Powrót po ponad 10 latach :)

Tutaj poruszamy kwestie i zagadnienia nie pasujące do powyższych działów np jak zorganizować warsztat.

Powrót po ponad 10 latach :)

Postprzez zigihammer » Nie Gru 02, 2012 9:39 pm

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...skleiłem sporo modeli, od okrętów, przez czołgi po samoloty:) Kolekcja była bardzo zróżnicowana. Do modeli podchodziłem jak do muzyki - słucham muzyki, a nie gatunków :)

Przerwa zrobiła swoje, czas popytać aktualnych ekspertów w dziedzinie o kilka rzeczy :)

Przyjechał do mnie F-16 1:32 (Revell 4735, wręcz antyk) - dorwany za grosze. Czy wystartuje na nim, tego nie wiem, AH-64 w 1:48 też na mnie ładnie patrzy:)

1.Farby - jedzie do mnie zestaw Humbrolla i Pactry, na początek - później jeśli poczuje moc pewnie Vallejo się u mnie zadomowi.
2.Klej - myślę, że Humbroll z igłą, może Revell.
3.Narzędzia - z tym problemu nie ma - szczypce boczne, pincety, pilniczki, papier ściernym, nożyk tapicerski, skalpel z ostrzami - to wszystko już mam, dostęp do rynku pierwotnego ma woje zalety :)
4.Chemia - rozcieńczalnik do kupienia.
5.Pędzle - tu jest problem, sporo się na rynku pozmieniało, poproszę o sugestie.
6.Aero - pojawi się nowy jeśli poczuje moc, nie che startować z wydatkiem na aero+kompresor dopóki coś się w mnie nie ruszy :)

Wszystko się powoli układa w całość:)
Tylko w całości brakuje w Bielsku-Białej sklepu modelarskiego, pozostaje Żywiec i Katowice. Przez nawał pracy pewnie skupie się na handlu przez neta, więc który sklep internetowy polecacie ?

O czymś zapomniałem ?
zigihammer

Re: Powrót po ponad 10 latach :)

Postprzez Tomasz B » Pon Gru 03, 2012 12:44 am

Witaj
chyba jesteśmy krajanami ja mieszkam w Lipowej okolice Żywca - niestety wszystkie sklepy modelarskie w naszej okolicy zdechły więc zostaje wszechobecny "net" powodzenia
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz B

Miejscowość: Lipowa

Postprzez zigihammer » Pon Gru 03, 2012 3:14 pm

Trzeba wytargać troszke wolnego czasu i skoczyć do katowic, pomacanie towaru jest w rzadkich przypadkach potrzebne :)
zigihammer

Postprzez Grzegorz2107 » Pon Gru 03, 2012 7:03 pm

zigihammer napisał(a):
1.Farby - jedzie do mnie zestaw Humbrolla i Pactry, na początek - później jeśli poczuje moc pewnie Vallejo się u mnie zadomowi.
2.Klej - myślę, że Humbroll z igłą, może Revell.
3.Narzędzia - z tym problemu nie ma - szczypce boczne, pincety, pilniczki, papier ściernym, nożyk tapicerski, skalpel z ostrzami - to wszystko już mam, dostęp do rynku pierwotnego ma woje zalety :)
4.Chemia - rozcieńczalnik do kupienia.
5.Pędzle - tu jest problem, sporo się na rynku pozmieniało, poproszę o sugestie.
6.Aero - pojawi się nowy jeśli poczuje moc, nie che startować z wydatkiem na aero+kompresor dopóki coś się w mnie nie ruszy :)

Dużo się zmieniło w ostatnich latach.
1)Japońska chemia Gunze i Tamiya są moim zdaniem też warte uwagi, jeśli zaczynasz od nowa.
2) Klej sekundowy i Tamiya Extra Thin Cement wydają się też standardem.
4) Też Gunze, a nie inne wynalazki, które należą do poprzedniej epoki.
5) Zapomnij o pędzlach. Jakieś najmniejsze rozmiary, do retuszu i nic więcej.
6) Tylko aero. Zacznij od czegoś co wybierzesz po przeczytaniu licznych dyskusji nad aerografami na forach.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś robił modele starymi metodami i bawił się dobrze, ale jeśli chcesz mieć przy tym możliwie najlepszy efekt, to czemu nie spróbować czegoś nowego?
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez zigihammer » Pon Gru 03, 2012 9:42 pm

Co do aero, jak się sprawdzają na początek butle z powietrzem ?
1 butla starczy na jeden model ?
zigihammer

Postprzez Grzegorz2107 » Pon Gru 03, 2012 10:28 pm

zigihammer napisał(a):Co do aero, jak się sprawdzają na początek butle z powietrzem ?
1 butla starczy na jeden model ?

Zamiast czterech butli będziesz miał lodówkowca.
http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=7 ... 348bac70b3
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez Tomasz B » Pon Gru 03, 2012 11:05 pm

zigihammer napisał(a):Trzeba wytargać troszke wolnego czasu i skoczyć do katowic, pomacanie towaru jest w rzadkich przypadkach potrzebne :)

Oczywiście jest jeszcze stoisko z zabawkami w klimczoku w Bielsku, ten dział modeli się nieco rozrósł no i mają palete Pactry oraz podstawowe pędzle i kleje - to tyle, jest jeszcze jakiś sklepik w okolicy podcieni na d zamkiem ale tam nie byłem, sporo rzeczy kupuję w sklepie dla plastyków.
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz B

Postprzez OldMan » Pon Gru 03, 2012 11:10 pm

No i jest jeszcze sklep w Cieszynie.
A Herni zlikwidował sklep definitywnie ?
Awatar użytkownika
OldMan

Postprzez zigihammer » Pon Gru 03, 2012 11:55 pm

Więc jutro po pracy kierunek klimczok :) Dzięki za info.

Szkoda, że sklep na ZWM zniknął, tam zawsze było coś wartego uwagi.
zigihammer

Postprzez zigihammer » Wto Gru 04, 2012 10:47 pm

Faktycznie w klimczoku jest troche modeli, pactra prawie cała, prawie bo czarnego matu i czerwonego nie było :) Pędzelki Italeri mają, klej ostatni Revell, niestety bez igły.

Modele ciekawe, ceny jak to ceny.
REvell, Italeri, Airfix, Tamiya.

Modele pojawiają się u nich regularnie, uzupełniają cały czas braki. Ogólnie pewnie kolo 150 mieli dziś na stanie.
zigihammer

Postprzez Tomasz B » Śro Gru 05, 2012 7:41 pm

OldMan napisał(a):No i jest jeszcze sklep w Cieszynie.

jeśli dobrze kojarzę to tak (chodzi o sklep w przejściu podziemnym pod ul. 3 maja?) na ZWM ostatni profesjonalny sklep widziałem w liceum (15 lat temu) a jeśli chodzi o ten wielobranżowy gdzie można dostać np trochę profesjonalnej chemii to ponoć istnieje

w Żywcu sklep zlikwidowano na koniec zeszłego roku - dowiedziałem się na wystawie modelarskiej 'śrubka' mieli tam stoisko (wysprzedażowe)
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz B

Postprzez zigihammer » Śro Gru 12, 2012 1:27 am

Tomasz B napisał(a):
OldMan napisał(a):No i jest jeszcze sklep w Cieszynie.

jeśli dobrze kojarzę to tak (chodzi o sklep w przejściu podziemnym pod ul. 3 maja?) na ZWM ostatni profesjonalny sklep widziałem w liceum (15 lat temu) a jeśli chodzi o ten wielobranżowy gdzie można dostać np trochę profesjonalnej chemii to ponoć istnieje

w Żywcu sklep zlikwidowano na koniec zeszłego roku - dowiedziałem się na wystawie modelarskiej 'śrubka' mieli tam stoisko (wysprzedażowe)

Gdzie ten sklep z chemią ?
zigihammer

Postprzez Hummer666 » Śro Sty 09, 2013 1:33 am

Jestem Z katowic w Katowicach pozostały Jurz tylko 3 Modelarskie na Korfantego 3go Maja i Mikołowskiej ten z 3go maja jest tez internetowym sklepem wiec jesli mi sie uda zapodam ci stronke
Hummer666

Miejscowość: Katowice

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość