[Kolej] BigBOY by Revell...

Modele kolejowe: dyskusje ogólne, warsztat i galeria.

[Kolej] BigBOY by Revell...

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Mar 29, 2009 10:00 am

Widząc, że kolejnictwo na tym forum ma się raczej marnie, postanowiłem okrasić to miejsce fotkami napoczętego przeze mnie prezentu od siostry-wpisanego w tytule BigBoya. Od 2 lat leży i czeka na kontynuacje montażu, wstępnie siostra zaczęła go składać, ale szybko się przekonała, że nie ma do tego "ręki", cierpliwosci ani czasu. Przekazała graty mi...a ja wolałem samoloty robić. Jeśli choć gram entuzjazmu się tu pojawi, to wezmę się za ten model może w wakacje. Mam sporo ładnych fotek i chciałbym go przede wszystkim pomalować ładnie. Bo jesli o waloryzację chodzi, to tylko sam wykonałem szybki w oknach (zestaw nie zawierał "szkła")...

Aha, fotki dodam później, bo te co mam są kijowe-muszę zrobic nowe:)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Nie Mar 29, 2009 3:26 pm

A oto i fotki tego monstrum-mimo skali, model jest długaśny :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez JGucwa » Pon Mar 30, 2009 11:34 am

Przyznam, że trochę temat mnie zainteresował, a to w związku z sentymentalnym podejściem do życia. Już wyjaśniam:
Ostatnio przypomniałem sobie o pięknych czasach mego dzieciństwa, kiedy to z Krakowa jechałem przez niemal cały dzień (z przesiadkami), by w końcu wysiąść na małej, uroczej stacyjce w Górach Złotych w Kotlinie Kłodzkiej. Tam czekał już na mnie dziadek, który wyjeżdżał po mnie na stację wozem konnym. Następnie jechaliśmy ok. 5 km do wioski w której mieszkał dziadek wraz z babcią. Obecnie stacja już nie istnieje, a piękny, zabytkowy budynek stacji w Trzebieszowicach uległ spaleniu w 1996 r.
Chodzi mi po głowie pomysł, by zrobić makietę w skali 1:87 (H0) właśnie tej stacji. Znajdowała się tam również wieża ciśnień i żuraw wodny!
Znawcy tematu H0 wiedzą, o czym mówię, albowiem Świat Modeli wypuścił "Wieżę ciśnień w Trzebieszowicach". Sama stacja miała niepowtarzalny urok i tym była ciekawsza, że miała jeszcze dwie bliźniacze stacje w sąsiednich wioskach.
Cóż, pomysł wpadł mi do głowy i czeka na "swoją kolej". Dlatego z zainteresowaniem będę oglądał Twoje postępy nad tym modelem. Mnie zainteresowałby parowóz PKP TKt 48, ale z przyjemnością popatrzę na inne. Życzę powodzeznia w projekcie!
Awatar użytkownika
JGucwa

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pon Mar 30, 2009 11:49 am

Dzięki, myślałem, że nikt tu nie zagląda! :D
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez rafałekwnuk » Pon Mar 30, 2009 3:47 pm

Oo , 0,5 metra 8-)
rafałekwnuk

Postprzez Kuba Galicki » Sob Kwi 04, 2009 4:15 pm

JGucwa napisał(a):Obecnie stacja już nie istnieje, a piękny, zabytkowy budynek stacji w Trzebieszowicach uległ spaleniu w 1996 r.

Byłem ( nawet kilka razy :) ) i wieże też widziałem... ;o)
Image
Awatar użytkownika
Kuba Galicki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez JGucwa » Wto Kwi 07, 2009 2:49 pm

Ja byłem tam w ten weekend. Mam rodzinę w tamtych okolicach. Poza tym urodziłem się w Bystrzycy Kł. (ale całe życie mieszkam w Krakowie :lol: ). Zrobiłem fotki zarówno w Trzebieszowicach, jak i Ołdrzychowicach bo tam jeszcze stoi bliźniacza stacja i ma się dobrze).
Rozmawiałem nawet z pewnym osobnikiem, który przez wiele lat jeździł na tej trasie jako kierownik pociągu. Próbowałem się orientować przez internet, czy ktoś wyprodukował parowóz TKt 48. Niestety widziałem tylko w kartonie :( .
Awatar użytkownika
JGucwa

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Kwi 08, 2009 10:04 pm

JGucwa napisał(a): (ale całe życie mieszkam w Krakowie :lol: .

"Kraków, Kraków, Krakosza...a poza tym nic ni ma
wiosna to czy lato, jesień albo zima"

:P
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Czw Kwi 09, 2009 2:48 am

Cierpliwie sobie czekamy na dalsze fotki a w międzyczasie zapytam sie czemu takie drogie modele kupujesz u nas ten sam można kupić za 75 zł.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pon Kwi 20, 2009 12:57 pm

Dostałem go w prezencie, przyjechał do mnie z UK. Ja w życiu bym "ciuchci" nie kupił :P

Poza tym, model ten został kupiony w czasie kiedy funt był na śmiesznym poziomie (coś ok 4,5zł) więc wyszło na to samo co podajesz, bo transport był przy okazji, więc darczyńcę nic nie kosztował;)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Re: [Kolej] BigBOY by Revell...

Postprzez JGucwa » Czw Sty 19, 2012 11:48 am

Temat nie ruszany od dawna. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, zamieszczam fotkę wykonaną przeze mnie w 1993 r.
Jest to prawdopodobnie ostatnie (a na pewno jedno z ostatnich) zdjęcie stacji kolejowej w Trzebieszowicach :

Image
Awatar użytkownika
JGucwa

Re: [Kolej] BigBOY by Revell...

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Śro Lut 15, 2012 2:42 am

Ha, się zdziwiłem, że ktoś tu zagląda. Parowóz leży gdzie w kartonie zapomniany, nie mam kiedy po niego sięgnąć, lotnictwo mnie pochłonęło, ale nie odpuścilem sobie z nim zupełnie...nawet dobrze się stało. Prace nad tą imponującą lokomotywą zacząłem kilka lat temu w ramach powrtou do modelarstwa. Od tamtego czasu jednak sporo się zmieniło, jeśli o moje umiejętności chodzi oraz postrzeganie pewnych rzeczy (choć wzrok się generalnie mocno popsuł :( ), więc jest szansa, ze ostatecznie, gdy wrócę z pełną uwagą do tego modelu, zrobię go dużo lepiej niż gdybym go zrobił te właśnie kilka lat temu.

Przepraszam fanów tematyki, że zawróciłem Wam głowy wrzucajac tu ten temat. Osoby liczące na ciekawy warsztat się pewnie zawiodły, ale mam nadzieję, ze będę mógł to jeszcze nadrobić :)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Wróć do Kolejowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości