Dodawanie zdjęć Picasa 3

Tutaj poruszamy kwestie i zagadnienia nie pasujące do powyższych działów np jak zorganizować warsztat.

Dodawanie zdjęć Picasa 3

Postprzez Tomek Mroczkowski » Pią Sie 21, 2009 11:25 am

Taki poradnik :)
Do tego potrzebne jest konto Gmail które można szybko, łatwo i za darmo założyć tu: http://mail.google.com/mail/help/intl/pl/about.html
Gdy już to zrobimy wchodzimy na stronę http://picasa.google.pl/
Do wykorzystania na zdjęcia mamy 1GB pamięci więc zmieścimy naprawdę dużo fotografii.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Po wszystkich krokach wychodzi nam to:
Image
Dziękuje za uwagę :) I przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne itp.
Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem.
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez Djinn » Sob Sie 22, 2009 1:45 am

A nie lepiej tak ?? (sorki, że nie modele ale góry, ale to pierwsze to u mnie dopiero w powijakach) ....

Po pierwsze, przygodę z Picassą zaczynamy od zassania z sieci programu PICASSA 3:

http://picasa.google.pl/

Po zainstalowaniu, poprzez prosty interfejs wrzucamy zdjęcia do swojego wirtualnego albumu w sieci Google (potrzebny jest profil na Gmail).

Album wrzucony i udostępniony wygląda tak .....

Image

Następnie z niego wybieramy sobie zdjęcie, które chcemy wrzucić na forum. Klikamy prawym klawiszem na zdjęciu i wybieramy opcję "KOPIUJ ADRES OBRAZKA":

Image

Następnie dany (skopiowany) adres wykorzystujemy podczas pisania postu wraz z oznacznikami HTML [img]....%20skopiowany%20adres%20...[/img] - aby zamknąć "wklejanie adresu" należy drugi raz kliknąć przycisk Img na górze, będzie zaznaczony z gwiazdką (Img*)

Image

Można jeszcze w adresie obrazka zmienić parametr .../s720/... na 576 dla zwykłych zdjęć (generalnie pokombinować z jego finalnym rozmiarem).

W sumie dla mnie Picassa służy do publikacji całych albumów, ale można tak również śmiało postępowac z pojedynczymi zdjęciami.

Mam nadzieję, że chociaż jednemu z Was przyda się ten "tutorial"
Djinn

Postprzez Grzegorz2107 » Sob Sie 22, 2009 1:06 pm

Image

Wklejony drugą metodą, najprostszą z możliwych. Wcześniej robiłem tak jak Tomek.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

zdjęcie

Postprzez pawełg » Nie Cze 20, 2010 5:36 pm

Image[size=50]created by
Awatar użytkownika
pawełg

Miejscowość: podlasie

Re: Dodawanie zdjęć Picasa 3

Postprzez AliensGroup » Sob Lip 09, 2011 6:57 pm

Bardzo lubię ten program. Przyjemnie się w nim przegląda zdjęcia. Jak się zainstaluje program to sam dodaje wszystkie zdjęcia, a potem można wrzucić na internet szybko.
AliensGroup

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość