[L] Niemieckie myśliwce nocne 1939-1945

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Re: A jednak

Postprzez Lestat » Śro Lut 04, 2004 12:33 pm

Artur napisał(a):Czegoś mi w nim brakuje - może troszke za czysty

To chyba kwestia zdjęcia z lampą...

Artur napisał(a): i ten brak anten, może dlatego nie wygląda jak Nachtjager.

Ano nie wygląda... , no te tłumiki powiedzmy...

Artur napisał(a):Ale jest PIĘKNY

Dzieki ale ja go dalej nie lubie :). I jak sobie pomysle, ze mam te anteny radarow przykleic na styk dzieki ziodioceniu pana projektanta modelu....
Piotr "Lestat" Puchowski
Darts Zone / Plastik 1/48
Awatar użytkownika
Lestat

Miejscowość: Łódź

Postprzez Artur » Śro Lut 04, 2004 1:10 pm

Lestat napisał(a):I jak sobie pomysle, ze mam te anteny radarow przykleic na styk dzieki ziodioceniu pana projektanta modelu....

W podstawkach jest mały kołeczek i wczesniej trzeba było nawiecić małe otworki pod ten kołeczek, ja tak zrobiłem i anteny mam przyklejone. Spokojnie można je dopasowac na cjanoakryl, tylko musisz uważać z pierwsza bo według niej będziesz doklejał reszte, acha i jeszcze te rury wydechowe, nanieś na nie troszkę jakieś farbki co by wyglądały na mocno przepalone.
:lol:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Miejscowość: Kielce

Postprzez michael » Śro Lut 04, 2004 1:16 pm

Jeszcze wczoraj Arturowi mówiłem, że już nie będe wrzucał na forum fot z produkcji 110-ki, tylko zaprosze na całość do galerii, ale się skusiłem - ostani raz

rany , gdzie moja szczęka :?: :D :?:
Michał
Grupa Tomcatsky
Awatar użytkownika
michael

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Lestat » Śro Lut 04, 2004 1:21 pm

Artur napisał(a):I wydechowe, nanieś na nie troszkę jakieś farbki co by wyglądały na mocno przepalone.

Kiedy akurat wcale nie chce, to w sumie nie rury wydechowe tylko ich przedluzenia - tłumiki, były zdejmowane i zakladane, wcale nie musza byc mocno przepalone. poza tym na zdjeciach i w literaturze wszedzie sa bardziej czarne niz jakiekolwiek inne :)
Piotr "Lestat" Puchowski
Awatar użytkownika
Lestat

Re: RLM 02

Postprzez Pawel Zabza » Śro Lut 04, 2004 5:26 pm

Artur napisał(a):Niestety nie dysponuje zadnymi innymi materiałami oprócz tego co wyczytałem a monografii i z sieci. Cieżko jest znalezc zdjecia dotyczace malowania RLM02 nachtjagerów ale chyba trzeba przyjac że były takowe. Szukałem dzisiaj około 5 godz w sieci malowań z RLM02 i ...... nie znalazłem :cry:
O! Postulujesz przyjecie za istniejace cos czego istnienia nie potrafisz udowodnic. :shock:

Czy moge spytac jakie podasz przyklady na taki 'RAFowski' kamuflaz jak na tym Ju-88? Nie mam zamiaru sie czepiac tego jak ktos robi modele, tylko nie bardzo kojarze zblizonych zdjec z takim 'oblym' kamo.

Pozdrawiam,
Pawel
Awatar użytkownika
Pawel Zabza

Postprzez Artur » Śro Lut 04, 2004 7:15 pm

Lestat napisał(a):
Artur napisał(a):I wydechowe, nanieś na nie troszkę jakieś farbki co by wyglądały na mocno przepalone.

Kiedy akurat wcale nie chce, to w sumie nie rury wydechowe tylko ich przedluzenia - tłumiki, były zdejmowane i zakladane, wcale nie musza byc mocno przepalone. poza tym na zdjeciach i w literaturze wszedzie sa bardziej czarne niz jakiekolwiek inne :)

Image
Widac wyraźnie różnice pomiedzy rurami wydechowymi a tłumikami
Image
Natomiast na tym widać różnice w kolorach - spód skrzydła czarne natomiast tłumiki w kolorze metalicznym
:lol:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

myśliwce nocne

Postprzez Leszek Bartoszewicz » Śro Lut 04, 2004 7:22 pm

Witam . Czy ja dobrze widzę , model Bf-110 ma istalacje schrage i karabiny strzelca. Powinno być albo to , albo to .
Leszek.Bartoszewicz
Awatar użytkownika
Leszek Bartoszewicz

Miejscowość: Białystok

Re: RLM 02

Postprzez Artur » Śro Lut 04, 2004 7:54 pm

Pawel Zabza napisał(a):
Artur napisał(a):Niestety nie dysponuje zadnymi innymi materiałami oprócz tego co wyczytałem a monografii i z sieci. Cieżko jest znalezc zdjecia dotyczace malowania RLM02 nachtjagerów ale chyba trzeba przyjac że były takowe. Szukałem dzisiaj około 5 godz w sieci malowań z RLM02 i ...... nie znalazłem :cry:
O! Postulujesz przyjecie za istniejace cos czego istnienia nie potrafisz udowodnic. :shock:

Czy moge spytac jakie podasz przyklady na taki 'RAFowski' kamuflaz jak na tym Ju-88? Nie mam zamiaru sie czepiac tego jak ktos robi modele, tylko nie bardzo kojarze zblizonych zdjec z takim 'oblym' kamo.

Pozdrawiam,
Pawel

Image
To mi wygląda na takowy kamuflaż
Image
TYle udało mi się znaleźć
;o)
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Re: myśliwce nocne

Postprzez Artur » Śro Lut 04, 2004 7:57 pm

Leszek Bartoszewicz napisał(a):Witam . Czy ja dobrze widzę , model Bf-110 ma istalacje schrage i karabiny strzelca. Powinno być albo to , albo to .

Dobrze i prawidłowo
Image
:lol: :lol:
Lestat bronie Cie - mam u ciebie Hainekena - nocą :lol: :lol: :lol:
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

Postprzez Kiidd » Śro Lut 04, 2004 8:59 pm

Lestat... nooooo , aj sem w shock`uuuuuuuu ... BEAUTYFUL`AŚNIE :!: :!: :shock:
Awatar użytkownika
Kiidd

Re: myśliwce nocne

Postprzez Lestat » Czw Lut 05, 2004 8:28 am

Artur napisał(a):Lestat bronie Cie - mam u ciebie Hainekena - nocą :lol: :lol: :lol:

Widze, dzięki :) W literaturze spotkałem 2 kategoryczne zdania - ze albo to i to, albo to i nie tamto :). Oczywiscie wybrałem wersje "ładniejszą". W kazdym razie to zdjecie mnie cieszy :)
Piotr "Lestat" Puchowski
Awatar użytkownika
Lestat

myśliwce nocne

Postprzez Leszek Bartoszewicz » Czw Lut 05, 2004 10:20 am

Witam. Na zdjeciu widać tylko łoże , co się zgadza . Schragemusik było modyfikacja polową R8 .Ma ktoś zdjęcie z zamontowanymi kaemami.Np ten Me -110 z Hendon ma tylko MG81 i dziury dla działek , w Kampaniach lotniczych Obrona pow. III Rzeszy część 4 na stronie 12 jest zdjęcie działek ale modyfikacji U1 , jak miał się poruszać strzelec pomiedzy nimi zamocowanymi obok siebie to ja nie wiem . Ta modyfikacja (U1) strzelca akurat miała.
Leszek.Bartoszewicz
Awatar użytkownika
Leszek Bartoszewicz

myśliwce nocne

Postprzez Leszek Bartoszewicz » Czw Lut 05, 2004 10:21 am

Wgrało mi sie dwa razy . W spomnieniach pilotów np. Paul Zorner pisze , że latał tylko z operatorem radaru.
Ostatnio edytowany przez Leszek Bartoszewicz, Czw Lut 05, 2004 10:38 am, edytowano w sumie 1 raz
Leszek.Bartoszewicz
Awatar użytkownika
Leszek Bartoszewicz

Postprzez Artur » Czw Lut 05, 2004 10:37 am

Image
I chyba wszystko jasne, jedenak jakos tam musieli sie zmieścić
Image
Artur Domański
Awatar użytkownika
Artur

nocne myśliwce

Postprzez Leszek Bartoszewicz » Czw Lut 05, 2004 10:48 am

Zdjęcia super . I sprawa definitywnie wyjasniona. Wielkie dzięki, pozdrawiam Leszek B. PS. Ciekawy jest kolor ram kabiny. Idę malować kaemy do swojej 110 , bo zrobiłem ją bez.
Leszek.Bartoszewicz
Awatar użytkownika
Leszek Bartoszewicz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość