VI KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI–18-19.03.2017r.

Dział przeznaczony wyłącznie na na prezentację zapowiedzi imprez modelarskich i imprez związanych częściowo z modelarstwem.

Re: VI KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI–18-19.03.2017r.

Postprzez kobza_75 » Czw Mar 16, 2017 8:18 pm

Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane do dzisiaj, będzie można model zgłosić na miejscu, ale zgłaszający zaśpiewa piosenkę albo zrobi sztuczkę gimnastyczną.
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie.
www.ipmspolska.org.pl
http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/
pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 253
Rejestracja: Wto Kwi 20, 2010 10:25 am
Miejscowość: Koszęcin KM "Broń i Barwa" / IPMS SILESIA

Re: VI KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI–18-19.03.2017r.

Postprzez kobza_75 » Pią Mar 17, 2017 5:33 pm

Zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę organizowaną przez zespół Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" w sobotę tj. 18.03.2017r. o godz. 17.00. Wycieczkę zakończy się koncertem. Zbiórka przed boiskiem szkolnym o godz.16.30.

Dodatkowo pragniemy poinformować o ciągłym zgłaszaniu do nas kolejnych nagód specjanych fundowanych przez kluby modelarskie, firmy między innymi ("AVIATTIC", "LUKGRAPF", " ŚWIAT Z KARTONU"), sponsorów indywidualnych oraz Posła na sejm RP pana ANDRZEJA GAWRON.
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie.
www.ipmspolska.org.pl
http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/
pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 253
Rejestracja: Wto Kwi 20, 2010 10:25 am
Miejscowość: Koszęcin KM "Broń i Barwa" / IPMS SILESIA

Re: VI KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI–18-19.03.2017r.

Postprzez kobza_75 » Nie Mar 19, 2017 9:15 pm

:) Jako organizatorzy bardzo dziękujemy wszystkim modelarzom, grupom rekonstrukcji historycznej, paramilitarnym oraz firmom modelarskim za udział w naszym Festiwalu.
Mamy nadzieję, że dotarliście szczęśliwie do domów. Spędziliśmy z wami bardzo miłe chwile.
Pomimo trudności organizacyjnych, awarii prądu, pomyłkom w nazwiskach liczymy, że dobrze się bawiliście w naszej wsi. Prosimy o kilka dni wytchnienia i czas dla nas na ogarnięcie wszystkich list nagrodzonych (trochę tego było). Dziękujemy również rodzicom, dzieciakom z wolontariatu, harcerzom z Koszęcina, strażakom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszła by do skutku.
Pozostałe informacje później.
Pozdrawiam Iza.
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie.
www.ipmspolska.org.pl
http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/
pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 253
Rejestracja: Wto Kwi 20, 2010 10:25 am
Miejscowość: Koszęcin KM "Broń i Barwa" / IPMS SILESIA

Re: VI KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI–18-19.03.2017r.

Postprzez kobza_75 » Nie Mar 26, 2017 11:51 pm

Już za nami VI Koszęciński Festiwal Modelarski Koszęcin 2017r.

18-19 marca do Koszęcina przyjechali jak zwykle modelarze z całej południowej Polski, ale byli też przedstawiciele klubów z tak odległych miast, jak Szczecin, Inowrocław, Białystok, Kraków, Łask, Wrocław czy Lublin. Nie zabrakło również naszych sąsiadów z Czech.
Pora więc na podsumowanie imprezy. Na festiwal przyjechało 229 modelarzy w tym 141 seniorów, 42 juniorów oraz 46 młodzików z całego kraju i zagranicy.
Wystawiono w konkursie 873 modele plastikowe i kartonowe czyli 200 więcej niż rok wcześniej.

Nie tylko ilość, ale i poziom wykonanych modeli w Koszęcinie poszybowała w górę. – To przede wszystkim skutek rozgrywanych Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, Międzynarodowych Zawodów o Puchar UE „Euro Pucharów” oraz nagród ufundowanych przez firmę IBG oraz Hobby 2000, wyłącznego dystrybutora modeli Tamiya w Polsce.
Podczas festiwalu można było obejrzeć także trofea innych pasjonatów historii. Były na przykład wydobyte z ziemi ogniwa gąsienic różnych czołgów czy elementy amerykańskiego B-24 Liberator, który rozbił się koło Krupskiego Młyna, FW-189 który rozbił się w okolicy Lublińca. Było bractwo rycerskie z Boronowa, GRH „Austerlitz, 17. Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej, 1st Recon Team Lubliniec, a AS Historii prezentował pamiątki z czasów I wojny światowej. Nie można zapomnieć również o Garnizonie Fortu Częstochowa i Muzeum Pojazdów Militarnych z Częstochowy oraz Sekcji Aikido z Tarnowskich Gór, pokazu symulatora jachtu oraz wielu innych przyjaciół modelarstwa, którzy również uświetnili nasz Festiwal.

Wielkie podziękowania kierujemy dla wolontariuszy, harcerzy z Koszęcina w tym 88 Gromady Zuchowej „Włóczykije”, OSP Koszęcin oraz naszym sponsorom bez których ciężko by było zorganizować nasz festiwal. Szczególne podziękowania składamy tym którzy w krytycznym momencie nas wsparli. Bardzo Dziękujemy!

„IBG Models” z Warszawy,
Hobby 2000 - wyłącznego dystrybutora modeli Tamiya w Polsce,
Gabrom z Koszęcina,
Sklep „KS Model” z Częstochowy właściciel p. Krzysztof Stroba,
Firma „Zelkot” z Nowego Dworu,
JJD s.c. z Koszęcina,
„Hydromax”,
Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Koszęcinie,
GOSiR w Koszęcinie,
Poseł na sejm RP pan ANDRZEJ GAWRON,
„Fly” z Republiki Czeskiej,
„AML” z Republiki Czeskiej,
„Pavla models” z Ostrawy z Republiki Czeskiej,
„ŚWIAT Z KARTONU” z Tarnowskich Gór,
IPMS Polska,
IPMS Silesia,
Wingnut Wings Fan Club,
KPM Karvina – Klub partnerski z Republiki Czeskiej,
KPM „TORA” Pribor – Klub partnerski z Republiki Czeskiej,
ISMR z Inowrocławia,
HOBBY z Inowrocławia,
„Yahu Models”,
„Modelcollect”,
„BHP i PPOŻ doradztwo i projektowanie, Zdzisław WINNICIKI „ z Bytomia,
ToRo Model z Warszawy,
Wydawnictwo „ANSWER”,
ŚSMR - Świętokrzyskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych,
Modelarze Redukcyjni Łask - Grupa Archeo,
„Blitz Workshop”
„Hataka”,
„Arma Hobby”,
„Mini Replika” p. Krzysztof Sikora,
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim,
Drukarnia Golem 3D z Częstochowy,
„Taurus” z Częstochowy,
„Aviattic” z Wielkiej Brytanii,
„Gardenia” z Koszęcina,
„ADAMED” z Częstochowy,
Sponsorzy anonimowi.



Wyniki VI Koszęcińskiego Festiwalu Modelarskiego Koszęcin 2017
Koszęcińskie Raki
KR1 - samoloty bojowe 1:48 i większe
1 Piekarczyk Damian za DH Mosquito F.B. MK VI
2 Michnol Michał za MI-24 W
3 Front za PZL.23B KARAŚ

KR2 - samoloty bojowe 1:72 i mniejsze
1 Piekarczyk Damian za Ju 87 G-2
2 Sznajder Jacek za Boulton & Paul B-12 Bodmin
3 Buba Wojciech za Messerschmitt Bf-109 G-6/R6

KR3 - pojazdy bojowe 1:48 i większe
1 Ligocki Andrzej za PT-91 TWARDY
2 Jabłoński Jacek za Sd.Kfz. 234/4
3 Prośniak Mirosław za Ciągnik artyleryjski C7P

KR4 - pojazdy bojowe 1:72 i mniejsze
1 Ziętek Marek za Panzer 3l

KR5 - samoloty karton
1 Latyński Andrzej za Samolot PZL P.11c
2 Popardowski Łukasz za TS-8 Bies

KR6 - pojazdy karton
1 Mądry Grzegorz za Jelcz021
2 Mazur Radosław za ciężarówka Citroen Kegresse B2 10CV

Euro Puchary

EU1 – 1:72 i mniejsze, samoloty, szybowce.
Biwo Damian za BAe Sea Harrier FRS.1
Jagusiak Michał za F-16D Block 52+
Sindera Michał za Lim 1

EU2– 1:48 samoloty, szybowce.
Jakubczak Dariusz za Lim -6M
Janson Erlend za Bac Lighting
Michnol Michał za AERO L-29 DELFIN

EU3 – 1:72 i mniejsze, pojazdy
Perski Zbigniew za Samobiezna haubica KRAB
Ziętek Marek za BWP-1
Perski Zbigniew za KRAZ 255B

EU4 – 1:48 i większe, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.
Pietrygała Robert za M984A1
Wit Piotr za KTO Rosomak
Opieczonek Rafał za Chieftain Mk.10

EU5 – samoloty, szybowce, wszystkie skale.
Prokop Wiktor za Hawker Harrier GR.3
Ścisło Łukasz za Mirage 2000c
Jarzemski Mateusz za Mi-2

EU6 ; EU7 oraz EU8 nie rozegrano

II Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

MMŚ1
Piekarczyk Damian za Mitsubishi Claudy
Sznajder Jacek za Vickers Vimy
Wit Piotr za B-17G-40-DL "Latająca Forteca" z jeziora Stolsko k. Szczecina

MMŚ2
Piekarczyk Damian za F-104 Starfighter
Litewka Przemysław za Bristol F.2B Fighter
Piekarczyk Damian za A6M5 Zero

MMŚ3
Ziętek Marek za Sdkz 251/22
Zoszak Kamil za TKS
Ziętek Marek z Gmc-353+trailer

MMŚ4
Czernecki Oskar za OT-133
Ligocki Andrzej za Oshkosh M-ATV
Prośniak Mirosław za Austin- Putiłow- Kegresse

MMŚ5
Jarzemski Mateusz za Mi-2
Michalina Michnol za MiG-15 UTI
Joanna Wantowska za Grumman F4F-4 Wildcat

MMŚ6
Mańka Kamil za Junkers Ju88A-1 Bomber
Joanna Wantowska za F-18 Super Hornet
Pliszka Krzysztof za Messerschmitt BF-109 G6

MMŚ7
Kołodziejczyk Wojciech za Praga RV
Joanna Wantowska za Diamond T972
Kołodziejczyk Wojciech za FT17

MMŚ8
Bembenek Piotr za T-34
Pliszka Krzysztof za M923 "Hillbilly"
Sitko Szymon za Sd.Kfz.222


VI Koszęciński Festiwal Modelarski
JAp – artyleria wszystkie skale .
Krzysztof Pliszka Flak 8,8cm
Łukasz Stanisławski Pak 43

JDp – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Wojciech Kołodziejczyk za Na ulicach Warszawy
Dominik Krzysztofik za Zasadzka
Kamil Mańka za Ardeny

JFp – figurki piesze, konne, popiersia wszystkie skale.
Bartosz Chojniak za Ukryty
Krzysztof Pliszka za Fallschirmjager
Dominik Styczyrz za Praetorian Guardsman

JKp – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.
Joanna Wantowska Wagon oplot radziecki

JOp – statki i okręty wszystkie skale.
Krzysztof Pliszka RNLI Severn Class Lifeboat
Joanna Wantowska S.L.C.200 "Maiale"
Błażej Mrozek za USS Hornet

JPpc – pojazdy cywilne osobowe, ciężarowe i motocykle wszystkie skale .
Kornel Pałaszewski za Heavy Dumper Truck
Wiktor Prokop za Mazda MX-5
Piotr Kubicki za Ford T

JPpg – pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale .
Wojciech Kołodziejczyk za Sherman firefly 1c
Kamil Mańka za Panzerkampfwagen VI(P)
Piotr Bembenek za T-34

JSf – fantastyka, wszystkie skale .
Dominika Sliżewska za Brzydal
Ewa Sliżewska za Piwny Skrzat

JSp – samoloty, szybowce, wszystkie skale.
Michalina Michnol za MiG-15 UTI
Krzysztof Osiecki za Ki-84-IA Hayate (Frank)
Łukasz Ścisło za Mirage 2000c

JŚp – śmigłowce, wszystkie skale.
Szymon Gruźlewski za AH-64 Apache
Mateusz Jarzemski za Mi-2 .
Dominik Krzysztofik za Black Hawk

JDk – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Wojciech Kołodziejczyk Latarnia Morska Rozewie
Przemysław Grochowina za Rotunda

JFk – figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.
Nie rozegrano

JKk – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.
Joanna Wantowska za Krasnaja zwezda wagon pancerny
Dominik Krzysztofik za GLS 30

JOk – statki i okręty wszystkie skale.
Dominik Krzysztofik ORP BŁYSKAWICA
Joanna Wantowska Nautilus

JPpk – pojazdy wojskowe kołowe, motocykle, wszystkie skale.
Mateusz Jarzemski za M151 A2
Krzysztof Pliszka za M923 "Hillbilly"
Szymon Sitko za DKW NZ350

JPk1 - pojazdy wojskowe kołowe, cywilne, motocykle wszystkie skale.
Bartosz Chojniak za Porzucony Opel Blizt
Dominik Krzysztofik za Mowag
Dariusz Petryka za Ba 64

JPk2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale.
Dominik Krzysztofik za pantera

JSk - samoloty, szybowce w tym cywilne wszystkie skale.
Przemysław Grochowina za Sopwitch Pup
Joanna Wantowska za Fokker E.V

JSFk; JŚk;JFk; Jak nie rozegrano

Ap – artyleria, wszystkie skale .
Artur Bajor za Flak 88mm 37/Sdkfz 7 8t.
Jacek Jabłoński za s.F.H 18 15cm Field Howitzer
Adam Kaciuba za Sd.Kfz.7/2 3,7 Flak

Dp – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Jacek Jabłoński za Afryka
Wojciech Kaim za Gdzieś na zachodzie...Francja '44
Mirosław Serba za Save from forgetting

Fk – figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.
Mateusz Chachulski za R2D2

Fp – figurki piesze, konne, popiersia wszystkie skale.
Stanisław Jabłoński za Wlad Dracul
Grzegorz Szklarczyk za Mały powstaniec warszawski
Paweł Szkopek za Flying Tiger

Kp – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.
Mariusz Bielewicz za Ty2 34 + T-55 skład pociągu
Jacek Jabłoński za Morser Karl
Mirosław Prośniak za TATRA T.18 -Drezyna pancerna

Op – statki i okręty wszystkie skale.
Janusz Bogusz za IJN Mogami
Mirosław Ostrowski za ORP Podhalanin
Przemysław Szymański HMS Albatross

Pp1 – 1:72 i mniejsze, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.
Tomasz Bajer za A-222 BEREG
Rafał Kubić za BTR-60 PB
Zbigniew Perski za KRAZ255B + ChMZAP-5208 + ZSU 23x4 4

Pp2 – 1:48 i większe, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.
Andrzej Ligocki za Oshkosh M-ATV
Witold Wołyniec za POLSKI M3A1 SCOUT CAR
Piotr Walek za LAV-150 Commando

Pp3 – 1:72 i mniejsze, pojazdy wojskowe gąsienicowe.
Wojciech Kaim za Vityaz DT 30
Rafał Kubić za T-72B1 1:72
Marek Ziętek za Sdkz 251/22 1/72

Pp4 – 1:48 i większe, pojazdy wojskowe gąsienicowe.
Erlend Janson za T-55 A
Robert Pietrygała za Sherman M4A1 Fascine Carrier „Gopło”
Piotr Walek za Merkava Mk3D

Pp5 – pojazdy cywilne osobowe i motocykle, wszystkie skale.
Wojciech Bryński za Citroen 2CV Charleston
Grzegorz Mądry za Bentley 4.5 1939
Jacek Nabiałek za Porsche 356A Roadster

Pp6 – pojazdy cywilne ciężarowe wszystkie skale .
Erlend Janson za Kamaz MAX BUD
Wojciech Mateja za FREIGHTLINER FLC
Mirosław Serba za Catepillar

S - Silnik
Dariusz Jakubczak za SO-3W

Sf – fantastyka.
Tomasz Bajer za TACO Flak
Mirosław Serba za HORNET
Mariusz Tomalik za Y-WING Starfighter

Sp1 – 1:72 i mniejsze, samoloty, szybowce.
Kuba Pionko za F4F-4 Wildcat
Michał Sindera za Lim 1

Sp2 – 1:48 samoloty, szybowce.
Dariusz Front za PZL.37B ŁOŚ
Damian Piekarczyk za F-104 Starfighter
Tomasz Postrach za Polikarpow I-153

Sp3 - 1:32 i większe, samoloty, szybowce.
Przemysław Litewka za Bristol F.2B Fighter
Damian Piekarczyk za A6M5 Zero
Borys Szczypka za Focke Wulf 56 Stoesser

Sp4 – cywilne samoloty, szybowce, wszystkie skale .
Przemysław Litewka za RWD 8a
Maciej Złotkowski za PZL P.1 1/72

Sp5a – śmigłowce,
Jacek Jabłoński za Ka-29
Grzegorz Kogut za PZL Kania
Przemysław Litewka za PKZ-2

Sp5b – śmigłowce, 1:48 i większe
Andrzej Kozłowski za Focke Aghelis Fa 330
Andrzej Ligocki za AH-64D Saraf
Tomasz Postrach za Focke Achgelis FA 223E Drache 1:48


AK – artyleria, wszystkie skale
Jacek Kozłowski za Pak-40 .
Radosław Mazur za Citroen Kegresse P17 & armata polowa schneider wz.1897
Michał Szaforz za Nebelwerfer

Dk – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.
Michał Kołodziejczyk za Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port
Stefan Pawlak za Bazylika na Jasnej Górze
Agata Sobel za Zamek HLUBOKA

Kk – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.
Mariusz Krzysztofik za Dn2t
Zbigniew Maj za HCP Bulgar
Wojciech Borecki za Krematorium

Ok – statki i okręty wszystkie skale.
Mariusz Krzysztofik za Batyskaf Trieste
Stefan Pawlak za Drobnicowiec Westerplatte
Robert Podgański za Isuzu

Pk1 - pojazdy wojskowe kołowe, wszystkie skale.
Kamil Harupa za DUKW
Radosław Mazur za samochód pancerny wz.34 II

Pk2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale.
Kamil Harupa za T-28
Jacek Kozłowski za IS-2m
Radosław Mazur za Citroen Kegresse Ba 10CV P4T limuzyna sztabowa

Pk3 – pojazdy cywilne, wszystkie skale.
Mariusz Baron za SHL MO 6t
Tomasz Marczyński za EMF 30 ROADSTER 1912r
Bohdan Nowak za LIAZ 100.55 D

Sk - samoloty, szybowce w tym cywilne wszystkie skale.
Mateusz Chachulski za Pfalz EI
Andrzej Latyński za Zlin 50L
Bohdan Nowak za North American B-25C Mitchell Mk II 1:33

Śk - śmigłowce w tym cywilne wszystkie skale.
Andrzej Nowicki za AH Sioux

SFk – nie rozegrano

WN – wszystko inne czym chcecie się pochwalić, wykonany z różnych materiałów (bez podziału na wiek).
Aleksander Połoszczański za NKL 26
Krzysztof Skiba za PGE Arena Gdańsk
Damian Tarnowski za Śmietnik osiedlowy

VHC – vintage model kit
Jacek Sznajder za Vickers Vernon Mk IV
Maciej Złotkowski za Bristol Bulldog Mk IIA
Kuba Pionko za Ft-17

Młodzicy:
Agata Gruźlewska
Patryk Grzondziel
Karol Golenia
Bartłomiej Gwóźdź
Antonina Grześków
Adam Imiołczyk
Bartosz Kachel
Karolina Kolanowska
Karol Kołodziejczyk
Magdalena Kołpa
Zbigniew Kowalczyk
Mateusz Krawczyk
Bartosz Latosiński
Piotr Litewka
Maciej Łobko
Marek Maleszka
Bartosz Michoń
Jonasz Myśliwski
Jędrzej Myśliwski
Weronika Mzyk
Franciszek Ogarek
Igor Parszewski
Wojciech Pawlak
Lena Pawlak
Krzysztof Petryka
Jakub Piełot
Hanka Pietras
Eryk Robok
Radosław Sliżewski
Bartłomiej Smol
Mikołaj Smółka
Arkadiusz Stanchły
Marcin Stanchły
Wojciech Stawiasz
Wiktor Stępien
Jan Struzik
Tomasz Struzik
Michał Struzik
Patrycja Swatek
Oliver Swatek
Adrian Szwajcar
Julia Szymocha
Jarema Wanat
Marta Wick
Miłosz Witkowski
Marcel Wysokiński
Nagrody specjlane:

Puchar Wójta – dla Andrzeja Ligockiego za PT-91 TWARDY
Puchar p. Dyrektor DK – za model plastikowy dla Krzysztofa Pliszka za RNLI Severn Class Lifeboat
Puchar p. Dyrektor DK – za model kartonowy dla Przemysława Grochowina za Rotundę
Puchar Dyr. Zespołu Szkół w Koszęcinie – dla Dominika Krzysztofik za ORP Błyskawica
Nagroda KM Broń i Barwa – dla Radosława Sliżewskiego za X-wing
Liga damska dla Seniorki – Agata Sobel za zamek Hluboka
Liga damska dla Juniorki – Ewa Sliżewska za Piwnego Skrzata
Nagroda Posła na sejm RP pana ANDRZEJA GAWRON dla Przemysława Litewka za DFW C.V
Taurus Model nagrodził Damiana Piekarczyka
Puchar przechodni firmy IBG - Piotr Wit za KTO Rosomak
Za najciekawszy model rosomaka – junior – Patryk Jankiewicz
Za najciekawszy model rosomaka – senior – Grzegorz Rezmer
- za najciekawszy model pojazdu kołowego w skali 1/72 wykonany przez juniora- Joanna Wantowska za model Diamond,
- za najciekawszy model pojazdu kołowego w skali 1/72 wykonany przez seniora- Jacek Jabłoński za model Diamond,
- za najciekawszy model pojazdu gąsienicowego w skali 1/72 wykonany przez juniora-nie rozegrano,
- za najciekawszy model pojazdu gąsienicowego w skali 1/72 wykonany przez seniora- Michał
Jagusiak za model Type 89 Japanese,
- za najciekawszy model pojazdu w skali 1/35 wykonany przez juniora –Joanna Wantowska za model Bussing,
- za najciekawszy model pojazdu w skali 1/35 wykonany przez seniora – Szymon Jaszczyński za model Einstadiesel,
- za najciekawszy model artylerii wykonany przez juniora – nie rozegrano,
- za najciekawszy model artylerii wykonany przez seniora – Adrian Wolnicki za model Skoda 100 mm,
- za najciekawszy model lotniczy wykonany przez juniora- nie rozegrano,
- za najciekawszy model lotniczy wykonany przez seniora – Przemysław Litewka za model RWD 8a,
- za najciekawszy model okrętu wykonany przez juniora – nie rozegrano,
- za najciekawszy model okrętu wykonany przez seniora – nie rozegrano.
Puchar sklepu KS Model z Częstochowy właściciel p. Krzysztof Stroba – za najciekawszy model plastikowy czeskiego producenta otrzymał Artur Bajor za model Morane Saulnier 406C.1 .
Puchar IPMS POLSKA za najciekawszy model w Barwach Polskich dla Grzegorza Mądry za model Jelcz.
Puchar Wingnut Wings Fan Club za najciekawszy model plastikowy okresu Wielkiej Wojny dla Przemysława Litewka za model Bristol Scout C .
HUNGARY – nagroda specjalna za najciekawszy model konstrukcji węgierskiej lub barwach Węgier dla Grzegorza Szklarczyk za model Tiger E.
YAHU MODELS dla młodzika za model wykonany z wykorzystaniem ich produktów dla Arkadiusza Fiszer za CH 81.
YAHU MODELS dla juniora za model wykonany z wykorzystaniem ich produktów dla Michaliny Michnol za MiG-15 UTI.
YAHU MODELS dla seniora za model wykonany z wykorzystaniem ich produktów dla Macieja Złotkowskiego za Bristol Bulldog.
Nagrodę firmy Modelcollect otrzymał Rafał Kubić za T-80U
Nagrode ISMR otrzymał Damian Piekarczyk za A6M5
Nagrodę „Combatanta” z Chełmży otrzymał Mirosław Prośniak za C7P
Klub Tora z Pribora za model Tatra T-805 otrzymał Tomasz Bajer
Toro Model uhonorował pracę Mirosława Prośniaka – model „Podporucznik rezerwy Witold Pilecki”
Świat z Kartonu przyznał nagrodę dla Olivera Swatek za model Fiat 125
ŚSMR przyznało nagrodę Michałowi Michnol za Delfina
CTM z Częstochowy nagrodziło figurkę Vlad Dracula Stanisława Jabłońskiego
Złote Dziki otrzymali od modelarzy Kieleckich za
Model lotniczy – Jacek Sznajder za Bodmin
Broń pancerną – Mirosław Prośniak za C7P
Koledzy z Łambinowic nagrodzili Wojciecha Kołodziejczyka za FT-17
Bielska Strefa dla Jacka Jabłońskiego za UH-34D
Wydawnictwo Answer przyznało nagrodę dla Grzegorza Mądrego za Jelcz 021
Koledzy z Łasku nagrodzili:
- Łukasza Ścisło za Mirage 2000
- Michalinę Michnol za MiG-15UTI
- Dariusza Dźwigała za Su-7BKŁ
"Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt" od sklepu modelarskiego HOBBY z Inowrocławia otrzymał Łukasz Popardowski za TS-8 Bies
Hurtownia HOBBY 2000 - WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W POLSCE FIRMY „TAMIYA”.
W kategorii wiekowej JUNIOR:
- za najciekawszy model pojazdu cywilnego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” – Wiktor Prokop za Mazdę,
- za najciekawszy model pojazdu wojskowego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Piotr Bembenek za T-34,
- za najciekawszy model lotniczy wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” –Konrad Jagieło za Me-163,
- za najciekawszy model okrętu wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” – Błażej Mrozek za USS Hornet,
W kategorii wiekowej SENIOR:
- za najciekawszy model pojazdu cywilnego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Wojciech Mateja za Toyota,
- za najciekawszy model pojazdu wojskowego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Paweł Szkopek za M2 Bradley,
- za najciekawszy model lotniczy wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” – Damian Piekarczyk za A6M5,
- za najciekawszy model okrętu wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Janusz Bogusz za IJN MOGAMI.
Od firmy Fly z Czech
dla Młodzika za model lotniczy w skali 1:32 – Jan Struzik za PWS 26
dla Juniora za model lotniczy w skali 1:32 – Kamil Mańka za Ju-88
dla Seniora za model śmigłowca w dużej skali – Marian Orliński za SH-2G
Puchary od anonimowych sponsorów:
za najciekawszy model w barwach ZSRR/Rosji, skala 1/72 dla Jacka Jabłońskiego
za najciekawszy model w barwach Luftwaffe skala 1/72 dla Krzysztofa Deneka
za najciekawszy model w barwach R.A.F., skala 1/72 dla Damiana Biwo
za najciekawszy model w barwach U.S.A.F. Skala 1/72 dla Piotra Wit
za najciekawszy model w barwach Japonii, skala 1/72 dla Damiana Piekarczyka
za najciekawszy model w barwach ZSRR/Rosji, skala 1/48 dla Tomasza Bień
za najciekawszy model w barwach Luftwaffe skala 1/48 dla Jacka Andrzejewskiego
za najciekawszy model w barwach R.A.F., skala 1/48 dla Artura Bajor
za najciekawszy model w barwach U.S.A.F. Skala 1/48 dla Damiana Piekarczyka
za najciekawszy model w barwach Japonii, skala 1/48 dla Adriana Wolnickiego
Firma „BHP i PPOŻ doradztwo i projektowanie, Zdzisław WINNICIKI „ z Bytomia, ufundowała dwie nagrody specjalne w kategoriach szkutniczych: niezależnie od skali i materiału ( karton/plastik)
za najciekawszy model żaglowca dla Michała Kołodziejczyka
za najciekawszy model okrętu wojennego dla Krzysztofa Opiłka
Nagrody specjalne ufundowane przez „Blitz workshop”
za najciekawszy model w kategorii AP - Artyleria
za najciekawsze malowanie w kategoriach - pojazdy bojowe
Nagroda za model pojazdu kołowego - w malowaniu niemieckim "Z krzyżem mu do twarzy"
Tomcatsky nagrodzili
Patryka Grządziela za F-4
Joannę Wantowską za F-14
Pawła Adamczyka za Tablo
Szczeciński Paprykarz Modelarski nagrodził Macieja Złotkowskiego za PZL P.11/I
Nagroda od anonimowego sponsora za najciekawszy modele polskiego samolotu odrzutowego otrzymuje Dariusza Dźwigała za Su-7BKŁ.


Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w naszym Festiwalu i liczymy na Was za rok. Jeśli wystąpiły jakieś pomyłki lub kogoś pominęliśmy w liście sponsorów i nagrodzonych z góry przepraszamy. Dajcie nam znać abyśmy mogli nanieść poprawki. Postaramy się aby nasz przyszłoroczny festiwal też miał wiele atrakcji nie tylko modelarskich. Do zobaczenia za rok.
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie.
www.ipmspolska.org.pl
http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/
pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 253
Rejestracja: Wto Kwi 20, 2010 10:25 am
Miejscowość: Koszęcin KM "Broń i Barwa" / IPMS SILESIA

Poprzednia

Wróć do Zapowiedzi i terminarz imprez

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość