Wdrożenie do produckji seri motocykli w skali 1/12

Tutaj poruszamy kwestie i zagadnienia nie pasujące do powyższych działów np jak zorganizować warsztat.

Wdrożenie do produckji seri motocykli w skali 1/12

Postprzez PeterNoOne » Sob Maj 17, 2014 7:34 pm

Słuchajcie. kilka lat temu (około 2007) napisałem na forum prośbę/zapytanie o to jak zrobić formę/wzor motocykla do produkcji masowej jako model do sklejania. Wtedy kilka osób mnie wyśmiało ale znalazł się jeden który zaproponował pomoc. Wstępnie wyjaśnił mi mailowo co można by zrobić. Z różnych powodów wtedy nie doszło do zrealizowania mojego pomysłu i zapomniałem o tym. Po latach Chciałbym odnowić kontakt z tą osobą niestety mail przepadł. Pozostał mi za to wydrukowany urywek jednego maila z tamtej korespondencji. Zamieszczę tutaj jego część i proszę: jeśli to czytasz i pamiętasz to daj znać. Dodam że sprawa jest teraz reaktywowana a wzór modelu wykonany jest w 25%

tresc maila: "To Ty musisz Zdecydować się nad formą modelu. Ja mogę powiedzieć tylko tyle. Albo inaczej. Ja gdybym robił ten wzór to siedząc
po 10 godzin dziennie zajeło by mi to ok 2 miesiące. A robię te rzeczy już długo. Mniemając że masz jakiekolwiek doświadczenie
i smykałkę to zajmie Ci to 2 razy więcej pod warunkiem że zrobisz od razu wszystko dobrze, czysto, prosto... Ile masz zamiar na tym
zarobić? Bo nie sądzę żeby pod żywicę dał Ci ktoś w Polsce więcej jak 1500. - Jeżeli w ogóle ktoś się tym zainteresuje. W co wątpię.
Może za granicą byłby kupiec ale nie znam firm produkujących motocykle 1/12 z żywicy przy czym też nie ma co liczyć na większy zarobek.
Tyle o modelu pod żywicę.
Jeśli chodzi o pozostałe opcje to:
Do Short runa czas zrobienia wzoru wydłuża się 2 razy ze względu na podziały technologiczne i daję głowę że nikt tego nie kupi. Tu jestem pewien
tego co piszę. Chyba że chcesz sam to wypuścić ale musiałbyś dysponować gotówką rzędu 25-30 tyś.
Jeśli zaś mamy na myśli model wtryskowy w metalowych matrycach to na świecie już nie robi się żadnych wzorów tylko program komputerowy
i frezarka 3D. W Polsce owszem ale w taki model wszedłby tyko samobójca. Poza tym trzeba by go wykonać z miedzi co trwało by rok.

Jest jedna możliwość. Może - powatarzam - może udało by się na tym zarobić w ten sposób.
Zrobić pod żywicę, odlać ok 30-50szt, i spróbować sprzedać przez internet ale gotowe czyli sklejone i pomalowane. Jedynie to przychodzi mi do głowy"
PeterNoOne

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość