Strona 1 z 1

lektura (nie)obowiązkowa :)

PostWysłany: Czw Sty 08, 2004 11:31 am
przez Pangod
witam znów!
Tym razem chciałbym prosić szanownych kolegów o polecenie mi literatury traktującej o modelarstwie szkutniczym -rc w sposób ,bym powiedział "bardzo techniczny" :roll: .
Kupiłem książkę J.Litwina "Modelarstwo Okrętowe"ale tam nie ma prawie nic z interesujących mnie rzeczy tzn .jak dobrać napęd ,jak go usytuować ,gdzie i jaki ster,jaki kadłub ....itd....itp.... :?:
pozdrawiam

literatura

PostWysłany: Czw Sty 08, 2004 3:58 pm
przez Michał Daranowski
:D
Witam
Niestety muszę Cię zmartwić, nie spotkałem sie z aktualną literaturą po polsku na ten temat [ sprawdź rok wydania ksiązki o której piszesz!]
Najlepszym sposobem jest zbieranie różnej"maści" czasopism modelarskich i zbieranie fachowych, interesujących Cię artykułów, niestety trwa to troche i jest dosyć drogie. Myślę, że najtaniej i naszybciej będzie jak zaczniesz dorze "grzebać" po sieci.
Pozdrawiam

PostWysłany: Pon Sty 12, 2004 3:21 pm
przez Grześ milk
Cześć
Zgadzam się z przedmówcą znaleźć coś fachowego w formie literatury typu książka jest bardzo ciężko. Jeśli już to w angielskim lub niemieckim.
Ja sam zgromadziłęm trochę odbitek xero z nr modelarza.Rok z kawałkiem temu w odcinkach drukowany był cykl na temat łódek typu Eco, Mono, Hydro. Trochę się tego zebrało i są to w większości materiały dotyczące rozwiązań technicznych Rc: kadłuby, silniki, zasilanie, śruby. Niestety nie posiadam skanera, więc formą elektroniczną nie da się przesłać.
Pozdr z Krakowa
Grzegorz

PostWysłany: Czw Sty 15, 2004 10:23 am
przez Pangod
witam i dziekuję serdecznie za odpowiedzi!! :)
ta książka jest z roku 1985:)
Dostęp do sieci mam tylko okazjonalny :cry: ,więc dosyć trudno mi coś znależć.A może znacie jakiś strony?
Interesują mnie mono i trochę mniej hydro
(ale najbardziej lubię wojenne -np.s130 albo pt15 od robbe (prawie 90 cm) albo conajmniej metrowe pancerniki - ale to daaaleko przede mną ).
czy byłoby nietaktem spytać czy istnieje możliwość przesłania mi kserówek? :oops:
pozdrawiam

PostWysłany: Czw Sty 15, 2004 11:51 am
przez Grześ milk
Hej
Przyslij mi na meila adres to coś zorganizuję.
Pozdr
Grzegorz

Literatura -

PostWysłany: Pią Sty 16, 2004 11:30 am
przez Pysiak
Witam.
Zgadzam się z tym co napisali koledzy - brak jest konkretnej lektury, szczególnie w języku polskim, ale jak ktoś bardzo chce to można coś znaleźć w innych językach - na zachodzie trochę się tego ukazuje. Napisałeś, że interesuje Cię Hydro - mam jedną pozycję, moim skromnym zdaniem bardzo dobrą na początek. Faktem jest że książka ukazała się w 1996 roku, a do obecnej chwili trochę się pozmieniało w modelach Hydro i Mono ale jak na początek jest tam bardzo dużo informacji: teorii o pływaniu modeli szybkich, dobór napędu itp - wszystko opisane dość dokładnie na 115 stronach, wiele zdjęć i rysunków - niestety w języku angielskim. Jej tytuł to Fast Electric Powerboats autorstwa Paula Williams'a. Jeśli jesteś zainteresowany - zapraszam do korespondencji.

Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj

PostWysłany: Pią Sty 16, 2004 12:16 pm
przez Pangod
hej
dzieki, ale jesli chodzi o angielski to szczerze go nienawidze :) i nie wiem czy bym sobie poradził m.in.z terminologia fachową.a jakieś skany mógłbyś wrzucić mi na maila?tak,żebym mógł zacząć pożądać ;o) i spróbować coś przeczytać?
dzięki
pozdrowienia
widzialem Twoje modele na PWM-podobały mi się!szczególnie hamilton :D