Plany z Małego Modelarza

Tutaj dyskutujemy na temat okrętów, łodzi podwodnych i innych pojazdów pływających. Poruszamy tutaj także kwestie malowania maszyn, użycia bojowego, techniki morskiej, historii itp. W tym dziale zamieszczamy zdjęcia pojazdów rzeczywistych.

Plany z Małego Modelarza

Postprzez kogel_model » Wto Sie 09, 2011 1:51 pm

Witam!
Mam pytanko.
W Małym Modelarzu nr 5/1978 ukazał się "Okręt patrolowy". Co to jest za jednostka, gdzie można znaleźć plany do tego sprzętu. Chciałbym zrobić go z plastyku od podstaw.
To samo tyczy się ORP Wilczur z MM nr 12/1987.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
kogel_model

Re: Plany z Małego Modelarza

Postprzez robert.bednarczyk » Wto Sie 09, 2011 2:10 pm

Z góry przepraszam jeśli nie będzie zbyt merytorycznie ale wywołałeś modelarskie wspomnienia. Jako 14 - latek zbudowałem model tego okrętu patrolowego i byłem z niego bardzo dumny. Z tego co pamietam była to polska jednostka powojenna ale model nie określał jej konkretnego typu i nazwy. Nie wiem na ile był to model trzymający realia, a na ile mieszanina rzeczywistości i fikcji. Jak kojarzę wydawca deklarował okręt jako jednostkę współczesną. Co do planów pierwowzroru niestety nie umiem pomóc. :( .Robert Bednarczyk - Lublin.
robert.bednarczyk

Postprzez capricorn » Nie Sie 21, 2011 1:26 pm

kogel_model
mogę podesłać plany Wilczura zamieszczone przed laty w Modelarzu.
capricorn

Postprzez kogel_model » Nie Sie 21, 2011 5:27 pm

jakby nie było problemu to bardzo proszę
mój adresik: kogel_model@interia.pl
Awatar użytkownika
kogel_model

Wróć do Rzeczywiste - szkutnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości