[Modele z zapałek] wiejska chatka z otoczeniem

Modele z zapałek i drewna: dyskusje ogólne, warsztat i galeria.

[Modele z zapałek] wiejska chatka z otoczeniem

Postprzez Jaroslaw » Pią Sty 21, 2005 9:07 pm

Witam

Waldek napisał(a):Ale My teraz siła, narazie w gatce ale mam nadzieję że i w czynach nie będziemy gorsi

właśnie, ja przystępuje do oficjalnego działania :) to jest mały krok dla mnie, ale wielki krok dla modelarzy zapałczanych (albo na odwrót...), mianowicie postanowiłem z koleżanką „zmajsterkować” coś razem; pod natchnieniem fotek którymi Waldemar uraczył forum kartonwork padło na zapałki, okazało się że to nie przelewki, najpierw trzeba rozrysować jak to ma wyglądać, potem „zeskalować”, i tu wielkie zdziwienie bo skala tego co robimy wynosi [1:42,6]; trochę dziwne ale damy rade ;-) miałem 2 dni żeby sobie samemu coś podłubać i wymyśliłem że obok chatki będzie studnia, zacząłem od wiadra... kiedy okazało się że dno jest zbyt małe powstała miska dla psa... był to pretekst do wykombinowania budy – bo przecie na dworze spać nie będzie a do domu go nie wpuszczą ;-) – w między czasie zaczęła powstawać buda, popełniłem także jedną dachówkę-wzór; dzisiaj zaczęły się prawdziwe duże prace, wykonaliśmy konstrukcje ścian chatki na którą będziemy naklejać zapałki (dzisiaj zgilotynowaliśmy kilka paczek zapałek – posypały się łepki), koleżanka zrobiła drzwi do których przymocowałem klamkę (mojej roboty), w tym czasie ja pracowałem nad oknem, parapetem i okiennicą która prawdopodobnie będzie się otwierać :D jak na razie tyle i bez fotek, dojdą najpóźniej jutro :) pozdrawiam :)
warsztat:
- WODNIK 100%
- PZL M-4 "TARPAN" 34%
- dioramka - punkt matwy
- dłubie z zapałek (wiejska chatka z otoczeniem)
Jaroslaw

Miejscowość: Nidzica

Postprzez Waldek » Sob Sty 22, 2005 11:04 am

Czekam z niecierpliwością na efekty waszej pracy.

A przy okazji mała ciekawostka. Widziałem kiedyś pracując jako administrator u jednego dziadka segmenty całe obklejone zapałkami. Zapałki miały tylko nadpalone łebki i ułożone były w kwadraty długości zapałki. Bardzo ciekawie to wyglądało. Szkoda, że nie miałem aparatu, ale i sytuacja była wtedy niezręczna. Postaram się jednak do niego dotrzeć i zrobić jakieś zdjęcie.
Awatar użytkownika
Waldek

Miejscowość: Szczecinek- Thyregod

Postprzez Jaroslaw » Sob Sty 22, 2005 10:03 pm

Obiecane Wam zdjęcia, od wczoraj zmieniło się tylko to że dokończyłem 1 okiennice i ściany budy dla psa; miłego oglądania, super zabawa :D pozdrawiam :)

Image

- okno i elementy

- drzwi z klamką

- nie dokończona buda

- miska dla psa i dachówka
warsztat:
- WODNIK 100%
- PZL M-4 "TARPAN" 34%
- dioramka - punkt matwy
Jaroslaw

Postprzez Jaroslaw » Pon Mar 21, 2005 9:20 pm

długo tu nic nie pisałem...

Image

ognisko + motyka :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
warsztat:
- WODNIK 100%
- PZL M-4 "TARPAN" 34%
- dioramka - punkt matwy
Jaroslaw

Postprzez Waldek » Pon Mar 21, 2005 9:30 pm

Zima a niedźwiedzie dopiero się budzą.
Awatar użytkownika
Waldek

Miejscowość: Szczecinek- Thyregod

fajne

Postprzez Wojtek126 » Czw Cze 15, 2006 9:32 am

bardzo fajne
Wojtek126

Wróć do Zapałki i drewniane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość