Problem z żywicą pomóżcie !!

Tutaj poruszamy kwestie i zagadnienia nie pasujące do powyższych działów np jak zorganizować warsztat.

Problem z żywicą pomóżcie !!

Postprzez zelix » Pon Sie 11, 2014 10:21 pm

Witajcie mam problem z odlewem żywicznym . Posiadam żywice Akson przezroczystą zalałem nią formę sylikonową po 56 h otworzyłem formę i okazało się że odlew jest matowy , a nie przezroczysty !! Żywice zmieszałem w proporcji 2:1 żywica : utwardzacz bo ponoć producent zaleca takie proporcje w celu otrzymania największej twardości odlewu. Resztka żywicy w pojemniczku ,w kt. mieszałem związała ładnie na przezroczysto .. ,a w formie mleczny mat :( Dodam jeszcze ,że miałem lekki problem z rozformowaniem co wcześniej przy innych żywicach mi się nie zdarzało .Przezroczysty Akson to w sumie całkiem niezła żywica widziałem wiele odlewów krystalicznie transparentnych a mi tu wyszło mleczny mat .. nie wiem co poszło nie tak i bardzo Was proszę o pomoc.
zelix

Re: Problem z żywicą pomóżcie !!

Postprzez Biskup » Pon Sie 11, 2014 10:46 pm

Tej żywicy nie znam, ale przyczyn może być kilka.
1) matowe wykończenie elementu, z którego zrobiona była forma.
2) wilgoć w powietrzu - potrafi mieć zły wpływ na żywicę
3) wysoka temperatura otoczenia plus ta powstająca przy wiązaniu żywicy zagotowały żywicę i się zwulkanizowała z gumą
4) po prostu jakieś zanieczyszczenie żywicy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości