[F/D] Na zachodzie bez zmian - 1914-1918

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

[F/D] Na zachodzie bez zmian - 1914-1918

Postprzez Victorius » Pon Gru 15, 2003 4:26 pm

Kamil - koordynator nowego projektu figurkowego poprosił mnie o zamieszczenie następującego postu, co też bez zwłoki uczyczyniłem :

Ogłaszam zatem wszem i wobec, ze swój żywot ropoczyna miniprojekt figurkowy "Na zachodzie bez zmian".

Teraz kilka zasad:

Tematem projektu jest Wielkia Wojna, szczególnie zachodni teatr dziłań. W praktyce oznacza to figurki i dioramy prezentujące burzliwe acz mało dynamiczne dzieje tego konfliktu.

W ramach projektu proponuje po pierwsze szeroko rozumianą dyskusje na następujące tematy:

1 - Dokumentacja i wszystko co związane z rzetelnym oddaniem rzeczywistości (głupio brzmi, ale nic bardziej zgrabnego nie przychodzi mi do głowy...
2 - Wymianą cennych informacji na temat dostępności róznych figurek, zestawów itp. Zważywszy na dość skąpy rynek w tym temacie informacje te moga być szczególnie cenne.
3 - Wymiana pomysłów i doświadczeń w sprawie modyfikacji róznych figurek i zestawów niekoniecznie "pierwszowojennych"- to pozwoli urozmaicić i powiększyć liczbę modeli.
4 - Wymiana doświadczeń i pomysłów na malowanie - co prawda zachacza to o dyskusje nad dokumentacją i materiałami, ale...
5 - Wolne wnioski i zapytania.

Ramy czasowe

Ze względu na swoją specyfike, ciężko jest ustalić ramy czasowe takiegio wąskiego materiałowo projektu. Wiadomo też, że nie każdy ma wspomnianego czasu na tyle dużo, by zmieścić sie w sztywnych ramach. Dlatego tez proponuje następująca formułę:
- projekt ma charakter ciągły, jednak po pierwszych 6 miesiącach (czyli na przykład 28 czerwca, w rocznice podpisania traktatu wersalskiego) należałoby zebrać nasze dokonania w zgrabna całośc i umieścić (oczywiście za przyzwoleniem i we współpracy z Wielkim Cenzorem) na PWM.
Jeżeli pojawią sie jakieś dodatkowe propozycje- prosze kierowac je na priv.
Zatem do dzieła..
Pozdrawiam
Kamil

PS. Wszelkie zapytania, uzupełnienia itp itd proszę kierować do Kamila - Victorius
Awatar użytkownika
Victorius

Miejscowość: Jelcz-Laskowice

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Gru 15, 2003 5:17 pm

Apropos materiałów- jak narazie nie mam tegop zbyt wiele. Do0n tej pory udało mi sie zebrac dwa zeszty z serii "Zołnierze wojen światowych"- o wojsku pruskim i o amerykańskich marines. Apropos tych drugich, mam też krótki, acz ciekawy i bogato ilustro0wany zdjeciami ekwipunku. Dzieki uprzejmości jedengo z kmolegów mam tez kserokopie dwóch zeszytów ospreya - tego, którego strzeszczeniem jest wymieniony przezemnie zeszycik z serii ŻWŚ o prusakach i o grupach szturmowych.
reszta moich materiałów to róznosci pozbierane w internecie.
Co do koejej wiedzy na temat figurek pierwszowojennych, to spotkałem na allegro kilka w róznych skalach- 120 mm, 54 mm i 1:35. Nieskromnie dodam, ze sa tez dwie mojego autorstwa- amerykanski kierowca do forda T i tak zwany sierżant sadysta- obydwie w 1:35. W mam nadzeje niedalekiej przyszłosci pojawią sie kolejne. narazie planuje zrobic do kompletu dla instruktora musztry (bon taka jest naza handlowa) w pełni wyekwipowanego marine robiacego pompki..:) Póżniej- zgodnie z sugestiami Darka Zwierzyńskliego wezme sie za jakieś bardziej dynamiczne- bedą albo sturmtruppen albo jasych pikelhaubowcy wybiegający z okopu.. ale to narazie sfera planów. moga sie zmienic
pozdrawiam
kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Pon Gru 15, 2003 11:25 pm

Cześć Wszystkim !!!!!!!!
No to zaczynamy walkę !!
Na dzień dobry poleciłbym obejrzenie filmu pt. takim samym jak projekt grupowy -jest to napewno dobra dokumentacja.
Figurek jest faktycznie mało w tym temacie - więc trzeba przerabiać z II-go wojennych . Kamil może podżuć te kilka linków które masz do WW , to napewno ułatwi pracę i zaoszczędzi czas !!
Ja znalazłem coś takiego w lillipucie
http://www.lilliputmodel.com/articulos/david_hernanz/caldero_fuego/caldero_fuego.htm
Dość ciekawa dioramka , i do tego kilka fotek oryginalnych!!
To na tyle
a ha , jeszcze jedno !! czy istnieje gdzieś link o kroju mundurów I wś ??
Dario
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Gru 16, 2003 1:02 am

Witam
Najpiwrw pytranie- Darku, co masz na mysli mówiac o kroju unoformów? dojkładne wykroje? szablony? Bo jezeli tak, to nie spotkałem sie niegdy z czyms takim.
A teraz co do linków:
http://www.wwi-models.org/Photos/index.html
To link co prawda głownie poświecony samolotom, ale gaklerria jest naprawde ciekawa
innych nie mam.. gdzies i pogineły. ale za to kilka fotek:

http://sztarbi.fm.interia.pl/PIC00101.JPG (jest duża i się nie mieści)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Wto Gru 16, 2003 2:08 am

sztarbi napisał(a):Witam
Najpiwrw pytranie- Darku, co masz na mysli mówiac o kroju unoformów?

fotki lub rysunki żołnierzy w mundurach od frontu i od tyłu.

Wpisałem w gogle "verdun" POLECAM kopalnia linków do Iwś !!!!

i pytanie : czy ktoś produkuje broń do tego okresu ??skala 1/35 lub 1/32(54mm)- potrzebuję cięższą broń niż mauser , a może ktoś ma do wypożyczenia lub sprzedania coś takiego ??

http://members.shaw.ca/mmsi/2003/images3/kpstross.jpg
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Gru 16, 2003 5:04 am

Co do uniformów, to prdzejze to co mam.. jak znajdse cos interesującego, to bedziesz pierwszym, którtyu sie dowie..:)
A co do broni- to moze rozszerze propozycje Darka- jeżeli ktoś sie czuje na siłach zrobic/zmodyfiokowac/przerobic etc którko mówiąc stworzyc bron pierwszowojenna, to moze i w ramach swego wkładu w nasz projekt zgodził sie na rozmnożenie tego co ma.. ja posytaram sie zrobić taki karabin, jaki widac w łapach figurki przedstawionej przez Darka. Jesli zostanie przez opgół zaakceptoana pod wzgledem jakosci, to z mojej stronmy nie bedzie przeszkód by ja powielic i oddac chetnycm (non profit- jedynie wypadałoby pokryc koszty odlania tego z zywicy). Podobnie z osprzetem. Takie pierdoły jak hełmy, pikelhauby, saperki, granaty, bagnety tez jak ktos wystruga, tpo mógłby sie podzielic .. ja nie zmuszam, ja proponuje. Mozemu zrobnioc 'liste społeczna' i podzileic robote- kto co zrobi. ja sie zgłaszam do tego CKM'u i do hełmu. Czy raczej hełmów- pikelhauba tez wyciosam
pozdrawiam
kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Gru 16, 2003 5:10 am

i jeszcze jedna sprawa- apropos dokumentacji filmowej.. jakie oprócz "Na zachodzie bez zmian" filmy polecalibyście? Ja mam taka nie do onca filmową sugestie- teledysk do utwóru "A small victory" w wykonaniu Faith No More. Jak ktos chce to mamgo w swoim komputerze.. A tak swoja droga, to własnie w nikm znalazłem temat do figurki:)
Pozdrawiam
kamil
Ostatnio edytowany przez Kamil Feliks Sztarbała, Wto Sty 13, 2004 8:14 pm, edytowano w sumie 1 raz
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez caramba » Wto Gru 16, 2003 5:30 pm

Witam!!
polecam zerknac, i dobrze przejzec te stronke

www.worldwar1.com

pozdr
Marcin
Awatar użytkownika
caramba
Dobry Duch PWM

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Gru 16, 2003 5:59 pm

"dobrze' to słowo kluczowe- strona jest tak pogmatwana, zen cieżko sie dokopać do fajnych zdjeci na przykład.. ale jak juz sie uda..:) podobnie jest z ta, ktorą wam podawałem- dotyczaca przede wszystkim lotnictwa pierwszowjennego.
Pozdrawiam
kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Gru 16, 2003 6:02 pm

i jescze cos.. dostałem powiadominie o dwoch nowych postach w temacie.. widze tylko jeden.. co znikneło?

P.S. dodam jeszcze jeden pomysł- bo mi sie tak w oczy rzuciło- jutro mijają dwie rocznice pierwszowjenne:
1914- Porażka wojsk rosyjskich w bitwie pod Limanową. Rosjanie wycofali się pod naporem Austriaków.
1917 - Zawieszenie broni pomiędzy Rosją i Niemcami (I wojna światowa).

Moze by tak robic kalendarium? just for fun.. jak ktos cos znajdzie..:)
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Dariusz Zwierzyński » Śro Gru 17, 2003 12:57 am

CZY KTOŚ JEST JESZCZE CHĘTNY DO TEGO PROJEKTU ??
DWIE OSOBY TO TROSZKĘ ZA MAŁO !! TO NIE KĄCIK WZAJEMNEJ ADORACJI

Dario
Awatar użytkownika
Dariusz Zwierzyński

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Gru 17, 2003 1:50 am

Pom cichu deklarował sie victorius. Ja cały czas mecze wspomnianego kolege, Macieja G. co by sie przestał bać (uważa na przykład, ze sąsiedztwo Darka oniśmiela go i nie czuje sie godzien pojawiac sie w okolicy:PP) i pojawił sie oficjalnie w naszym projekcie. Juz napisał mi maila z cała lista swoich planów i ,materiałów, wiec mam nadzieje, ze to samo napiosze takze tu. Jutro bede sie widział z człowiekiem z muzeum wojska polskiego- tez 'figurkowcem', co prawda z tego co wiem bardziej zainteresoiwanym okresem napoleońskim, ale postaram sie go takze namówic na uczestnioctwo w projekcie wielkowojennym. Jeżeli uda mi sie te osoby przymusić:) do wspólpracy, to bedzie nas w sumie pieciu- co uwazam za i tak nienajgorszy wynik.
pozdrawiam
kamil

P.S. tpo jak bedzie z ta bronia? i innymi duperelami? ktos sie deklaruje na dłubanine? czy kazdy rpobi na własna reke?

P.S.' Swpoj udział w projekcie zgłosił tez Pan-Cerny Marek. Co prtawda jak sam nick wskazuje, to pancerniak. ale jak wyganiac go chyba nie bedziemy.. szczególnie jak zrobi dioramke z jakimis figurkami:)
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Rafal » Śro Gru 17, 2003 3:07 am

sztarbi napisał(a):"dobrze' to słowo kluczowe- strona jest tak pogmatwana, zen cieżko sie dokopać do fajnych zdjeci na przykład.. ale jak juz sie uda..:) Pozdrawiam
kamil

W googlu (w wyszukiwarce do grafiki) piszemy: site:http://www.worldwar1.com jpg i mamy wszystkie (chyba) obrazki na talerzu. Smacznego.

Rafal
Rafal

Miejscowość: Wa-wa

Postprzez Maciek G » Śro Gru 17, 2003 5:47 pm

Ja cały czas mecze wspomnianego kolege, Macieja G. co by sie przestał bać i pojawił sie oficjalnie w naszym projekcie

Wywołany do tablicy - melduję się i zacytuję to co pisałem do Kamila:
"z racji moich zainteresowań Prusami Wschodnimi, bitwą pod
tanenbergiem i frontem wschodnim w 1914 rok większość materiałów mam
dotyczących początka WW1. Projekt natomiast dotyczy frontu
zachodniego. Chcę się zająć początkowym okresem walk tj 1914-15.
Wezmę na warsztat do przeróbki zestaw ICM 1:35 Prusaków i francuzów, o
którym już kiedyś pisaliśmy, a ja dokupiłem jeszcze pudełko z
myślą właśnie na adaptację do WW1 (poczekało i się przyda).
Co ty na to? Z kilkunastu pudełek niemców Dragonowskich i z ICMem coś
zdziałam.
W skali 1:72 są HAT-owskie figurki WW1. Niemcy, francuzi, anglicy,
austryjacy, rosjanie. Ja mam: WW1 Royal Horse Arttillery - moge
odstąpić."

na razie tyle
Maciek G

Miejscowość: Warmia

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Gru 17, 2003 7:03 pm

Witaj Maćku, ciesze sie, ze wreszcie dałes sie namówić..
A teraz kolejna sprawa- z ciekawych linków- maciek w mailu podrzucił mi jeszcze jeden- jak dla mnie rewelacyjny:P

http://www.kaisersbunker.com/

Pozdrawiam
kamil

P.S. Dogadałem sie dziś z muzem wojska polskiego, ze jesli bedzie nam potrzebne cos do obfotografowania, to mi udostępnia. A jak nie rfanty do zdjęć to inne dokumenty lub fotki z okresu.. Wiec jeśli czegoś nie bedziecie mogli znaleść, to czas stworzyć wishlist:)
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Następna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość