję pytanie do każdego zainteresowanego rozwojem tego Forum Użytkownika:

co nie podoba ci się na tym forum?

Piszemy krótko, konkretnie i na temat. Poruszamy sprawy istotne jak układ działów czy zapisy w Regulaminie. Posty z uwagami typu "zmieńmy logo" na chwilę obecną nie będą brane pod uwagę.
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Forum Reaktywacja 2.0

Postprzez Biskup » Pon Lip 23, 2012 7:37 am

Ja głównie zajmuje się figurkami, ale udzielam się też w dziale Sci-Fi.
Milo by było gdyby można go było wydzielić od pozostałych znajdujących się w tym miejscu.
Moim zdaniem sposobem na ożywienie forum jest po prostu udzielanie się na nim. Gdyby moderatorzy częściej zaglądali do działów, którymi się NIE zajmują i pozostawili jakieś konstruktywne komentarze albo słowa otuchy zwłaszcza dla zaczynających przygodę z modelami to wydaje mi się, że uczestnicy forum nie pojawialiby się tutaj tylko na krótką chwilę, ale zostaliby na dłużej. To oczywiście jest moje prywatne zdanie, ale wyrobione uczestnictwem na wielu innych forach. Na jednym z nich do ożywienia i rozruszania jednego działu wystarczyło 2 użytkowników, którzy częściej zajmowali się daną tematyką.
Osobiście nie uważam się za osobę dobrą na moderatora, ale chętnie pomogę w wymienionych przeze mnie działach, bo i tak staram się to robić.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Tomasz B » Pon Lip 23, 2012 11:35 am

Pierwsza sprawa - "płynność forum" - to największy problem: przykład: zadaję pytanie "do kiedy trwa konkurs?" - i dostajęo dpowiedz po tygodniu i to nie konkretną; odpwiedz - 'chyba do końca lipca' - taka sytuacja ma miejsce w przypadkach technicznych - np zadaję pytanie jak zrobić ster do Łosia z FE i nie dostaję żadnej odpowiedzi - co świadczy albo o bardzo niskiej ilości fachowców na forum a na pewno na jego niskiej oglądalności - jak młody początkujący modelarz ma korzystać z tego forum skoro na każdą odpowiedz dt porad czeka tydzień albo dłużej albo nie dostaje odpowiedzi - to przecierz do modelarstwa się mozna zniechęcić a nie tylko do samego forum

jak to zmienić: moje sugestie: nie wiem ilu jest tu adminów - znam Artura z dzialalności na forum i publikacji prasowych - poza tym nie wiem jaki jeszcze jest tu potencjał
-admini powinni się przegrupować i jeszcze raz podzielić role, poszukać nowych moderatorów i sprawdzać regularnie ich prace - chodzi o to aby były to osoby z ikrą i zapałem - nie wypalone - posiadające wiedzę modelarską przynajmniej na średnim poziomie

-zmienić szatę graficzną pierwszej strony forum nadając jej stałe elementy - podnoszące atrakcyhność (wymyslec konkurencyjny pomysł do 'fotki admnina' z modelworka i kaledarza z 'nowego pwm')

- zorganizować jeden porządny konkurs zimowy podzilony na kategorie tematyczne tak aby każdy mógł wystartować (najpierw przeprowadzić listę zgloszeń tak aby każda klasa liczyła tylu uczestników aby do końca trwała walka o nagrody - w tych kategoriach gdzie zbierze się bardzo duża ilość uczestników przeprowadzić podział na standar i open), porządny konkurs chrakteryzuje się twradymi zasadami i operatywnym moderatorem który ma to czas - twarde zasady to choćby jeden niezmienny termin zakończenia konkursu - a nie wieczne przedłużanie; twardych zasad rywalizacji pilnuje moderator który codzinnie śledzi WSZYSTKIE posty i nikogo nie zostawia bez odpwiedzi;

- pomusłów na peno będzie więcej zachęcam do ich dopisywania
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz B

Miejscowość: Lipowa

Postprzez Gonziak » Pon Lip 23, 2012 1:43 pm

Konkursów powinno być więcej. Terminy zakończenia powinny być ustalone na samym początku i nie do ruszenia. Żeby potem nie było ciągłego przekładania. Jak się ktoś nie wyrobi to jego strata.

Tomasz B dał dobry pomysł z fotką admina, jak na modelworku. Może jeszcze do tego dorzucić "model miesiąca"?
Przykładowo: w sierpniu wybieramy model z kategorii lotnictwo... we wrześniu kategoria "Pancerka"... dioramy... statki... figurki... itd I potem od nowa.

Może ruszyć z kolejnymi projektami grupowymi? Rozszerzyć te co już są i dodać kilka innych. Irak, Afganistan, Wietnam itp.

Dać kilku chłopakom większe możliwości i niech rozkręcają forum. Bo pomysły pomysłami, ale przydałby się ktoś, kto je wcieli w życie.

Jestem tu na forum dopiero ponad rok i na początku tu się coś działo. Od jakiegoś czasu zaczęło wiać nudą.
---------------------------------

Pozdrawiam
Michał
http://www.logolekcje.eu
Awatar użytkownika
Gonziak

Miejscowość: Warszawa Bemowo

Postprzez crustian » Pon Lip 23, 2012 1:50 pm

Popieram przedmówców
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Image Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Awatar użytkownika
crustian

Miejscowość: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Postprzez Biskup » Pon Lip 23, 2012 1:54 pm

Pomysł z modelem miesiąca jest fajny tylko może zamiast robić podziału na konkretne grupy to trzymać się podziału na miesiące. Tak by udział brały tylko modele, których opis z budowy był by relacjonowany na forum oraz by były skończone w danym miesiącu w tedy na koniec miesiąca zrobić głosowanie i wybierać ten, który się najbardziej podoba użytkownikom forum.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Elephant » Pon Lip 23, 2012 3:23 pm

Witam Was,

tez bardzo mi się podoba pomysł ze zdjęciem. Zastanawiam się, czy dodatkowo nie warto byłoby sięgnąć do czegoś, co jest bogactwem tego forum, czyli archiwum. Przez lata pojawiały się tu bardzo ciekawe zdjęcia, które dla wielu były inspiracją. Warto byłoby je przypomnieć. Może nawet częściej, niż raz w miesiącu.

Krystalizuje się chyba pomysł stworzenia czegoś w rodzaju portalu (no bo gdzieś to zdjęcie trzeba umieścić). Nawet, jeżeli miałby być tylko jednostronicową witryną z newsami, zestawem kilku zdjęć wybranych przez nas / adminów / moderatorów, itp. Dynamika takiego rozwiązania mogłaby pomóc forum.

Pozdrawiam serdecznie,

Paweł
Awatar użytkownika
Elephant

Miejscowość: Jasienica

Postprzez Gonziak » Pon Lip 23, 2012 3:36 pm

Elephant napisał(a):Witam Was,

Krystalizuje się chyba pomysł stworzenia czegoś w rodzaju portalu (no bo gdzieś to zdjęcie trzeba umieścić). Nawet, jeżeli miałby być tylko jednostronicową witryną z newsami, zestawem kilku zdjęć wybranych przez nas / adminów / moderatorów, itp. Dynamika takiego rozwiązania mogłaby pomóc forum.

Też nie głupi pomysł. Jeśli by powstała taka strona z newsami, to można by też gdzieś z boku wrzucić banery sklepów modelarskich. Dogadać się z nimi, że w zamian za to dorzucą jakąś nagrodę w konkursach.
---------------------------------

Pozdrawiam
Michał
http://www.logolekcje.eu
Awatar użytkownika
Gonziak

Miejscowość: Warszawa Bemowo

Postprzez Biskup » Pon Lip 23, 2012 3:44 pm

Dobry pomysł np. Voucher na zakupy za kwotę x. W takim konkursie miesięcznym.
Przecież nie musi być duża a i tak każdy chętnie skorzysta a pewnie i coś więcej ponad to zamówi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Tomasz B » Pon Lip 23, 2012 10:45 pm

Nie chodzi mi o to aby skopiować pomysł z modelworku - trzeba wymyśleć coś konkurencyjnego - może o tym podyskutujemy -
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz B

Miejscowość: Lipowa

Postprzez Biskup » Pon Lip 23, 2012 11:18 pm

Tomasz B napisał(a):Nie chodzi mi o to aby skopiować pomysł z modelworku - trzeba wymyśleć coś konkurencyjnego - może o tym podyskutujemy -

Osobiście nie wiem, jak co tam wygląda, bo się tam nie udzielam, ale podobny paten jest użyty na MSC.
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Kicuś » Pon Lip 23, 2012 11:23 pm

Dopóki administracja nie dopuści do moderatorki kilku nowych, chętnych do działania na rzecz forum kolegów, to żadne pomysły nie mają szans zaistnieć.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez piekielny84 » Wto Lip 24, 2012 3:44 pm

Mialem już nic nie pisać ,ale jak widzę powstal kolejny bezsensowny(sorry Robert) temat gdzie każdy pisze swoje żale a admin ma z tego najwyrażniej ubaw.Owszem kolega Zderzak mial pomysł i co.Panowie nie ma co sie oszukiwać wiekszość warsztatow czy galerii jest umieszczenych tutaj dla zasady,bo potrzebne informacje i przedewszystkim komentarze ludzie dostają na innych forach.Nie ma tez co narzekać że to okres wakacyjny i że to minie niestety nie.Widac ręke rękę myje po to by przyjaciele mogil między sobą sie wymieniać spostrzeżeniami(co to jak ies elitarne forum dla I ligi)mlodzi nie mają szansy się tu pokazać ,bo nikt tu im nie powie co jest dobrze a co źle z modelem.Pisanie do Admina również nie przynosi skutku(nie na tym forum) no ale skoro sam nie chce to co niech inni odwala za niego robote no sorry nie tędy droga.Pomysły może sa dobre ale jak zwykle na gadaniu się skończy.
Awatar użytkownika
piekielny84

Postprzez Artur Domański » Wto Lip 24, 2012 3:52 pm

Panowie czekam na zgłoszenia na nowych adminów
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez sickboy69 » Wto Lip 24, 2012 4:19 pm

Widać, że galerie i warsztaty są odwiedzane, czyli jakiś ruch na forum jest. Nie ma tutaj nic do rzeczy postawa adminów, moderatorów itp. tu chodzi o nas. To my nie odpowiadamy na zadawane pytania, to my nie komentujemy prac kolegów. Pisałem to już kiedyś, ale powtórzę jeszcze raz: to nasze forum i dopóki nie zaczniemy pisać to nic się nie zmieni bo do stu tysięcy diabłów nikt nie zrobi tego za nas. Piszcie bez chamstwa, napinki i złośliwości, ale piszcie. Mamy prawo napisać, że coś jest warte zmiany, poprawienia, że można zrobić to inaczej, można przecież też napisać komuś, że to co zrobił jest fajne... skąd mam wiedzieć że idę w dobrym kierunku, a nie zjadam własny ogon. Po to przecież mamy forum, żeby na nim dyskutować, ale skoro nikt nic nie pisze no to nie dziwota, że forum zdycha... pretensje możemy mieć wyłącznie do siebie!
Awatar użytkownika
sickboy69

Miejscowość: ŁÓDŹ

Następna

Wróć do Wnioski, skargi i propozycje użytkowników

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości