Regulator ciśnienia

Tutaj poruszamy zagadnienia związane z malowaniem modeli np farby, lakiery, aerografy.

Regulator ciśnienia

Postprzez neon » Nie Kwi 26, 2020 4:38 pm

Panowie, jaki dobry regulator ciśnienia do aerografu. Chodzi mi o to , żeby na wyjściu trzymał zadane ciśnienie. Aktualnie używam takiego jak na zdjęciu ,ale to jest bubel.
W trakcie malowania, gdy ciśnienie wejsciowe spada, muszę je kompensować "regulatorem" przy aerografie.
Image
neon

Re: Regulator ciśnienia

Postprzez Grzegorz H. » Nie Kwi 26, 2020 7:28 pm

Korzystam z czegoś takiego, przy uruchomieniu aerografu ciśnienie lekko spada, ale to chyba normalne?
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez neon » Nie Kwi 26, 2020 9:47 pm

Dzięki , presostat mam osobno. Regulator ciśnienia ma zapewnić stabilne ciśnienie wyjściowe przy zmiennym ciśnieniu wejściowym i takiego szukam.
Przykład : presostat "utrzymuje" ciśnienie w butli w zakresie np 4 do 6 , na regulatoże ustawiam 2 i ma mi te 2 podawać na aerograf. Z tą zabawką ze zdjęcia (z pierwszego postu) to niemożliwe.
neon

Postprzez Grzegorz H. » Nie Maj 03, 2020 3:55 pm

Ten presostat, którego używam, jest w komplecie z reduktorem i przy ustawieniu np. na 1,5atm, po naciśnięciu spustu ciśnienie, wskazówka lekko opada, ale utrzymuje się na stałym poziomie (do czasu puszczenia spustu).
Ten "skok" to na tyle niewielka różnica, że przy malowaniu właściwie nieodczuwalna i to chyba normalna reakcja, skoro uwalniam powietrze z układu? Nie wiem jakiej klasy musiałby to być reduktor, żeby nie było tej reakcji i cały czas było "równo".
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez neon » Nie Maj 03, 2020 8:02 pm

Zakupiłem taki tani yato yt-2383 i działa . Ten z pierwszego postu to pewnie nie ma żadnego regulatora tylko jakiś ogranicznik przepływu. Jutro go rozbiorę na części i napiszę co w środku siedzi.
neon

Postprzez neon » Pon Maj 04, 2020 3:41 pm

Rozkręciłem , i tak jak myślałem, w tej zabawce z pierwszego postu nie ma żadnego regulatora a działa na zasadzie zwykłego kranika.
neon

Wróć do Malowanie modeli

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości