V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Dział przeznaczony wyłącznie na na prezentację zapowiedzi imprez modelarskich i imprez związanych częściowo z modelarstwem.

V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Czw Lis 05, 2015 12:42 pm

Możemy już oficjalnie zaprosić wszystkich na półokrągłą, piątą edycję wrocławskiej imprezy modelarskiej. Rezerwujcie weekend 2-3 kwietnia na przyjazd do Wrocławia, a dokładniej do II LO przy ul. Parkowej 18-26.

Impreza w 2016 będzie miała temat przewodni: AFRYKA. Pojawi sie grand prix tematyczne związane właśnie z tematem przewodnim. Na pytanie: "Jak ów temat interpretować" odpowiadamy: wszystko jest w Waszych rękach. Chcecie nas (i zwiedzających) uśpić kolejnym piaskowym Panzerem IV albo Spitem ZX-6 albo... - ok. Też można. Obserwując wasze dotychczas wystawiane prace jesteśmy jednak przekonani że będzie interesująco.

Planujemy nieco ogarnąć nagrody specjalne, tak żeby wyraźnie rozdzielić te które są przeznaczone dla uczestników konkursu Profi od nagród specjalnych dla klas Open i tych dla najmłodszych. Ma być przejrzyściej.

Poprzednia edycja imprezy pomogła nam wykryć jeszcze pewne braki w pieczątkach informujących o wyróżnieniach. Zwłaszcza klasy dioram i figurek wyraźnie nie mieściły się w naszym systemie - to oznacza że albo Wasze prace były zbyt dobre albo nasz system do d... :) Winnych po naszej stronie już rozwiesiliśmy na okolicznych drzewach i pracujemy nad poprawą systemu. Winnych po Waszej stronie tym bardziej zachęcamy do przyjazdu do nas z nowymi pracami :)

Nadal obowiązuje zasada w myśl której nie ma limitu wyróżnień w danej klasie. Ani dolnego, ani górnego i oceniamy model a nie modelarza. No chyba, że jakiś konkurs mistera modelarskiego zrobimy... :)

Wszelkie istotne informacje n/t V Wrocław Model Show 2016 i IV Memoriału im. sierż. pchor. Aleksandra Średnickiego - regulamin, klasy startowe, jak dojechać, gdzie kimać, etc - znajdziecie na http://www.wroclawmodelshow.pl.
Zapraszamy też na twarzowowo - http://www.facebook.com/wroclawmodelshow gdzie oprócz bieżących informacji na temat WMS pojawiają się też cały czas stronniczo dobierane ciekawostki z modelarskiego świata.
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Pią Lut 12, 2016 12:17 am

Obiecaliśmy, że wkrótce podamy trochę istotnych informacji o imprezie. Zaczyniemy od tej, bez której nie byłoby wrocławskiej imprezy. Oczywiście mowa o sponsorach V edycji Wrocław Model Show:

Głównymi sponsorami tegorocznej imprezy, są Mr.Hobby oraz nasz wrocławski kolega i właściciel M-Zone Twoja Strefa Modelarska.
To dzięki Wojtkowi, jak co roku, nasi najmłodsi zawodnicy: młodzicy i juniorzy otrzymają nie tylko nagrody za swoje wyróżnione prace, lecz również nagrody-niespodzianki za sam udział w zawodach. M-Zone jest również fundatorem nagród specjalnych oraz najcenniejszej, GRAND PRIX. W tym roku będzie to wypasiony, japoński aerograf firmy Mr.Hobby: Mr.Airbrush Supreme, o wartości 1400 zł.
Oprócz nagród-niespodzianek dla najmłodszych mamy też upominki dla starszych modelarzy! Pierwszych 144 zarejestrowanych elektronicznie zgredów tzn. seniorów  otrzyma przy odbieraniu kart zgłoszenia ufundowany przez Mr.Hobby, rzadki klej penetrujący MC-129 Mr.Cement S. Jeśli liczba zarejestrowanych seniorów przekroczy 144…to dla pozostałych Mr.Hobby trzyma drobne upominki w zanadrzu.

Mr.Hobby oraz M-Zone są bez wątpienia naszymi złotymi sponsorami :)

V edycję wsparli w sposób wydatny także inni sponsorzy, część z nich jest z nami od początku, ale cieszymy się niezmiernie, że dołączyli także nowi.

W tym roku dołączył do nas znany zapewne wszystkim modelarzom sklep modelarski Martola z Warszawy. To między innymi dzięki Danielowi rozbudowaniu uległa nasza strona internetowa (wzbogacona min. o wersję czeską jako ułatwienie dla odwiedzających nas kolegów z południa). Martola będzie także fundatorem nagrody specjalnej (GRAND PRIX tematyczne,w tym roku temat przewodni: AFRYKA).

Ponadto oprócz Martoli dołączyła do nas w tym roku firma IBG, dzięki której zdecydowanie wzrosła wartość poszczególnych nagród specjalnych, co zapewne wasze czujne oko wyłapie przeglądając ich spis.

Od początku są z nami ToRo Model (fundator m.in. Memoriału, a także kilku innych nagród specjalnych, nieocenione jest ponadto wsparcie i pomoc, którą Tomek nam okazuje w ciągu roku) podobnie zresztą jak ACE Publication – fundator kilku nagród specjalnych i pełne zaangażowanie od pierwszej edycji.

Jest z nami także grupa naszych kolegów i przyjaciół, którzy fundując różnego rodzaju nagrody specjalne, bądź angażując się w organizację przyczyniają się do uatrakcyjnienia i rozwoju naszej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy w tym przypadku do firm i stowarzyszeń:

Sklep modelarski EXITO
IPMS Świdnica
Sklep modelarski Hobby-Szeroka
ISMR Inowrocław
Salonik Modelarski
{składnia}
projektpokoiki
Pracownia B2
Gimnazjum Nr 29 we Wrocławiu
Wydawnictwo Stratus
Jacek Szafrański
Firma tłumaczeniowa angielskiprofesjonalnie.pl
Muzeum Broni Pancernej CSW Lądowych im. Hetmana Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu
Sklep modelarski Valhalla
Firma Izmod
Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu
Master - precyzyjne akcesoria modelarskie
Modelarstwo Okrętowe - czasopismo modelarzy okrętowych
Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa "Pasjonat" z Lubania
Czasopismo Lotnictwo z Szachownicą
Shelf Oddity

Już wkrótce wieści organizacyjne.
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Wto Mar 01, 2016 12:26 am

Działa już rejestracja elektroniczna. Miała ruszyć od 7 marca, ale na Waszą prośbę rusza od dzisiaj
Wrocław Model Show
Zapraszamy! :)
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Wto Mar 08, 2016 4:38 pm

W tym roku będą nam przyświecać wyjątkowo dwa plakaty :) . Więcej szczegółów o imprezie, w tym. o nowych pieczątkach i pokazie malowania figurek po niedzieli :)

Image

Image
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Pią Mar 18, 2016 5:43 pm

Krótko powtórka naszego systemu oceniania - pieczątek. Stałych bywalców wypada odesłać na koniec tekstu, bo pojawiają się dwie nowe czepiątki.

Od trzeciej edycji Wrocław Model Show na kartach wystawionych modeli przybijamy pieczątki.
Co to to i po co to to?
Obserwujemy krajowe i zagraniczne imprezy modelarskie, uczestniczymy w sędziowaniu i dyskusjach po ogłoszeniu wyników. Od dawna widać że przemyślenia i spostrzeżenia sędziów wydestylowane do postaci wyróżnień nie dają pełnego obrazu sytuacji, albo co gorsza nawet jeszcze pogłębiają konfuzję. Można odnieść uproszczone i mylne wrażenie że model wyróżniony=dobry, niewyróżniony=niedobry. Nie wiadomo na co sędziowie patrzyli, jaką wagę przydawali poszczególnym aspektom modeli. Może coś przeoczyli? Stąd już niedaleko do nieporozumień i mało przyjemnych dyskusji, w których określenie "sędzia kalosz" pochodziłoby z katalogu tych najlżejszych.
Tak wiele czynników składa się na dobry model, na to nakładają się indywidualne preferencje sędziów, modelarzy i widzów. Sprowadzenie tak bogatego arsenału środków wyrazu do binarnego WYRÓŻNIONY / NIE WYRÓŻNIONY to bardzo słaba i leniwa forma komunikacji z modelarzem i widzem imprezy. Chcemy inaczej.

Wymyśliliśmy PIECZĄTKI (a także koło i ogień, ale o tym przy innej okazji).
Pieczątka wskazuje na konkretny aspekt modelu który sędziowie uznali za godny uwagi. Dużo pieczątek na modelu oznacza dużo składników godnych uwagi, taki model najczęściej będzie też wyróżniony. Ale czasem jest tylko jedna czy dwie sprawy które model ma fajne i fajnie dopilnować żeby nie umknęły.
Łatwiej jest na przykładach:
1. Fajne malowanie, kiepski detal i realizm, nie będzie wyróżnienia. Ale to malowanie warto jednak jakoś docenić. Pieczątka za malowanie.
2. Narobił się człowiek, z A-modelu czy starego Froga wyciągnął cudeńko kipiące detalami. Ale malowanie - płaskie, schematyczne - nie urzeka. Na pełne wyróżnienie za mało, zwłaszcza że są inni z lepszymi, bardziej kompletnymi modelami w klasie. Pieczątka z detalem i młotem pneumatycznym pozwoli jednak wydobyć na światło dzienne to co jest wartościowe w tym modelu.
Kapujecie o co chodzi?
No to teraz omówmy poszczególne pieczątki.


Detal
Właściwie nie ma co tłumaczyć - zdetalowanie modelu utywa berecik, uwaga żeby nie pourywać tych wszystkich drobiazgów które najprawdopodobnie jedynie siłą woli modelarza przylgnęły do modelu we właściwych miejscach.
Image

Malowanie
Też nie wymaga tłumaczenia - jesne jest że model z taką pieczątką na karcie swoim malowaniem wybija się ponad przeciętność
Image

Alien tudzież Obcy
Pieczątka która pojawi się przy niecodziennym modelu. Może to być dobrze znany typ w niecodziennym malowaniu. Może to być zapomniany wehikuł wygrzebany gdzieś z otchłani historii. Coś nie spotykanego na każdym rogu. W ten sposób chcemy podziękować modelarzom za oszczędzenie nam kolejnego Spita Vb (albo c) RF-D, F-16D Block 52+ Jastrząb, i T-34 "Rudy 102".
Image

Pierwotny pomysł na kolejne oznaczenie był z pogranicza rzeźbiarstwa i proktologii, ale ze względu na młodszych uczestników konkursu poszukaliśmy w innym kierunku. Również jednym z pierwszych skojarzeń u wszystkich królików doświadczalnych był logotyp "A-Model" lub "ACE".
Do sedna. Młot pneumatyczny sugeruje ciężką robotę. W ten sposób chcemy docenić odwagę i wysiłek modelarza, który nie zawahał się sięgnąć po kiepski materiał wyjściowy i wyciągnąć go do poziomu, który Tamiya czy inna Hasegawa dają (w teorii) prosto z pudła. Niewykluczone że młot będzie często sąsiadował z Alienem, jako że co ciekawsze i bardziej egzotyczne tematy bywają dostępne jedynie w formie np short-runów albo wymagają zaawansowanych konwersji i poprawek.
Image

Einsteina sędziowie będą starali się stawiać przy modelach które miały prawo zaistnieć w ziemskich warunkach.
Przykłady?
Negatywny - np zardzewiały samolot. Rdza na amelinium nie zasługuje nawet na pokazanie języka, podobnie jak metalowe odrapania na drewnianych deskach, antygrawitacyjna konstrukcja budynku na dioramie czy aluminiowe kaemy na czołgu.
Pozytywny - zaobserwowanie i przeniesienie na model faktycznych skutków dyndającego zawieszonego swobodnie np. u boku czołgu wiadra albo łańcucha, murek na którym widać kruchość ceglanej materii, albo... Przykłady można mnożyć w nieskończoność, wystarczy wnikliwie obserwować rzeczywistość i analizować materiały źródłowe. To pan Albert doceni.
Image

Piórko.
Nazwaliśmy je roboczo "Lekkość adekwatna do skali", a sprawa dotyczy odbioru modelu jako ...nie modelu, a pomniejszonego oryginału. Sami przyznacie, że często patrząc nawet na świetnie zrobiony model, pozostaje niezatarte wrażenie że to jednak ...tylko model. Piórko ma pojawiać sie przy modelu w którym ta pewność została zachwiana, a widz ma możliwość obcowania z miniaturowym niemal prawdziwym obiektem.
Image

Niektóre modele, zwłaszcza dioramy, winietki i figurki opowiadają pewną szerszą historię. Można nawet założyć że ilustrują jakiś scenariusz, fabułę, wprowadzają oglądającego w swojego rodzaju kinematograficzne doznanie. W takim przypadku może pojawić sie pieczątka z taśmą filmową (jakoś taka średnioformatowa wyszła).
Image

Emotikonki będą stawiane przy modelach (podejrzewamy że głównie będą to dioramy i figurki) które skutecznie wywołują u widza emocje. Nie mówimy tu rzecz jasna o emocjach w dyskusji pod znanym hasłem "samoloty się nie brudzą" lub "ta wersja shermana miała podwozie nitowane zupełnie innymi nitami, co dyskwalifikuje zwycięzcę klasy pancernej w 1/700". Zdarzają się prace z umiejętnie wykreowanym nastrojem i w ten sposób chcemy je docenić.
Image

Stylizowane "W", od wieków obecne w herbie Wrocławia - oznacza model który otrzymał wyróżnienie. Najchętniej zrezygnowalibyśmy w ogóle z wyróżniania modeli, ale póki co jest jeszcze kilka osób którym z tych czy innych powodów zależy na dyplomie.
Image

Prezent
Czyli temu modelowi przyznano nagrodę specjalną.
Image

(Napisy końcowe)
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Pon Mar 28, 2016 2:14 pm

Pora na kilka ogłoszeń skierowanych głównie dla zmysłu wzroku, w sobotę od godz. 11.00-12.30 nasz kolega Piotrek Sadorski zaprezentuje sztukę malowania figurek, a ok. 12.30 Benek Karwiński zaprezentuje technikę modelowania 3D.
Ponadto będzie też coś w skali 1:1, dzięki naszym specjalnym gościom, którymi będą żołnierze z CSWInż.IChem., którzy rezygnując z szerokiej oferty wrocławskiego MPK postanowili przyjechać do nas własnym transportem :) .
Pozdrawiamy i zapraszamy do Wrocławia :)
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Pią Kwi 01, 2016 1:05 pm

Image
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław

Re: V Wrocław Model Show, 2-3.04.2016

Postprzez RobRoy1 » Nie Kwi 03, 2016 11:05 pm

W imieniu organizatorów chciałbym BARDZO podziękować wszystkim , którzy nas odwiedzili w tym roku, wszakże to dla Was jest ta impreza, która z roku na rok przyciąga co raz więcej Waszych prac i Was samych, co nas niezmiernie cieszy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy zechcieli nam po zakończeniu pomóc w przywracaniu szkoły do głównego stanu przeznaczenia.
Wiliam James mawiał, że "Najgłębszym pragnieniem natury ludzkiej jest pragnienie, aby być docenionym", mamy nadzieję, że chociaż dla części z Was byliśmy "wodą", która gasi tego typu pragnienie.
I na koniec dwie ważne liczby:
- liczba uczestników: 178
- liczba modeli: 465

ps. Pomysł Dr Watson zostaje kupiony :)

Image
"Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden skur.... nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci skur... umierali za swoją". G.Patton
Awatar użytkownika
RobRoy1
 
Posty: 981
Rejestracja: Śro Lis 12, 2003 2:24 pm
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Zapowiedzi i terminarz imprez

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron