9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Dział przeznaczony wyłącznie na na prezentację zapowiedzi imprez modelarskich i imprez związanych częściowo z modelarstwem.

9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Nie Lut 08, 2015 12:23 am

Wiem, wiem, wiem, niektórzy już maja zarezerwowane noclegi. Obiekt zaklepliśmy tylko na użytek 9 IKM.

Od maja 2014 w kalendarzu już jest podany termin 25-26 kwietnia 2015 należy to jednak upublicznić.

Dzisiaj odbyły się rozmowy organizacje w gronie ISMR oraz z Panem Piotrem Kempskim, którego śp. ojciec (Benedykt) patronuje naszej imprezie (kto nie wie kim był Benek to niech prześledzi autorów wydawnictw TBiU i inne.) Mamy więc obraz kształtu imprezy.
Nie zmienia się tego co jest dobre i dla tego rewolucji nie będzie. Będą jednak próby ulepszania.

Pewne jest, że będzie w ramach imprezy:
1. Festiwal Modeli Kartonowych
2. Festiwal Modeli Plastikowych
3. Inowrocławski Konkurs Modelarski

Po staremu czyli 1 i 2. festiwal modeli kartonowych i plastikowych dla tych którzy chcą konkurować (lub nie) w powszechnie przyjętej formie. 3. konkurs dla tych którzy chcą konkurować na punkty z modelami wykonanymi o bogatą dokumentację.

Nowe:
1. Wprowadzamy kategorię konkursową w klasach kartonowych modeli lotniczych gdzie modelarze kartonowi będą mogli swoje modele weryfikować w oparciu o regulamin punktowy a nie "podoba - nie podoba".
2. W klasach modeli plastikowych dodane zostaną kategorie kolekcji (lotniczych, pojazdów, okrętów i pojazdów cywilnych)
3. W czasie wieczoru integracyjnego przewidujemy przeprowadzenie Mistrzostw Piłki Nożnej gdzie chcieli byśmy aby starli się ze sobą przedstawiciele nie tylko klubów modelarskich ale i ad hoc powstałych teamów sportowych. W tej konkurencji nie przewidujemy nagród bo i bez tego będzie dość śmiechu i obciachu.

.... na dzisiaj, na gorąco to tyle następne informacje (do znudzenia) będą napływać sukcesywnie.
Tradycyjnie (czyli już drugi raz) na plakacie chcemy umieścić loga rożnych "kup" modelarskich jakie będziemy mieli przyjemność gościć, dla tego bardzo uprasza się o przesłanie deklaracji (np. w formie "będziemy") na adres biuro@ismr.pl aby nikt nie został pominięty.

Pamiętajcie to nie my robimy tę imprezę, tak na prawdę budujecie ja Wy, my tylko staramy się stworzyć Wam warunki.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Pią Mar 20, 2015 2:24 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Uruchomiliśmy internetowe zgłaszanie modeli. Ci co zgłaszali w poprzednich latach logują się na ten sam nick i hasło jak ostatnio, Jeżeli ktoś zapomniał Nicka lub E-maila proszę o kontakt na adres biuro@ismr.pl
Nowością jest data urodzenia, którą zarejestrowani muszą dodać, a nowi wprowadzić przy rejestracji.

Mały przewodnik:
Image

1. Jeżeli jeszcze nie masz konta wybierz z menu "Rejestracja konta" - bez tego nie można zgłosić modelu, a dzięki temu później nie będzie trzeba wpisywać tych samych danych wielokrotnie.
2. Jeżeli masz już konto to zaloguj się używając wcześniej ustalonego Loginu i Hasła. Jeżeli zapomniałeś hasło jest poniżej system przypominania hasła. Jeżeli nie pamiętasz e-maila napisz na adres biuro@ismr.pl, przypomnimy.

Image

Po zalogowaniu aby zgłosić model wybierz z menu 9 IKM 2015 > Zgłaszam Model

Image

Przejdziesz do strony wyboru :
Zgłaszam model kartonowy - tu zgłaszamy modele kartonowe
Zgłaszam model plastikowy - tu zgłaszamy modele plastikowe
Zgłaszam model na konkurs - tu zgłaszamy modele do konkurencji gdzie modele są oceniane według regulaminu punktowanego, wymagana jest dokumentacja. W wypadku zgłoszenia modelu do konkursu, nie zgłaszasz modelu w poprzednich polach wyboru.

Image

Po wybraniu rodzaju konkurencji w jakiej chcesz startować wprowadź dane zgłaszanego modelu (Nazwa, Skala) oraz z rozwijanego menu wybierz klasę startową.
Następnie zaznacz odpowiednią opcje Model konkursowy / Model Wystawowy / Model zdobył medal w poprzednich edycjach tego konkursu
Konkursowy - model będzie oceniany przez komisje sędziowskie
Wystawowy - model nie będzie oceniany, zapewni wiele przyjemności oglądającym
Zdobył medal... - stanie się wystawowym
Na koniec wystarczy tylko dołączyć zdjęcie (nie jest to obowiązkowe) i naciskasz przycisk Zgłoś model

Image

Jeżeli chcesz zgłosić modele nie swoje, ale np kogoś ze swojego klubu, albo swoich podopiecznych, przewidzieliśmy taką możliwość.

Image

Nad polami edycji zaznaczasz opcję Zgłaszam model w imieniu innej osoby rozwinie się kilka pól gdzie trzeba wpisać dane autora modelu, a reszta tak jak w przypadku własnego modelu.

Dane przesyłane są do biura zawodów gdzie nadany zostanie numer startowy i otrzymasz zwrotną informacje o przyjęciu zgłoszenia.

W wypadku potrzeby korekty lub wycofania zgłoszenia prosimy o informację na adres biuro@ismr.pl

W dniu zawodów wydrukowane karty startowe będą czekały na ciebie.

[w sytuacjach skrajnie awaryjnych 607 589975 Wojciech Kica]
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Sob Mar 21, 2015 1:53 pm

Idąc sobie rano po chlebek i rozmyślając o tematach egzystencjalnych zwróciłem uwagę na przyjemne i cieple słoneczko oraz ulicznych sprzedawców wielkanocnych bazi. To przypomniało mi o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. A jak Wielkanoc to oczywiście przychodzą na myśl babki wielkanocne.
Zanim jednak podzielę się przepisem na babeczkę chciałbym przedstawić sponsora 9 Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego.

==================================================
Firma COBI [w tym roku również będziemy gościć stoisko promocyjne]

Image

My znamy tę firmę gdyż jest ona w Polsce wyłącznym importem modeli, farb, chemii modelarskiej i akcesoria firmy REVELL

Image

Firma Cobi jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych, a także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania, zabawki interaktywne, gry telewizyjne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne i wiele innych.
Współpracujemy z największymi i najlepszymi firmami na świecie, jak: Spinmaster, Revell GmbH, Moose, Vivid Imagimation, Jakks Pacyfik, Toy Option, Character Option, Zapf Creation i innymi.
Więcej ciekawych informacji na stronie COBI S.A.
==================================================

Zanim jednak przejdziemy do przepisu na babeczkę to myślę, że powinienem przedstawić następnych naszych gości, którzy zaszczycą swoją obecnością 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski.

Image

Sami piszą o sobie:
Witajcie,
trafiliście na stronę niezbyt zapalonych modelarzy warszawskich. Grupa nasza jest dość liczna choć nie wszyscy lubią się chwalić swoimi osiągnięciami modelarskimi na forum publicznym. Dlatego na tej stronie możecie zobaczyć dokonania tych z nas którzy chcą się nimi podzielić. Mam nadzieję że z biegiem czasu będzie coraz więcej materiału do oglądania. Jak dotąd nie możemy pochwalić się żadną konkretną działalnością społeczno-organizacyjną. Może to się kiedyś zmieni 8-). Kilku z nas pokazuje się na różnych zawodach modelarskich, krajowych jak i zagranicznych. Na razie w formie nie zorganizowanej. Na dzień dzisiejszy przyjęliśmy roboczo nazwę grupy IPMS Warszawa. Póki co oficjalnie nie związaną z IPMS POLSKA. (choć mamy wśród nas członków tego zrzeszenia). Grupa nasza spotyka się raz w miesiącu.

U nas na pewno pojawi się Flacha i Kogut, nie są oni formalnymi członkami IPMS Warszawa ale mocno sympatyzują i okrzyknięci zostali delegatami. Sami jak te piskorze wykręcali się od deklaracji przyjazdu większej reprezentacji, my jednak jak te kobiety lubimy być przy nadziei. Jeszcze nie wiemy co jest tego powodem, dlaczego niczym Ulrich von Jungingen wysyłają dwóch tylko, tu znów posłużę się analogią i napiszę, że modelarzy będzie u nas dostatek, ale i tych przyjmiemy nawet nagich. Choć jak byli u nas z opłatkiem to nakarmiliśmy ich odzialiśmy i napoiliśmy sami nie pozostając bez rewanżu.
Delegaci jednak to nie jakiś ersaz, instant, czy inne opakowanie zastępcze. To modelarze najwyższych lotów. Kto nie widział ich nagrodzonych prac ostatnio w Bytomiu będzie miał okazję zobaczyć je u nas.
==================================================
To tyle na dziś, jeszcze tylko na koniec obiecany przepis na babeczkę.
Otóż dobrym sposobem na babeczkę to na początek dobrze się trzeba umyć, dobrze jest skropić się delikatnie jakimiś wonnościami (uwaga muszą być męskie, podebrane od żony, mamy,… mogą być źle odebrane).
Dobrze jest też wcześniej zrobić research i zgłębić tematy jakie babeczka lubi. Przeczytać kilka książek, obejrzeć jakieś filmy lub przynajmniej zapoznać się z ich recenzjami. Wybrać należy też miejsce spotkania odpowiadające upodobaniom babeczki. Jednak najlepiej takie, które słabo albo wcale nie zna.
W czasie spotkania nie szastać kaską (w końcu nie wiadomo czy inwestycja trafiona) ale i nie skąpić. W czasie rozmowy unikać tematów kontrowersyjnych, mówiąc o sobie wspomnieć tylko o swojej pasji, nie rozwijać tematu, raz czy dwa razy użyć słów trudnych typu wasch, preshading,..
Jeżeli zdecydowałeś się jednak zabrać babeczkę na dyskotekę, to odpuść sobie to czytanie, filmy itd.. Tam sobie nie pogadacie, przeleć fejsa, potem ploteczki i przygotuj się fizycznie. Zacznij od ćwiczeń rozluźniających i rozciągnij zastałe mięśnie, np. wykonaj skłony i staraj się dosięgnąć podłogi. Nie oszukuj, stopy razem, kolana wyprostowane. I co udało się ? Hmm… to teraz w drugą stronę tak samo. Jeszcze szpagat i jesteś gotowy.

Jak widać jest trochę zachodu, na spotkaniu integracyjnym u nas będzie łatwiej, masz być po prostu sobą i dać się ponieść atmosferze.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Nie Mar 22, 2015 11:07 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Dzisiaj chciałbym przedstawić kolejnego sponsora, który sprawia nam tyle radości od lat

Image

Firma powstała w roku 1990 w Łodzi. Praktycznie od początku działalności związana z branżą modelarską. Działalność polega na imporcie modeli z państw Unii Europejskiej, USA oraz Hong Kongu. Na przestrzeni wielu lat działalności prowadzona jest dystrybucja artykułów modelarskich w wielu różnych kategoriach. W ramach oferty zajmuje się dotychczas następującymi tematami:

• Plastykowe modele do sklejania oraz gotowe kolekcjonerskie modele metalowe (ATLANTIC, DRAGON, ITALERI, NEXUS, SUPERMODEL, WATERLOO, ZVEZDA),
• modele kolejek oraz akcesoria infrastruktury kolejowej do budowy dioram i makiet w salach N, TT, H0e, H0 (ROCO, VIESSMAN, SOMMERFELDT),
• Modele samochodów w skali1/87 (HERPA, IGRA, RIETZE)
• Farby modelarskie (MODEL-MASTER, ITALERI ACRYLIC PAINT),
• Akcesoria modelarskie: noże, ostrza, pęsety, pilniki, wiertła, pędzelki (EXCEL, ITALERI),
• Tory wyścigowe (SCALEXRTIC)
• Aerografy (AZTEK)
• Produkty marki Energizer (LATARKI, BATERIE, AKUMULATORY, ŁADOWARKI, BATERIE SPECJALISTYCZNE, BATERIE SŁUCHOWE)

W chwili obecnej w ofercie znajdują się artykuły firm ATLANTIC, DRAGON, ITALERI, NEXUS, SUPERMODEL, WATERLOO, ZVEZDA, MODEL-MASTER, EXCEL, A.C.M.E., LILIPUT, BACHMANN, WOODLAND SCENICS, których jest wyłącznym przedstawicielem. Firma prowadzi sprzedaż i dystrybucję hurtową modeli na rynku polskim, współpracując wyłącznie z dobrymi i renomowanymi sklepami, zajmującymi się tematyką modelarską.

Image Image Image Image Image Image
==================================================

Naszymi gośćmi z odległej południowo-wschodniej polski będą przedstawiciele

Image

Sami o sobie piszą:
Klub Modelarski ORZEŁ napisał(a):Klub Modelarski "Orzeł" rozpoczął działalność w maju 2001 roku. Od samego początku istnienia swoją przystań znalazł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie, gdzie zaadoptowano do jego funkcjonowania duże pomieszczenie.
Od trzynastu lat jesteśmy tam cały czas. Nasze pomieszczenie wyposażone jest w nowe meble, stoliki oraz krzesła, które mogą pomieścić ponad 20 modelarzy jednocześnie! Dodatkowo od grudnia 2013 roku została utworzona filia klubu w ZSPiG w Piotrowicach. Naszym głównym celem jest propagowanie idei modelarstwa kartonowego jako formy spędzania czasu wolnego. Tym doświadczeniem dzielimy się z młodymi adeptami….
Więcej na stronach Klubu Modelarskiego ORZEŁ
Ja od siebie dodam, że od lat organizują konkursy modeli kartonowych. Ja i wielu modelarzy uważa ją za najważniejszą imprezę dedykowaną modelarzom kartonowym, imprezę gdzie jedzie się nie koniecznie po laury ale po to aby spotkać się z przyjaciółmi którzy mają takie same zainteresowania jak my. Ta otwarta i przyjazna formuła owocuje nie tylko wielką ilością modeli ale i możliwością zobaczenia tych najlepszych modeli jaki zbudowane zostały w ostatnim roku.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Pon Mar 23, 2015 5:37 pm

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Dzisiaj chciałbym tradycyjnie przedstawić kolejnego naszego sponsora

Image

Od pierwszej naszej imprezy jest z nami Wydawnictwo WAK. Istnieje na rynku modelarskim już 10 lat i zajmuje się projektowaniem i wydawaniem modeli kartonowych. W ofercie WAK można znaleźć zarówno bardzo łatwe modele dla początkujących kilkulatków jak i modele bardzo złożone. Wydawnictwo stawia duży nacisk na modele w polskich barwach, ale można też znaleźć wiele modeli o innej tematyce.
Wydawnictwo WAK prowadzi też sklep internetowy http://www.sklep.wak.pl gdzie można nabyć nie tylko ich własne produkty ale i modele i akcesoria innych wydawnictw.
Wydawnictwo WAK jest też współorganizatorem Wrocławskich Spotkań Modelarzy Kartonowych które w tym roku odbędą się 12-14 czerwca 2015. Impreza ta cieszy się wielkim uznaniem w środowisku modelarskim i jest za razem zlotem modelarzy skupionych na forum Konradus

==================================================

Naszymi gośćmi będą również i w tym roku modelarze z Łasku:

Image

Sami o sobie piszą:
Modelarze Redukcyjni – Łask napisał(a):Modelarze Redukcyjni – Łask działający w Stowarzyszeniu Entuzjastów Lotnictwa "Grupa Archeo - Łask" jest to grupa osób, które łączy wspólna pasja jaką jest plastikowe modelarstwo redukcyjne. Grupa nasza jest nieformalna, ale nie przeszkadza nam to w prowadzeniu prężnie rozwijającej się działalności promującej to wspaniałe hobby. Każdy z nas zajmuje się modelarstwem praktycznie od zawsze ale dopiero w 2005 roku koleje losu sprawiły, że połączyliśmy swoje siły. Pierwsze nieregularne spotkania miały charakter okazjonalny. Dopiero w 2010 roku podjęliśmy próbę scalenia środowiska modelarskiego w Łasku i okolicach. Dzięki namowom i pomocy kolegów z IPMS Świdnica oraz naszego serdecznego kolegi Krzysztofa Barcza w 2011 roku postanowiliśmy zorganizować „I Festiwal Modeli Plastikowych w Łasku”. Ilość modelarzy, jaka zagościła w naszych progach prezentując swoje prace przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pozytywne opinie, jakie otrzymaliśmy od uczestników konkursu sprawiły, że od tamtej pory staramy się rokrocznie organizować podobne imprezy promując w ten sposób modelarstwo wśród dzieci i młodzieży.
[ http://archeolask.pl ]
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Śro Mar 25, 2015 12:48 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kolejny dzień i kolejna prezentacja, na początek nasz sponsor.

Image

Zanim jednak zacytuję co sami o sobie piszą, przypomnę jak to kilka lat temu w sklepach modelarskich pojawiło się znacznie więcej modeli firmy TAMIYA oraz uzupełnienie asortymentów farb i chemii, a co najważniejsze pojawiły się też niższe ceny. To właśnie dzięki HOBBY 2000, która jest obecnie wyłącznym importerem tych modeli na polski rynek.

Image
Hobby 2000 napisał(a):Firma HOBBY 2000 jest hurtownią artykułów i akcesorii modelarskich w dziedzinach kolejnictwa, modeli do składania, akcesorii modelarskich, modeli kartonowych, oraz metalowych modeli w skali 1/43 i 1/72. Jesteśmy dystrybutorem towarów firm:

Kolejnictwo i akcesoria
PIKO, ROCO, FALLER, KIBRI, HEKI, TILLING, HERPA,IGRA
RIETZE, PREISER, SACHSEN MODELLE, MINIKOL, SK MODEL
Modele do składania.
ITALERI, HELLER, AIRFAX, ACADEMY, TAMIYA
REVELL, DRAGON, ZVEZDA RPM, MIRAGE
Akcesoria modelarskie.
HUMBROL, PACTRA, REVELL, TAMIYA, AZTEX, EXCEL,PASHE
Modele kartonowe
Metalowe modele w skali 1/43 i 1/72


==================================================

Od lat z wielka radością gościmy u nas przedstawicieli IPMS Świdnica.

Image

Zespół wyjątkowy, wyznaczający standardy w organizowaniu się grup modelarskich i będący ozdoba każdej imprezy. Są organizatorami nie tylko bardzo sympatycznych festiwali modelarskich, które stają się właśnie binnalami, ale i ich stoisko zawsze można spotkać na największej imprezie w Europie w Telford jako jedyny klub z Polski. Przyznawana przez nich statuetka Richthofena jest obiektem pożądania przez wielu modelarzy. Kalendarz modelarski jaki prowadzoną na swoich stronach jest cennym źródłem informacji i organizacji naszego czasu, można tam znaleźć nie tylko krajowe ale i zagraniczne imprezy.
Na temat IPMS można by wiele jeszcze pisać, niestety założona zwięzła forma nie pozwala na to. Aby dowiedzieć się więcej wystarczy zajrzeć na ich strony internetowe.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez Tomasz Zbigniew Kędziersk » Śro Mar 25, 2015 9:05 am

... dzień bez wazeliny to dzień stracony, jak mawiają Wojtuś doświadczeni biegli w pismie :lol:
stary
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska
Kliknij zatem:
http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
Tomasz Zbigniew Kędziersk
 
Posty: 71
Rejestracja: Czw Mar 15, 2007 9:45 pm
Miejscowość: Świdnica

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Śro Mar 25, 2015 11:51 am

Ja ci tu miodu leję, a Ty o wazelinie :?: :!: A tymi jeszcze beczki odmawiasz :?: :!: :lol:
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez Tomasz Zbigniew Kędziersk » Śro Mar 25, 2015 9:32 pm

... nie odmawiasz bo „sud” Opata załatwiłem.
Tomek Zid jest na razie do niedzieli "na horach", umówieni jesteśmy na dopieszczenie transakcji w przyszłym tygodniu. Tak, więc zadeklaruj się co do wielkości tego sudu (50 litrów 11-nastki kosztuje ~ 1100,- kc).
Beczki są w wielkościach – 15, 30, 50 litrów
stary
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska
Kliknij zatem:
http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Awatar użytkownika
Tomasz Zbigniew Kędziersk
 
Posty: 71
Rejestracja: Czw Mar 15, 2007 9:45 pm
Miejscowość: Świdnica

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Czw Mar 26, 2015 2:23 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Zanim przejdę do prezentacji sponsora i gościa chciałbym zwrócić uwagę na nową ikonkę.

Image

Po kliknięciu przejdziemy na stronę gdzie można zapisywać się na wycieczkę do 56 Bazy Lotniczej gdzie będzie można zapoznać się z śmigłowcami które tam stacjonują. Jest to teren wojskowy i aby tam wejść potrzebne są dane niezbędne do wystawienia przepustek.

====================================================

Kolejnym naszym sponsorem jest Wydawnictwo GPM

Image

Wydawnictwo GPM jest najstarszą prywatną firmą wydającą modele kartonowe. Pierwsze modele tej firmy ukazały się w 1989 roku. Prawie wszystkie modele wydawnictwa są waloryzowane. Każdy model zanim ukaże się na rynku jest sprawdzany kilkakrotnie, a ostatni raz sklejany z wydruków próbnych i przedstawiany na fotografiach. Wydawnictwo wydaje wszelkie modele, począwszy od pojazdów pancernych do budowli. Modele GPM-u charakteryzują się dokładnym opracowaniem, co wiąże się z dość wysokim poziomem trudności.

Adres strony internetowej: www.gpm.pl [ http://kofimodels.jcom.pl/wydawnictwa.htm ]

====================================================

A gośćmi naszymi będzie KOSZALIŃSKI PLUTON MODELARSKI

Image

Jest to działająca w Koszalinie grupa pasjonatów militariów i techniki wojskowej. Powstała w 1999r. Jej początkowa działalność polegała na nieformalnych spotkaniach kilku koszalińskich modelarzy, wymianie doświadczeń i prezentacji własnych prac. Skład grupy zmieniał się jedni odchodzili inni zaś dołączali.
Kiedy na terenie Pomorza Środkowego zaczęto organizować plenerowe imprezy o charakterze militarnym, takie jak Zloty Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie i w Bornem - Sulinowie czy organizowane z różnych okazji inscenizacji historycznych.
Udział grupy w wydarzeniach tego typu z początku polegał na biernym obserwowaniu i zbieraniu dokumentacji fotograficznej, która można było później wykorzystać przy budowie modeli. Później z uwagi na niepowtarzalną atmosferę militarnych zlotów poszczególni członkowie grupy poszerzyli swe zainteresowania o rekonstruowanie umundurowania i wyposażenia wojskowego.
Modelarstwo niezmiennie pozostaje jedną z podstawowych form działalności grupy. [ http://www.sokol.slupsk.pl ]
KPM jest m.in. organizatorem Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Pią Mar 27, 2015 3:16 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Dzisiaj (czyli wczoraj) przedstawię kolejnego naszego sponsora:

Image

Mirage-Hobby napisał(a):- Firma powstała w 1995 i jest jednym z największych producentów plastikowych modeli do sklejania w Polsce i w Europie.
- Posiadamy własną drukarnię, studio graficzne, narzędziownię i wtryskarnię, dzięki temu nasze produkty są w całości produkowane na terenie Polski.
- Naszym celem jest dostarczanie Klientowi jak najlepszej jakości produktów, z ciągle poszerzającej się oferty oraz popularyzacja modelarstwa redukcyjnego wśród dzieci i młodzieży jako pasjonującego hobby.
[ http://www.mirage-hobby.com.pl ]

================================================

Skoro Paprykarze wywołali mnie i ja ich do tablicy to czas i ich przedstawić, skoro zjawia się u nas i jeszcze ufundują nagrodę specjalna to trzeba na to zapracować, a ponieważ z natury leniwy jestem, posłużę się ich słowami:

Image

Paprykarz napisał(a):Jesteśmy nieoficjalna grupą zrzeszającą Modelarzy ze Szczecina i regionu, naszą wspólną pasja jest tworzenie modeli, replik: czołgów, samolotów i okrętów z okresy I i II WŚ a także okresu powojennego. Nasza grupę stanowi około 20 osób, oryginalny pomysł na jej nazwę zrodził się z potrawy z jaką chyba wszyscy kojarzą Szczecin czyli Paprykarza Szczecińskiego. Jako, że jesteśmy przedstawicielami różnych zawodów i grup społecznych, nie zamykamy sie na nikogo. Tak więc wszyscy, których zainteresowania są bliskie modelarstwu, historii, militariom i technice są w naszym gronie mile widziani.
Działając w grupie zgranych i zaangażowanych ludzi chcemy tworzyć pozytywny wizerunek naszego hobby, propagować modelarstwo wśród młodych ludzi. W roku 2013 udało nam się zorganizować III edycje Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego "Paprykarz". Organizujemy wspólne spotkania , każdego roku staramy się odwiedzać wystawy modelarskie w całej Polsce.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i podzielenia się z nami waszymi opiniami w tematyce modelarskiej, a także do współpracy z nami. Ponieważ stanowimy tylko cześć modelarzy ze Szczecina a chcielibyśmy żeby nasze grono stale się powiększało. Możesz się do nas przyłączyć korzystając z adresu mailowego. Regularnie zaglądając na naszą stronę zawsze wcześniej dowiesz się o planowanych przez nas wyjazdach i spotkaniach, w których możesz uczestniczyć.
Ostatnio edytowany przez hobby.szeroka5.pl, Sob Mar 28, 2015 11:24 am, edytowano w sumie 1 raz
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez Rafhart » Sob Mar 28, 2015 12:06 am

Czas ucieka trzeba modele budować. Typhoon-y czekają :)
Awatar użytkownika
Rafhart
 
Posty: 4010
Rejestracja: Śro Mar 10, 2004 4:10 pm
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Pon Mar 30, 2015 12:09 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kolejna prezentacji Sponsora oraz Naszych Gości.

MARTOLA – sklep modelarski

Image

Jesteśmy prężną firmą działającą w branży modelarskiej, spełniającą wszelkie wymagania stawiane przez naszych klientów. Powstaliśmy w 1989 roku jako pierwsze tego typu przedsiębiorstwo w Polsce. Bardzo szybko zyskaliśmy renomę i uznanie wśród naszych klientów poprzez sukcesywne powiększanie oferty handlowej. Oprócz sprzedaży bezpośredniej realizowanej w siedzibie naszej firmy prowadzimy również wysyłkową sprzedaż detaliczną w Polsce oraz poza jej granicami. W naszej ofercie znajdują się produkty największych światowych producentów takich jak Hasegawa, Dragon, Trumpeter czy Italeri oraz mniejszych, produkujących metodami short-run, vacu oraz z żywicy. Poza stałą ofertą zajmujemy się również sprowadzaniem modeli i akcesoriów na indywidualne zamówienia klientów.

================================================

ŚWIETOKRZYSKIE STOWARZYSZENIE MODELARZY REDUKCYJNYCH

Image

Oficjalnie Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w 2012 roku jednak Kieleccy modelarze znani i cenieni są znacznie dłużej.
Od 2013 roku organizują Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych. Impreza cieszy się dużym uznaniem w środowisku modelarskim i przyciąga coraz więcej modelarzy nie tylko z Polski ale i z Czech.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Pon Mar 30, 2015 12:09 am

hobby.szeroka5.pl napisał(a):Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kolejna prezentacji Sponsora oraz Naszych Gości.

MARTOLA – sklep modelarski

Image

Jesteśmy prężną firmą działającą w branży modelarskiej, spełniającą wszelkie wymagania stawiane przez naszych klientów. Powstaliśmy w 1989 roku jako pierwsze tego typu przedsiębiorstwo w Polsce. Bardzo szybko zyskaliśmy renomę i uznanie wśród naszych klientów poprzez sukcesywne powiększanie oferty handlowej. Oprócz sprzedaży bezpośredniej realizowanej w siedzibie naszej firmy prowadzimy również wysyłkową sprzedaż detaliczną w Polsce oraz poza jej granicami. W naszej ofercie znajdują się produkty największych światowych producentów takich jak Hasegawa, Dragon, Trumpeter czy Italeri oraz mniejszych, produkujących metodami short-run, vacu oraz z żywicy. Poza stałą ofertą zajmujemy się również sprowadzaniem modeli i akcesoriów na indywidualne zamówienia klientów.

================================================

ŚWIĘTOKRZYSKIE STOWARZYSZENIE MODELARZY REDUKCYJNYCH

Image

Oficjalnie Stowarzyszenie rozpoczęło działalność w 2012 roku jednak Kieleccy modelarze znani i cenieni są znacznie dłużej.
Od 2013 roku organizują Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych. Impreza cieszy się dużym uznaniem w środowisku modelarskim i przyciąga coraz więcej modelarzy nie tylko z Polski ale i z Czech.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Re: 9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Wto Mar 31, 2015 12:01 am

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Dziś mam przyjemność przedstawić sponsora który pierwszy raz u nas będzie, oraz bardzo pozytywnie zakręcona grupę warszawskich modelarzy.

================================================

HATAKA to inne podejście do potrzeb modelarzy.

Image

Nowoczesne technologie z branży chemicznej znalazły wreszcie swoje miejsce w warsztatach modelarzy.

W ostatnich latach postęp w dziedzinie jakości farb i powłok we wszystkich branżach musiał też i dotrzeć do modelarstwa. Hataka postanowiła właśnie takich zmian dokonać.

Hataka wyszła naprzeciw potrzebom modelarzy, którym zależy bardzo na zbudowaniu swej repliki w oparciu o dokumenty historyczne. Dlatego stworzono tematyczne zestawy opracowane na podstawie dogłębnych analiz próbek oryginalnych kolorów połączone z nowoczesną technologią produkcji farb, które są za razem bezpieczne dla środowiska.

================================================

WARSZAWSKA FIESTA MODELARSKA

Image

Bardzo dobrze odbierana przez modelarzy impreza organizowana już trzeci raz sama się broni i wystawia jak najlepszą ocenę organizatorom, resztę niech powiedzą o sobie sami:

Fiestowicz napisał(a):Nasza grupa składa się z pasjonatów historii i techniki. Od lat zajmujemy się modelarstwem redukcyjnym i wszystkim co jest z nim związane. Poznaliśmy się kilka lat temu na konkursie na warszawskim Ursynowie i wtedy wszystko się zaczęło. Wspieramy się nawzajem, dzielimy doświadczeniem, wymieniamy pomysłami i materiałami. Wspólnie również jeździmy na konkursy w Polsce i za granicą.

W lipcu 2012 roku do zorganizowania Fiesty zainspirował nas tata Damiana – Darek. Od tamtego czasu ruszyliśmy z kopyta i we czterech zrobiliśmy co w naszej mocy by impreza była udana. Ocenę czy nam się udało pozostawiamy Wam drodzy widzowie.

Dwie Fiesty za nami, nauczyliśmy się wiele. Staramy się by nasza impreza pod względem organizacyjnym była jak najlepsza a do tego potrzeba czasu i pracy.
A jak ktoś jeszcze nie za bardzo kojarzy kto to, to powiem, że to są ci którym figurka nie za bardzo się udała mimo to bardzo się nią chwalą :)
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl
 
Posty: 791
Rejestracja: Nie Lis 09, 2008 1:48 am
Miejscowość: Inowrocław

Następna

Wróć do Zapowiedzi i terminarz imprez

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość