[F/D] Na zachodzie bez zmian - 1914-1918

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Nie Paź 31, 2004 12:07 am

Talib mówi, że robi szoł

Eeee mam takie niedyskretne pytanko. Mój mały szturmowiec (konwersja figurki Rewella 1/72) ma taki brzyćki karbin... I czy mogę mu dać karabin Mauser z drugiej wojny? Mam śliczną broń produkcji niemieckiej, dokładniej Preisera, najdokładniejsza broń jaką w tej skali widziałem. Dodatkowo karbin ma zatknięty bagnecik :D I bardzo by to pasowało do koncepcji, karabin z bagnetem, w drugiej ręce pałka, a na ziemi zółw i lewis.
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Miejscowość: Stolica Galicji Zachodniej

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Nie Paź 31, 2004 12:21 am

Musze cię zmartwić- nie wnikając w szczegóły w tej skali nieistotne i niewidoczne zasadnicza była róznica w długości katabinów. Nie mam przed nosem kwitów, ale powiem tak: w skali 1:35 róznica jest blisko 1 centymetra
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez Wiesław Średnicki » Nie Paź 31, 2004 1:35 pm

Panowie nie chce was poganiać ale ROCZNICA ZAKOŃCZENIA WOJNY SIĘ ZBLIŻA (kibic).
Awatar użytkownika
Wiesław Średnicki

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Nie Paź 31, 2004 3:45 pm

e to w 72 jakaś duż nie będzie. Aż taki aptekarz to ja nie jestem. Z resztą nie ma dużej różnicy w długości Mausera sprezentowanego wraz z figurk.ą, a tym który chcę wykorzystać. Zawsze można powiedzieć, że to skala 1/74, tylko koleś ma dwa metry wzrostu ;o) Chodziło mi raczej o różnmice w wyprofilowaniu kolby. I o porównanie bagnetó, bo te od figurek Rewella mają jakieś długie piki a'la HOME GUARD, a te co mam od preisera to co najwyżej scyzoryki :lol:
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Nie Paź 31, 2004 3:48 pm

Wicie, rozumiecie, o bagnetach pierwszowojennych widziałem ksiązke grubości encyklopedii, wiec to temat złozony. Ale zwykle bagnety w Wielkiej Wojnie stosowane były długie
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez pavlo » Pon Lis 01, 2004 1:26 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):Talib mówi, że robi szoł

PRZEPRASZAM - socjalizmu im sie zachcialo.....

a na ziemi zółw i lewis.

skad masz lewisa w 72? [/quote]
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Lis 01, 2004 1:39 pm

z zestawu emharowkich brytoli?
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Lis 01, 2004 5:09 pm

a kto powidział, że w 1/72? :lol: Mam Lewisa z zestawu LRDG matchboxa :D

Zacząłem dłubać przy tym FT 17, model nawet... części wieży słabo pasują, ale to raczej wina chińczyków :twisted: Gąski są do tego co papier toaletowy, trzeba z nimi powalczyć... na razie nacinam ogniwa tak by wyglądały naturalniej, potem wszystko się i tak ubłoci :P Nie wiem tylko jak go pomalować. Czy można wyklorzystać schemat z pudełka? piaskowy+ziemisty+zielony+czarny (?) :?:

Aha, jeszcze pytanie, czy oficer armi brytyjskij musi mieć oficerki? pasuje mi przerobić oficera od szkotów z Rewella, w łapkę dostanie niemiecki garnek, który będzie sobie oglądał :D i jeszcze będzie gostek w płaszcu, ten sam zestaw, dostanie tylko inne nogi 8-)

P.S. Pavlo, z tym socjalizmem to nie tak jak myślisz. Ja po prostu zawsze na forum pisze, że coś robie, a jak na razie zamieściłem fotki tylko 6 moich prac ze stu tysięcy opisanych ;o)
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Lis 01, 2004 5:20 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):Aha, jeszcze pytanie, czy oficer armi brytyjskij musi mieć oficerki?

zdecydowanie nie. Moga to być owijacze, do bryczesów lub do krótkich spodenek, wbrew pozorom bardzo popularnych w BEF i pozostałych formacjach brytyjskich walczących w europie.
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Qrchak » Pon Lis 01, 2004 5:32 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):...Zacząłem dłubać przy tym FT 17 ... Nie wiem tylko jak go pomalować. Czy można wyklorzystać schemat z pudełka? piaskowy+ziemisty+zielony+czarny (?) :?:

Zrób go w polskim malowaniu :twisted:
Awatar użytkownika
Qrchak

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Lis 01, 2004 5:41 pm

Qrchak napisał(a):
Zrób go w polskim malowaniu :twisted:

a czy polacy mieli Ft-17 przed 18 rokiem? chyba nie.. a ten projekt to o wielkiej wojnie traktuje..
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Lis 01, 2004 5:42 pm

A masz jakiś fotki bądz schematy maszyn od gen. Hallera? Lub zestawienie numeró taktycznych?
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Jakub Talib Jastrzębski » Pon Lis 01, 2004 6:34 pm

Kamil, według moich informacji mieli, pytanie czy wykorzystano je bojowo...

Janusz Magnulski [b]WOZY BOJOWE PSZ 1940-1946 napisał(a):W składzie armii polskiej formowanej we Francji pod dowództwem gen. Józefa Hallera powstał 1. pułk czołgów ( na bazie francuskiego 505. pułku czołgów).
Niebanalny Archeolog
Image
Image
Na warsztacie:
modelisty wszelakie...
Awatar użytkownika
Jakub Talib Jastrzębski

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Pon Lis 01, 2004 6:59 pm

No musze ze skruchą przyznac Ci racje. W 19 roku te tankietki trafiły do polski. Ale pytanie, czy 1 Pułk czołgów brał udział w walkacj i gdzie jest w istocie ciekawym pytaniem
~kamil
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez NowyWojtek » Śro Lis 03, 2004 2:35 am

No i Kamil dopiął swego i zwerbował mnie na wojnę:)
Moż najpierw dwa słowa o sobie w kontekście lat 1914-1018: właściwie w swoim prywatnym projekcie pierwszowojennym uczestnicze od lat, przy czym projekt to zdecydowanie lotniczy. Kilkadziesiąt szmatopłatów w 1/48 ulepiłem, a zdecydowanie więcej czeka na swoją kolej. Plastyk i żywica. Właściwie gromadzę wszystko, co wpadnie w ręce.
No ale żeby nie zwariować od czasu do czasu trzeba jakiś płodozmian zastosować. No i czekając na przesyłkę "licencyjnych Verlindenów", kupionych, żeby się wyżyć figurkowo, nabyłem drogą kupna Forda T RPM-u. Czyli, jakby kto nie wiedział, coś takiego:
http://img.photobucket.com/albums/v478/nowywojtek/RPM35016.jpg
Modelik miał być szybki, łatwy i przyjemny i w zasadzie nie przeszkadzałoby to, że jest tylko "fordopodobny" (bo skubany całkiem ładnie się prezentuje), gdyby mi ktoś o tym nie napisał wprost, psując mi poczucie błogiej nieświadomości:(
Pozdrowienia,
Wojtek
No dobrze, dwa pytanka: Co w tym modelu jest nie tak, i co da się łatwo poprawić, żeby go bardziej upodobnić do oryginału? Czy takimi Fordami jeździli tylko Amerykanie czy może np. również Anglicy?
Awatar użytkownika
NowyWojtek

Miejscowość: Górny Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość