Odlewy z żywicy

Tutaj poruszamy kwestie i zagadnienia nie pasujące do powyższych działów np jak zorganizować warsztat.

Odlewy z żywicy

Postprzez PanZamek » Czw Gru 20, 2012 10:42 pm

Witam. Mam pytanie: otóż chcę zrobić odlew dachu imitujący pokrycie dachówkowe. Jestem kompletnie świeży w tej dziedzinie więc szukam porady. Dach będzie narażony na warunki atmosferyczne cały rok i szukam dobrego materiału. Myślałem o robieniu tego z żywicy poliuretanowej, ale nie wiem jaka będzie najlepsza, jakiej grubości musi być odlew żeby nie zaczęło się odkształcać pod wpływem ciepła itp. Formę chcę zrobić z silikonu ACC 922, którego już używałem do różnych odlewów, ale nie żywicy.Pozytyw do formy zrobiłem ze styroduru. Potrzebuje technicznej porady od A do Z. Mile widziane inne pomysły na zrobienie dachu który wytrzyma w dobrym stanie lato i zimę w Polsce :D Pozdrawiam
PanZamek

Re: Odlewy z żywicy

Postprzez OldMan » Czw Gru 20, 2012 11:12 pm

A do czego ma to służyć ? Zdajesz sobie sprawę jakie to będą koszty ?
Awatar użytkownika
OldMan

Re: Odlewy z żywicy

Postprzez PanZamek » Pią Gru 21, 2012 9:36 am

Witam. Ma to być dach do makiety budynku, ktoś sobie coś takiego zażyczył na zewnątrz, a ja się tego podjąłem. Co do kosztów to z tego co się orientowałem to mogą być dosyć wysokie, dlatego nie chcę wtopić, stąd moje pytanie jakie żywice?
PanZamek

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość