Forum Reaktywacja 2.0

Tutaj Użytkownicy Forum mogą zadawać pytania, składać wnioski, skargi oraz propozycje odnośnie działania Forum.

Re: Forum Reaktywacja 2.0

Postprzez OldMan » Pią Wrz 07, 2012 7:55 pm

Robert P. napisał(a):Rozumiem, że na chwilę obecną każdy jest zadowolony ze zmian na Forum.

Nie, nie każdy.
Awatar użytkownika
OldMan

Postprzez wojciech1980 » Pią Wrz 07, 2012 9:16 pm

Robert P. napisał "
" Rozumiem, że na chwilę obecną każdy jest zadowolony ze zmian na Forum. "

Jak napisał przedmówca - nie nie każdy. Jeszcze wiele do zrobienia. Na początek WYWALCIE te obrazki ze strony głównej - jak ma już ten dział być na samej górze to bez tych obrazków- ma najlepiej dział na sam dół.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia." N.Bonaparte
wojciech1980

Miejscowość: śląsk, Knurów

Postprzez Robert P. » Pią Wrz 07, 2012 9:28 pm

Na razie tylko Tobie te obrazki się nie podobają. O dziale figurek pamiętam. I trzecia sprawa: skoro nie każdemu coś pasuje to czemu w temacie cisza?
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Postprzez Wraith » Sob Wrz 08, 2012 12:23 pm

Ja bym wprowadził podział pojazdów wojskowych i lotnictwa na okresy, np: do 2 wojny światowej i reszta okresu.
Wraith

Postprzez kubisz » Sob Wrz 08, 2012 6:31 pm

Wraith napisał(a):Ja bym wprowadził podział pojazdów wojskowych i lotnictwa na okresy, np: do 2 wojny światowej i reszta okresu.

Niepotrzebny, bzdurny podział :roll:

wojciech1980 napisał(a):Na początek WYWALCIE te obrazki ze strony głównej - jak ma już ten dział być na samej górze to bez tych obrazków- ma najlepiej dział na sam dół.

A mnie się akurat te obrazki podobają. Ciekawa rzecz, wyróżniająca forum spośród innych. Dzięki temu można sobie przypomnieć jakieś starsze modele. I uważam, że na górze jest dobre miejsce.

Dlaczego przy nazwie działu "Figurki" są od dłuższego czasu 3 znaki zapytania?
Image
Awatar użytkownika
kubisz

Postprzez Wraith » Sob Wrz 08, 2012 7:51 pm

kubisz napisał(a):
Wraith napisał(a):Ja bym wprowadził podział pojazdów wojskowych i lotnictwa na okresy, np: do 2 wojny światowej i reszta okresu.

Ten podział bardzo się przydaje co można zauważyć na innych forach. Skoro mnie interesuje współczesna broń to czemu mam szukać np abramsa wśród ton złomu z 2 wojny? Zresztą nie trudno zauważyć że nie każdy klei cuda przeszłości, nawet któryś z panów modelatorów woli współczesne konstrukcje.
Wraith

Postprzez kubisz » Sob Wrz 08, 2012 8:43 pm

Wraith napisał(a):
kubisz napisał(a):

Ten podział bardzo się przydaje co można zauważyć na innych forach. Skoro mnie interesuje współczesna broń to czemu mam szukać np abramsa wśród ton złomu z 2 wojny? Zresztą nie trudno zauważyć że nie każdy klei cuda przeszłości, nawet któryś z panów modelatorów woli współczesne konstrukcje.

Kiedyś już o tym pisałem, bo taka propozycja padła i na szczęście została zapomniana:
kubisz napisał(a):Jeżeli można, to odniosę się także do pomysłu, który padł kilkanaście postów wcześniej. Chodzi mi o podział działów na okresy (...) Uważam, że byłby to duży błąd. Jakiś czas temu na nPWM pancerkę podzielono na skale. Kiedy 1:72 i 1:35 były w jednym "worku", oglądając nowe posty zerkałem do warsztatów czy galerii w obu, choć 1:72 to zupełnie nie "moja" skala. Po podziale właściwie nie zerkam do tej małej. Ktoś powie - "idiota, nie chce mu się wejść do dwóch działów więcej". Ano może i tak, ale rzeczywiście nie chce mi się. I wiem, że wiele osób też nie odwiedza działów ze skalą, która ich nie interesuje modelarsko. Tutaj, po rozbiciu działów na kilkanaście drobniejszych, liczba komentarzy drastycznie spadnie.

Co prawda wtedy padła propozycja podziału na kilka czy nawet kilkanaście okresów. Owszem, bardzo często przeglądając nowe posty pomijam pojazdy drugowojenne (a już hitlerowskie zwłaszcza), ale czasem coś mnie zainteresuje, zerknę i zachwycam się jakimś naprawdę pięknie zrobionym modelem. Po podziale na okresy wiele modeli po prostu mi umknie, bo pewne działy będę omijał. Nie pojawia się tutaj aż tak dużo nowych tematów, żeby nie można było wyłowić tego, co kogoś interesuje najbardziej.

No cóż, ile człowieków, tyle opinii ;o)
Image
Awatar użytkownika
kubisz

Postprzez Robert P. » Sob Wrz 08, 2012 9:01 pm

Ja bym wprowadził podział pojazdów wojskowych i lotnictwa na okresy, np: do 2 wojny światowej i reszta okresu

Parę stron temu podobną kwestię już poruszono. O czym zresztą kubisz wspomniał.

Dlaczego przy nazwie działu "Figurki" są od dłuższego czasu 3 znaki zapytania?

Tymczasowy znacznik dla mnie, że coś tam jest do poprawy.

Co do obrazków to są jakieś dalsze sugestie odnośnie tego działu? Padł pomysł, by zrobić to w wersji prezentacji slajdów. Co parę sekund inny obrazek. Ale bez linków w obrazku, bo technicznie na razie nie wiem jak to zrobić. Więc albo tak jak teraz -> 5 małych obrazków z linkami, albo jeden większy i co parę sekund inne foto. Linki można by dać niżej.

No i oczywiście czekam na dalsze sugestie. Co się uda to zrobimy.
Awatar użytkownika
Robert P.

Postprzez kubisz » Sob Wrz 08, 2012 9:07 pm

Czy ten znacznik dla Ciebie przy figurkach musi być widoczny dla każdego? I to na głównej? Przebudowa na forum trwa już dobre kilka tygodni, a wciąż gdzieś stoją rusztowania...

Obrazki bez możliwości wejścia w galerię to bez sensu pomysł. Mignie mi tam coś fajnego i co - mam szukać modelu przez tą ciulatą forumową wyszukiwarkę?
Image
Awatar użytkownika
kubisz

Postprzez Robert P. » Sob Wrz 08, 2012 9:30 pm

Czasami zdarza się, że jakieś rusztowanie gdzieś się zapodzieje ;o) Już to posprzątałem.
Awatar użytkownika
Robert P.

Postprzez Seboo » Pon Wrz 10, 2012 9:59 pm

Obrazki z archiwum z linkami to lepsze rozwiązanie, choć jeśli to możliwe to co jakiś czas mogłyby się zmieniać, np. co tydzien.
Generalnie zmiany oceniam bardzo pozytywnie.
Chwała dla Roberta P, że mu się chce. :notworthy:
Pozdrawiam
Sebastian Skorczak

Cui meruit ferat
Seboo

Miejscowość: Ipswich, East Anglia

Postprzez Robert P. » Nie Paź 07, 2012 3:44 pm

Żadnych dalszych uwag i propozycji?
Awatar użytkownika
Robert P.

Postprzez Zvezdar » Pią Paź 12, 2012 7:00 pm

Robert P. napisał(a):Żadnych dalszych uwag i propozycji?

moja uwaga - abyś- to co są lotnicze warsztaty nie umieszczał w galerii pojazdów pancernych, tak przypadkiem znalazłem swojego Morane MS 406 i Ghotę Curtisana właśnie nie w tym dziale, cała reszta OK
Awatar użytkownika
Zvezdar

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Robert P. » Pią Paź 12, 2012 8:27 pm

To podaj link do tego tematu. Być może któryś z moderatorów się pomylił. I mała uwaga do WSZYSTKICH: jeżeli widzicie jakiś nie tegesp temat to raportujcie go.
Awatar użytkownika
Robert P.

Postprzez Zvezdar » Pon Paź 15, 2012 9:44 am

Robert P. napisał(a):To podaj link do tego tematu. Być może któryś z moderatorów się pomylił. I mała uwaga do WSZYSTKICH: jeżeli widzicie jakiś nie tegesp temat to raportujcie go.

MS406: viewtopic.php?f=84&t=48607
Ghota : viewtopic.php?f=84&t=48346
Awatar użytkownika
Zvezdar

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wnioski, skargi i propozycje użytkowników

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość