[Kosmiczne i Sci-Fi] Spis powszechny

Tutaj dyskutujemy na temat rakiet, wahadłowców i innych pojazdów kosmicznych, zarówno tych rzeczywistych jak i fikcyjnych. Poruszamy tutaj także kwestie malowania maszyn, użycia codziennego, techniki kosmicznej, historii itp. W tym dziale zamieszczamy zdjęcia pojazdów rzeczywistych.

[Kosmiczne i Sci-Fi] Spis powszechny

Postprzez Aleksander Zielony » Pon Gru 15, 2003 10:39 am

Przystępuję do pierwszego powszechnego spisu modelarzy SF w Polsce :lol: . Dlaczego tylko w kraju ? już wyjaśniam : chcemy w lutym przyszłego roku zorganizować wystawę modelarską w Bytomiu (narazie to plan) i jako jedną z kategorii byłyby modele SF. Niestety startując w tej kategorii w Cieszynie byłem sam jeden ( i to jako pierwszy w historii wystawy). Więc proszę o :
1. Wpisanie się do tego tematu jako osoba klejąca modele SF.
2. Napisać czy mógłbyś wystartować na naszej imprezie.
3. Zaproponować regulamin oceny modeli SF, chyba jeszcze takowy
nie istnieje.

Pozdrawiam i wrzucam się na pierwszego Aleksander Zielony Bytom
Tak wiele modeli, tak mało czasu!!
Awatar użytkownika
Aleksander Zielony

Miejscowość: Bytom

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Pon Gru 15, 2003 12:25 pm

No coz... No coz... Mam tylko x-winga w polskich barwach ;) Mialem kiedys stardestroyer, ale sie rozpuknal ;)
Czyli - od czasu do czasu kleje, ale teraz nie mialbym zupelnie co pokazac. Moze kiedys...

Pzdr,
Pavvel

PS. A system ocen jest niewazny - bylebym cos wygral ;) :mrgreen:
"Gondor? Where was Gondor when the Westfold fell?"

e-mail:pawelpiwosz@pavvel.com
www: http://www.pavvel.com GG:5155981
Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Miejscowość: Kraków

Postprzez Aleksander Zielony » Śro Gru 17, 2003 11:12 pm

Pavvel napisał(a):No coz... No coz... Mam tylko x-winga w polskich barwach ;) Mialem kiedys stardestroyer, ale sie rozpuknal ;)
Czyli - od czasu do czasu kleje, ale teraz nie mialbym zupelnie co pokazac. Moze kiedys...

Pzdr,
Pavvel

PS. A system ocen jest niewazny - bylebym cos wygral ;) :mrgreen:

Chwila Twój X to jest coś co warto pokazać, więc jak wystawa wypali to MUSISZ z nim być !!! :lol:
Co do wygranej to szykuj miejsce na dyplom, no chyba że znajdzie się więcej modelarzy SF.

Pzdr Olek
Awatar użytkownika
Aleksander Zielony

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Śro Gru 17, 2003 11:31 pm

Olek_bytom napisał(a):Chwila Twój X to jest coś co warto pokazać, więc jak wystawa wypali to MUSISZ z nim być !!! :lol:
Co do wygranej to szykuj miejsce na dyplom, no chyba że znajdzie się więcej modelarzy SF.

:oops: :oops: :oops: :oops:
Gdybym go chociaz aero pociagnal ;) Bo byl pedzlowany.
A czy do SF wchodzi na przyklad Convair POGO w malowaniu Alien Hunters ze strefy 51? :mrgreen:

A moze jeszcze cos zdarze zmajstrowac innego ;)

Jak mam dostac chociaz dyplom, to jade :D
A powaznie mowiac, oceniania nie zaproponuje, bo za cienki w uszach jestem :) Niech sie troche bardziej doswiadczeni wypowiadaja (tzn. tacy, co byli choc a jednej wystawie ;) )

Pzdr,
Pavvel

Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Postprzez Aleksander Zielony » Śro Gru 17, 2003 11:40 pm

Spoko luzik skoro ja X-winga w kategorii samolotów po wystawach wożę, to czemu POGO nie może być wystawiony w SF.
Na wystawę napewno coś SF zdążysz wystrugać, cokolwiek wystawisz i tak możesz zaproponować jako fantastykę. Zobacz niektóre modele nie Sf a wyglądają jak nie z tej ziemi a ponoć to ma być np Meser lub Foka. :P
Więc zapraszam do Bytomia, to naprawdę blisko od Ciebie

Pzdr Olek

PS. A może inni koledzy przyznają się, że mają na sumieniu jakigoś E-SF-A no nie wstydźta się !! :oops:
Awatar użytkownika
Aleksander Zielony

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Czw Gru 18, 2003 2:04 am

Olek_bytom napisał(a):Spoko luzik skoro ja X-winga w kategorii samolotów po wystawach wożę, to czemu POGO nie może być wystawiony w SF.

:) Ok, to zabieram sie za dziada:) Model na szczescie bardzo prosty, wiec powinien szybciutko byc zrobiony.

Olek_bytom napisał(a):Na wystawę napewno coś SF zdążysz wystrugać, cokolwiek wystawisz i tak możesz zaproponować jako fantastykę.

Rozumiem, ze jestem zapisany ;) :mrgreen:
Pojade, nawet sie wystawie, tylko musze wiedziec sporo wczesniej. Tak z miesiac - to byloby dobrze.

Olek_bytom napisał(a):Więc zapraszam do Bytomia, to naprawdę blisko od Ciebie

Wiem :D pojade, pojade:)

Olek_bytom napisał(a):PS. A może inni koledzy przyznają się, że mają na sumieniu jakigoś E-SF-A no nie wstydźta się !! :oops:

Nie!!!! :) Bo nic nie wygram!! ;) :mrgreen:

Pzdr,
Pavvel

Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Postprzez gulus » Sob Gru 20, 2003 12:58 am

"Popełniłem" X-winga i TIE Fightera, ale na wyjazd się nie piszę.

gulus
gulus

Miejscowość: Ełk - mazury

Postprzez Piotr Dmitruk » Pon Sty 26, 2004 12:24 am

Dopiero teraz przejrzałem "kosmate" forum.
Powinienem się chyba przyznać. Mam na sumieniu sklejony AT-AT, zrobioną od podstaw Gwiazdę Bojową i wiecznie niedokończony, choć stojący na półce Tie Interceptor. W magazynku czeka na swoją kolej X-wing, a jak będą dostępne dobre i w miarę tanie, to zrobię Naboo Fightera i Orła.
Ale na wystawę to nie dam rady
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez Andrzej Kostrubała » Pon Sty 26, 2004 3:20 am

Witam.Przymierzam się do wozu bojowego w skali 1:10 z Alien oczywiśice RC.Oile mnie wczesmniej szlag nie trafi to postaram się być.O ile zmieszczę się w skali.Pozdr
Andrzej
Andrzej Kostrubała

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez Aleksander Zielony » Pon Sty 26, 2004 11:04 pm

Piotr Dmitruk napisał(a):Dopiero teraz przejrzałem "kosmate" forum.
Powinienem się chyba przyznać. Mam na sumieniu sklejony AT-AT, zrobioną od podstaw Gwiazdę Bojową i wiecznie niedokończony, choć stojący na półce Tie Interceptor. W magazynku czeka na swoją kolej X-wing, a jak będą dostępne dobre i w miarę tanie, to zrobię Naboo Fightera i Orła.
Ale na wystawę to nie dam rady

Andrzej Kostrubała napisał(a):Witam.Przymierzam się do wozu bojowego w skali 1:10 z Alien oczywiśice RC.Oile mnie wczesmniej szlag nie trafi to postaram się być.O ile zmieszczę się w skali.Pozdr

Witam w gronie zakręconych pozytywnie, czyli tych którzy oprócz własnych tematów głównych szaleją też na polu SF (dodam polu słabo obrabianym u nas).

Andrzeju u nas na wystawie dla modeli SF nie ma podziału na klasy, więc zapraszam na wystawę.

Piotrze jak tylko będziesz czegoś potrzebował z dokumentacji to pisz śmiało, już trochę uzbierałem. Co do rozsądnych cen, to na Orła w tej chwili nielicz ja mojego wyrwałem na E-bay`u niemieckim i powiem tylko, że nadaje się do całkowitej waloryzacji (koszmarek orłopodobny). Przyznaj się z jakich firm masz modele z gwiezdnych, ja mam TIE Vadera z AMT i resztę z Fine Molds.

Pozdrawiam Olek
Awatar użytkownika
Aleksander Zielony

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Pon Sty 26, 2004 11:50 pm

Olek_bytom napisał(a): Andrzeju u nas na wystawie dla modeli SF nie ma podziału na klasy, więc zapraszam na wystawę.

Tylko przypominam, że to ja mam wygrać :mrgreen: ;)
Mój pomysł, o którym kiedyś tam wspominałem, ewoluował do szuflady. Wpadłem na jeszcze inny (wykonywany zupełnie od podstaw), ale to nie do wyrobienia się. Może w przyszłym roku :) Ale jak mi wyjdzie, to będę miał z czym przynajmniej powalczyć ;)

Pzdr,
Pavvel

Ps. Może chociaż za pomysłowość dyplom dostanę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Postprzez Aleksander Zielony » Śro Sty 28, 2004 10:59 am

Pavvel napisał(a):Tylko przypominam, że to ja mam wygrać :mrgreen: ;)
Mój pomysł, o którym kiedyś tam wspominałem, ewoluował do szuflady. Wpadłem na jeszcze inny (wykonywany zupełnie od podstaw), ale to nie do wyrobienia się. Może w przyszłym roku :) Ale jak mi wyjdzie, to będę miał z czym przynajmniej powalczyć ;)

Pzdr,
Pavvel

Ps. Może chociaż za pomysłowość dyplom dostanę :mrgreen:

Pavvel sprawę wygranej już mamy załatwioną :lol: Mam nadzieję, że pomimo iż twój projekt został zaszufladkowany to na zawodach będziesz.

Pozdrawiam Olek
Awatar użytkownika
Aleksander Zielony

Postprzez Paweł 'Pavvel' Piwosz » Śro Sty 28, 2004 12:17 pm

Olek_bytom napisał(a):
Pavvel sprawę wygranej już mamy załatwioną :lol: Mam nadzieję, że pomimo iż twój projekt został zaszufladkowany to na zawodach będziesz.

:mrgreen:
Będę, oczywiście. Z dwoma modelami, tak jak Ci pisałem :) Ten projekt, to miało być moje trzecie wejście, ale niestety - nie ma sił w narodzie, by to zrobić ;)
Ale pokażę to w przyszłym roku :D
Pzdr,
Pavvel

Awatar użytkownika
Paweł 'Pavvel' Piwosz

Postprzez Turecki » Nie Lut 08, 2004 10:39 pm

Ja się dorzucę ze swoim AT-ST i z Alienem wykonanymi od podstaw...AT-ST został opisany w osobnym wątku...
Ciecie, gięcie...i sklejanie....na śnidanie ;-)

Image
Awatar użytkownika
Turecki

Miejscowość: Gdańsk (obecnie Coventry UK)

Wróć do Rzeczywiste - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość