Mini projekt Me 262

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Deco » Sob Sie 12, 2006 9:07 am

mirage3 napisał(a):Tylko, które kamo bo w Revellu są 2 ;o) pierwsze z pudła ma skopane godło, drugie jest Ok ale trzeba poszukać nowego schematu malowania bo to co proponuje producent mija się z prawdą.

Kiedyś w Mini Replice była relacja z budowy, znajdę ten egzemplarz i zeskanuje i będziesz miał !!

PS. Dominiku, jak czegoś szukasz z papierów to daj znać :!:

No coś by się Piotrku przydało!!Maila znajdziesz w podpisie!O kamo to raczej chodziło mi o 2 schemat.A są jakies jeszcze dodatki do tego modelu bo zoom eduarda i napewno są maski ale ja i tak używam taśmy tamki.Są moze jakieś żywice silniki albo coś????
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Miejscowość: Sokołów Małopolski k. Rzeszowa

Postprzez Artur Domański » Nie Sie 13, 2006 11:41 am

Deco napisał(a):Postanowiłem troche rozruszać wątek!Jakiś czas temu zakupiłem jaskółkę Revella w wersji A-1a!Wygzrebałem ją z magazynu i postanowiłem skleić .Mam problem bo w instrukcji revella kaza mieszać farby a ja niechce sieę w to bawić .W zwiazku z tym mam pytanie jeżeli któryś z forumowiczów robił ten model w malowaniu pudełkowym to jakimi kolorami maja byc pomalowane dolne i górne powierzchnie jaskółki no i kokpit????

Ale jaka skala???????
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez Deco » Nie Sie 13, 2006 1:05 pm

Artur Domański napisał(a):
Deco napisał(a):Postanowiłem troche rozruszać wątek!Jakiś czas temu zakupiłem jaskółkę Revella w wersji A-1a!Wygrzebałem ją z magazynu i postanowiłem skleić .Mam problem bo w instrukcji revella kaza mieszać farby a ja niechce sieę w to bawić .W zwiazku z tym mam pytanie jeżeli któryś z forumowiczów robił ten model w malowaniu pudełkowym to jakimi kolorami maja byc pomalowane dolne i górne powierzchnie jaskółki no i kokpit????

Ale jaka skala???????

1/72
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez net_sailor » Pią Sie 18, 2006 3:20 pm

A są jakies jeszcze dodatki do tego modelu bo zoom eduarda i napewno są maski ale ja i tak używam taśmy tamki.Są moze jakieś żywice silniki albo coś????

POLSKIE TOWARZYSTWO ORNITOLOGICZNE OSTRZEGA:
Nie kupuj detali żywicznych CMK - robią przedział uzbrojenia, silnik i kokpit (ten jest chyba najmniej skopany :?). Ogólnie rzecz ujmując to totalne badziewie - zero zgodności z oryginałem i duże kłopoty z montażem.

Są za to:
:arrow: Powierzchnie sterowe Wurmcast (niezłe ale bez lotek, poza tym sporo dopasowywania)
:arrow: Blachy Parta (godne polecenia: detale zewnętrzne, kokpitu i podwozia)
:arrow: Jeśli chcesz silnik to zostaje Extra Tech
:arrow: Ładne działka robi Aires, ale wtedy przedział musisz zrobić sam
:arrow: Kokpit Airesa także wyglada nieźle

Nie mam danych na temat:
:arrow: Kół podwozia, które najlepiej byłoby wymienić na dobre żywice (blacha Part to jedynie półśrodek)
:arrow: przedziału radio - jak dotąd nikt nie podjał tego tematu w 1/72 (jest taki uniwersalny zestaw CMK z różną aparaturą radiową ale bez jakichkolwiek stelaży i ścianek - same luźne "pudełka")
"Kamuflaż nie jest ozdobą. Jest bronią zwiększającą odwagę" - Saburo Sakai
Image
Image
Awatar użytkownika
net_sailor

Miejscowość: Elbląg

Postprzez Jendrek » Wto Sie 29, 2006 10:37 pm

Wziełem się znowu za Jaskółkę, bo Spit musi trochę poczekać na zmycie farby. Dzisiaj posklejałem ją do kupy i zacząłem robotę z klapami i sterem kierunku.
Image
Na warsztacie:
Gustav Academy 1:48
Awatar użytkownika
Jendrek

Miejscowość: Łęczna k. Lublina

Postprzez Deco » Sob Wrz 16, 2006 1:39 pm

Skończyłem projektowe Spity więc trzeba się było zabrać za Me-262.Zaczołem kokpit i mam problem na jaki kolor pomalować fotel ??Na RLM 66??? Tak jak kokpit .I jeszcze jak tablice tez na 66 czy na czarno????
wiem ze model ma sporo błędów ale uważam ze jeszcze nie jestem na siłach przerabiać tyle elementów posiłkuje się dokumentacją od mirage3 (za co mu dziękuję) i dodaje do modelu zoom Edka .W przyszłości gdy na biorę w prawy mam zamiar kupić jeszcze jeden model z silnikiem, powierzchniami sterowymi i oczywiście blachy parta!
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez Deco » Czw Paź 05, 2006 6:58 pm

Na jaki kolor pomalować wnętrze gondol sliników i tych elemntów w środku??
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez net_sailor » Pon Paź 09, 2006 1:53 pm

Na jaki kolor pomalować wnętrze gondol sliników i tych elemntów w środku??

Po przejrzeniu kilkunastu archiwalnych zdjęć, osobiście raczej skłaniałbym się do opinii, że wnętrze gondol sliników pozostawiano w kolorze metalu (aluminium). Niestety z całą pewnością da się to stwierdzić tylko na kilku egzemplarzach (wloty powietrza nie były ulubionym tematem niemieckich fotografów). Łopatki sprężarki miały na pewno kolor złotawy.

P.S.
Zanim zapytasz zajrzyj tutaj:
http://aircraftwalkaround.hobbyvista.co ... /me262.htm
"Kamuflaż nie jest ozdobą. Jest bronią zwiększającą odwagę" - Saburo Sakai
Image
Image
Awatar użytkownika
net_sailor

Miejscowość: Elbląg

Postprzez Kuba Plewka » Pon Paź 09, 2006 11:37 pm

Zdecydowanie niemalowane. Była wydana wyraźna dyrektywa określająca redukcję malowania niektórych elementów - wnętrza konstrukcji, osłony etc. Te elementy, które nazywacie wlotami powietrza były wykonane o ile poprawnie pamiętam ze stali i tak jak powyżej - też raczej niemalowane wewnątrz.
8-)
Image
Hey Warren, who is this guy?
Stuntman Mike.
And who the hell is Stuntman Mike?
He's a stuntman.
Awatar użytkownika
Kuba Plewka

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Deco » Wto Paź 10, 2006 5:11 pm

A ma jeszcze jedno pytanie na fotach z walkrounda Me-262 zauważyłem ze "wnęki" podwozia (bo takowych nie było) są koloru natruralnego metalu czyli wszystkie pierdoły machnąć steelem??I czy spód wanny kadłuba też ma mieć taki kolor????
http://aircraftwalkaround.hobbyvista.co ... _inner.jpg
Bo na tej fotce wanna jest w kolorze naturalnego metalu a ja mam pomalwoana RLM 66.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez Kuba Plewka » Wto Paź 10, 2006 5:46 pm

Wnęki były, jak najbardziej tylko nie takie klasyczne.
Możesz pomalować wnętrze kadłuba, wnęki kół i spód wanny kabiny jakąś farbą koloru aluminium, nie stalowym.
Image
Stuntman Mike.
He's a stuntman.
Awatar użytkownika
Kuba Plewka

Postprzez Deco » Nie Lis 05, 2006 2:03 pm

Kuba Plewka napisał(a):Wnęki były, jak najbardziej tylko nie takie klasyczne.
Możesz pomalować wnętrze kadłuba, wnęki kół i spód wanny kabiny jakąś farbą koloru aluminium, nie stalowym.

Może być np tamiya flat aluminium??
I co zrobić z owiewką :?: :?: Pudełkowa jest do bani :!: :!:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Postprzez Kuba Plewka » Nie Lis 05, 2006 2:16 pm

Deco napisał(a):Może być np tamiya flat aluminium??

może być.

I co zrobić z owiewką :?: :?: Pudełkowa jest do bani :!: :!:

wymienić, np na vacu Squadrona
Image
Stuntman Mike.
He's a stuntman.
Awatar użytkownika
Kuba Plewka

Postprzez Wojtek Mąka » Pią Gru 29, 2006 5:25 pm

net_sailor napisał(a):
A są jakies jeszcze dodatki do tego modelu bo zoom eduarda i napewno są maski ale ja i tak używam taśmy tamki.Są moze jakieś żywice silniki albo coś????

POLSKIE TOWARZYSTWO ORNITOLOGICZNE OSTRZEGA:
Nie kupuj detali żywicznych CMK - robią przedział uzbrojenia, silnik i kokpit (ten jest chyba najmniej skopany :?). Ogólnie rzecz ujmując to totalne badziewie - zero zgodności z oryginałem i duże kłopoty z montażem.

Bez przesady, to skala 72 ;) silniki mają dobre gondole (a nie za małe jak zrobił revell), wnętrze też jest ok. montaż przedziału uzbrojenia to katorga, ale się udaje - jak ktoś myśli przy pracy, ma szpachlę i trochę talentu. kokpit airesa jest bezapelacyjnie najlepszy.

owiewka vacu - do mysliwskiej i nocnej - jest też w dużym zestawie CMK, z silnikami, przedziałem i pow. sterowymi.
Wojtek Mąka

Miejscowość: Heidekraut - Bydgoszcz

Postprzez Kuba Plewka » Pią Gru 29, 2006 9:02 pm

Problem w tym, że żywiczny nos powiela fatalny błąd bryły z modelu Revella.
Mowa o całkowicie złym przekroju podłużnym oraz o źle umieszczonych wylotach działek.
Same działka odlane są razem rynienkami odprowadzającymi łuski, całość często ma nadlewki itp.
Elektryka na tylnej ścianie przedziału uzbrojenia również znacząco odbiega od rzeczywistości.

W skali 1:72 ten nos jest raczej kiepski.
Mam taki zestaw "nosowy" do Me 262 A-1a/U3 (rozpoznawczy) w skali 1:48 i jest to rzecz o wiele, wiele lepsza.

Druga sprawa to zestaw do wariantu B-1a/U1 w 1:72. Nie miałem go, stąd pytanie - czy tak jak model przedstawia raczej wariant B-1a z antenami czy zawiera poprawne elementy samolotu nocnego?
Image
Stuntman Mike.
He's a stuntman.
Awatar użytkownika
Kuba Plewka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości