[F/D] Na zachodzie bez zmian - 1914-1918

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Nie Paź 24, 2004 2:12 am

Talib, nie narzekasz, tylko robisz i kombinujesz jak to podesłac. Ktoś jeszcze?
A ja tymczasem pracuje nad kolejna figurką- tym razem bedzie to błotny brytol:)

Image

~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Pawel » Pon Paź 25, 2004 6:10 pm

Witam
Ja z pytaniem.
Przepraszam, że tak się podłączę do tematu choć nic nowego nie wnoszę. Ale I Wojna to okres, o którym wiem bardzo mało (no, może wiem trochę o FT-17...). Może ktoś mnie wspomoże. Poszukuję, jak dotąd bezskutecznie, zdjęć koni w maskach przeciwgazowych. Wiem, że taki maski dla potrzeb kawalerii zaprojektowano i podobno są zachowane zdjęcia... Czy ktoś wie gdzie je znaleźć?

Pozdrawiam
Pawel
Pawel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Paź 26, 2004 12:38 am

Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez pavlo » Wto Paź 26, 2004 10:32 am

A co mi tam, nie jestem zwolennikiem robienia
czegos dla przyjemnosci pod termin ale ostatnio i tak
mysle zeby A7v w czyms zakotwiczyc...
moze slawetna 1 bitwa pancerna z czolgami brytyjskimi?
MkIV juz prawie skonczony...

Image

Jesli by nie bylo do 1918 to bym dolozyl
szarze Kavkora na plskie FT17 w 1920

BTW Kamil - gdzie mieszkasz - ja dosc czesto bywam
na odeskiej w miedzylesiu
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Paź 26, 2004 11:09 am

pavlo napisał(a):A co mi tam, nie jestem zwolennikiem robienia
czegos dla przyjemnosci pod termin ale ostatnio i tak
mysle zeby A7v w czyms zakotwiczyc...

ja w żadnym razie nie poganiam. staram sie jedynie oszacować, czy plony projektu są znaczące czy jak zboże w Związku Sowiecki- nieczym słupy telegraficzne- bo rośnie nie takie wielkie a w takich odstępach

No właśnie- czy podczas tej bitwy spotkały się czołgi obydwu strpon konfliktu? Bo z tego co pamietam, top czołgi zwykle walczyły z piechotą i artylerią a nie z czołgami.

Image

Namaluj na nim lwa, tak jak zrobili to australijczycy po jego zdobyciu. ;) Masz może jakieś szczegółowe informacje na temat 'szlaku bojowego' Mefista? bo ja poznajdowałem tylko informacje o tym co sie działo z nim póżniej

Jesli by nie bylo do 1918 to bym dolozyl
szarze Kavkora na plskie FT17 w 1920

nie ma mowy :P mój Ft-17 wyladuje prawdopodobnie w lasach argonne jako maszyna amerykańska.

BTW Kamil - gdzie mieszkasz - ja dosc czesto bywam
na odeskiej w miedzylesiu

Kawałek dalej- w Józefowie- jak by co to zapraszam do podwarszawskiego lasu
Pozdrawiam
~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Paź 26, 2004 2:22 pm

Wojenna makabra. Nie polecam loudziom o słabycgh nerwach. Ale zeby nie było, ze wielka wojna to tylko dzielni żołnierze gnijący w okopach., Czesto tez gnili ale nie mając już swiadomości tego

uwaga- zastanów sie zanim zajżysz!!!

http://www.ogrish.com/index.php?class=submission&action=view&id=16386

http://www.ogrish.com/index.php?class=submission&action=view&id=16336

~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Pawel » Wto Paź 26, 2004 6:08 pm

Dziękuję za fotki koni w maskach.
Czy jakaś firma robi figurkę kawalerzysty (w masce) na koniu (też w masce) ? Widziałem kiedyś taką ale nie wiem czy to była figurka seryjnie produkowana, czy "wyrób własny" autora.

Pawel
Pawel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Paź 26, 2004 7:22 pm

Skala? epoka? budzet? ;)
~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Pawel » Wto Paź 26, 2004 9:05 pm

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Skala? epoka? budzet? ;)
~kamil

Zakładam, że to do mnie...
Ja nie mam żadnych konkretnych wymagań. Po prostu widzialem figurkę (no razem z koniem to były 2 figurki) kawalerzysty, która mi się podobała. To był chyba Niemiec 1/32 lub 1/35 , w masce i długim skórzanym (lub podgumowanym) płaszczu. No i byłem ciekaw, czy taką figurkę ma w ofercie jakaś firma, czy to wyrób unikatowy...

Pawel
Pawel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Paź 26, 2004 9:11 pm

Aż tak dobrze nie znam 'rynku figurkowego', myśle że Dariusz Z. bedzie bardziej kompetentny udzielić Ci odpowiedzi czuy to 'gotowiec, czu konwersja. Ale jezeli przejżałes linki, to zwróciłes zapewne uwage na nikły stopień skomplikowania masek przeciwgazowych dla koni- mqam zatem nadzieje, ze uda mi się zdopingować Cię do podjecia wyzwania i zrobienia tego samodzielnie. Jeszcze fajniej byłoby jak byś zrobił to jako wielkowojenny duet:)
pozdrawiam
~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez pavlo » Śro Paź 27, 2004 10:30 am

No właśnie- czy podczas tej bitwy spotkały się czołgi obydwu strpon konfliktu? Bo z tego co pamietam, top czołgi zwykle walczyły z piechotą i artylerią a nie z czołgami.

Namaluj na nim lwa, tak jak zrobili to australijczycy po jego zdobyciu. ;) Masz może jakieś szczegółowe informacje na temat 'szlaku bojowego' Mefista? bo ja poznajdowałem tylko informacje o tym co sie działo z nim póżniej

Ja kozystam zasadniczo z 3 ksiazek - TBiU A7V; Tanki Kajzera; Tanks and trenches.
Jesli chodzi o walki pod Viller Bretoneux gdzie w kwietniu 1918 byla pierwsza w historii potyczka pancerna to wszyscy sa (prawie) zgodni. 3 czolgi brytyjskie MkIV (1 chlopczyk i 2 dziewczynki) wyjechaly z lasu
na wysokosci pozycji swoich wojsk i natknely sie na 3 a7v nacierajace
na te pozycje. Z nie do konca jasnych dla mnie przyczyn tylko 1 a7v "Nixe" (pisza ze 2 pozostale nie mialy dogodnych pozycji) atakowal brytyjczykow Dziewczynki z wiadomych wzgledow zostaly szybko wyeliminowane natomiast chlopczyk chyba sie wkurzyl z tego powodu
i uszkodzil Nixe na tyle ze ten sie musial wycofac i pozniej wg 1 zrodla zostal porzucony. Piechota brytyjska sie spokojnie przygladala bo nic
nie mieli na czolgi. Artyleria niemiecka ktora miala tam zasieg nic nie robila zeby nie rozwalic swoich.
Potem A7V Sigfried starl sie z grupa kilku MkA (7?) z ktorych
1 zniszczyl, 2 unieszkodliwil, kilka zostalo trafionych przez niemiecka artylerie.

Mefisto - dosc duzo uwagi poswiecil mu Zarzycki w TBiU, z tym ze
troche mu sie pomerdal jego koniec. W ogole te 3 zrodla sa ze soba srednio zgodne. Zarzycki twierdzi ze Mefisto sie wywrocil, a jedo dowodca Lt. Stein zginal broniac czolgu - jednak jedyne zdjecia wywroconego
a7v z tej bitwy to Elfride, ktorego dowodca byl wlasnie Stein. W tank & trenches niestety nie podaja ani numerow ani nazw czolgow tylko
czolg nr1 grupy 2 itp. Jednak czolg ktory podejrzewam ze to mefisto
po unieszkodliwieniu kilku gniazd ckm sie popsul i zostal opuszczony, potem w czerwcu wywiezli go australijczycy. W tankach kajzera z kolei
Mefisto sie popsul na samym poczatku natarcia na poz. brytyjskie...

I BTW - gdzies na sieci jest ladna dioramka mefista wlasnie z lwem
i cala bazgranina pozdobyczna.
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Paź 27, 2004 7:12 pm

Pavlo- wielkie dzieki za zgrabny opis: W ramach podziekowac chciałbym Ci polecić (wszystkim innym sympatykom projektu oczywiscie też) zaglądnięcie na tą stronę:

http://www.wereldoorlog1418.nl/warpictures/index.html

Niesamowita ilosc rewelacyjnych zdjęć. Gorąco polecam!
~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Sławek » Czw Paź 28, 2004 8:20 pm

Michał Janik napisał(a):
Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):http://www.icm.com.ua/news35291.htm

no i teraz są wyporaski na zdjeciu, ~il

Widziałem. Figurki ICM-u Niemców z I w.św. juz są w Warszawie - na pewno w Sindarze. Kosztują całkiem przyswajalnie - 21 zł. Do środka niestety nie zaglądałem

Witam!
Tamże kupiłem 22zł :? . Troszkę dziwny podział części ciała. Tułów odlany z ramieniem a przedramię oddzielnie. Ręka i dłoń oddzielnie. Ręka odlana z parabelką a inna z saperką. Sześć sztuk broni długiej. Trzy karabiny i trzy karabinki :?: . Na hełmach zamiast "rogów" dziurki :? . Tyle na dzień dobry i pierwszy rzut oka przez folię.
Pozdrawiam
Sławek
"Nobody respects a country with a poor army, but everybody respects a country with a good army. I raise my toast to the Finnish Army."

Stalin, 1948
Awatar użytkownika
Sławek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Czw Paź 28, 2004 9:32 pm

Sławek, sklejaj, relacjonuj, pokazuj fotki:)
(a jak bu Ci jakies pierdoły niepotrzebne z tego zestawu zostały, i miałbys je wyrzucić chciał to ja biore wszystko:)
pozdrawiam
~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Sławek » Pią Paź 29, 2004 7:43 am

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Sławek, sklejaj, relacjonuj, pokazuj fotki:)
(a jak bu Ci jakies pierdoły niepotrzebne z tego zestawu zostały, i miałbys je wyrzucić chciał to ja biore wszystko:)
pozdrawiam
~kamil

Kamil
Ja ten zestaw kupiłem dla hełmów :twisted: ! Są podobne do węgierskich. A docelowo idą do Finów. Najchętniej zrobiłbym kopie hełmów ;o) i zestaw odsprzedał w dobre ręce :) .

Pozdrawiam
Sławek
"Nobody respects a country with a poor army, but everybody respects a country with a good army. I raise my toast to the Finnish Army."

Stalin, 1948
Awatar użytkownika
Sławek

Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości