[F/D] Na zachodzie bez zmian - 1914-1918

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Lis 03, 2004 3:00 am

Głupio mi troche odsyłać na inne forum, ale kilka informacji znajdziesz tutaj:
http://www.planetarmor.com/forums/index.php?showtopic=169

generealnie model zły nie jest. troszke przesadziłem z ta 'fordopodobnością'. Na pewno do poprawienia sa osie- zbyt szeroki rozstaw kół jest. Kolejna rzecz, to dosc skromne detale.
do tegoi samochodu jest też rewelacyjna figurka żywiczna (sic!) :)
~kamil
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez NowyWojtek » Śro Lis 03, 2004 10:28 am

Tak, figurka jest arcysyperhipermegarewelacyjna;)
Awatar użytkownika
NowyWojtek

Miejscowość: Górny Śląsk

Postprzez pavlo » Śro Lis 03, 2004 12:54 pm

Jakub Talib Jastrzębski napisał(a):Kamil, według moich informacji mieli, pytanie czy wykorzystano je bojowo...

Janusz Magnulski [b]WOZY BOJOWE PSZ 1940-1946 napisał(a):W składzie armii polskiej formowanej we Francji pod dowództwem gen. Józefa Hallera powstał 1. pułk czołgów ( na bazie francuskiego 505. pułku czołgów).

Przed 1919 to raczej nie mielismy renówek. HAller przyjechal z Murmańska jakoś w polowie 1918 i pod koniec zaczelo sie formowanie polskiej armii. Nie znalazlem nic na temat udzialiu polskich renowek
w I WS u Manguskiego w nTW, a chyba by napisal gdyby cos bylo.
Zapwne koniec 1918 i poczatek 1919 to szkolenie i cwiczenia. Marzec - Maj 1919 przerzut do Polski koleja no i nowa wojenka z czerwoną zarazą... Ale pewnie czepski Kamil będzie marudzil ze sie ta historia nie lapie do projektu ;P

Ja ze swej strony juz wiem jak osadze A7V mefisto - bedzie po prostu stal
w krzakach zamaskowany i tyle. I coraz bardziej sie sklaniam zeby MkA zrobic w malowaniu brytyjskim (chcialem w ruskim-sowieckim, ale jakos zdjec mi brakuje - moze ktos ma jakies? W 2004 byly publikacje po rosyjsku...)
wiec moge go dolozyc do puli.
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Lis 03, 2004 1:06 pm

pavlo napisał(a):Ja ze swej strony juz wiem jak osadze A7V mefisto - bedzie po prostu stal
w krzakach zamaskowany i tyle. I coraz bardziej sie sklaniam zeby MkA zrobic w malowaniu brytyjskim (chcialem w ruskim-sowieckim, ale jakos zdjec mi brakuje - moze ktos ma jakies? W 2004 byly publikacje po rosyjsku...)

w modelu Mk V 1:35 jest malowanie rosyjskiego tanku. Tyle ze z lata 1919.
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez NowyWojtek » Czw Lis 04, 2004 2:30 pm

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten rozstaw kół w Fordzie. PO przymierzeniu niemal gotowego podwozia do podłogi okazało się, że to nie jest zbyt kompatybilne z resztą i koła wystają sporo poza błotniki. Nie może tak być i zawieszenie zostało pocięte. Skrócenie tylnej osi właściwie obyło się bez problemu, natomiast przednie zawieszenie zapowiada więcej zabawy, ale przy okazji jest szansa na upodobnienie do oryginału. Na szczęście fotek w sieci nie brakuje.
Pozdrowienia,
Wojtek
Awatar użytkownika
NowyWojtek

Postprzez Sławek » Sob Lis 06, 2004 12:29 pm

Witam!
Dla zainteresomanych malowaniem hełmów m/16:
http://www.military-steel-helmets-and-d ... decals.htm
Są też i inne, ale to inna para kaloszy.

Pozdrawiam
Sławek
"Nobody respects a country with a poor army, but everybody respects a country with a good army. I raise my toast to the Finnish Army."

Stalin, 1948
Awatar użytkownika
Sławek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Qrchak » Nie Lis 07, 2004 6:56 pm

Mam pytanko, ile ogniw miały gąsienice w Marku pierwszym :?:
Dłubię sobie tego malucha w 72, może dorobię do tego dioramkę na której będzie szturmował okopy niemiaszków :lol: Model już sklejony zostało tylko dorobić te nieszczęsne gąski, trochę brakujących nitów.
Tylko jeszcze rozglądam się za jakimś malowankiem tej machiny.
Awatar użytkownika
Qrchak

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Lis 24, 2004 4:10 am

Ja niestety nie w odpowiedzi na kurczęce pytanie, bo jej nie znam. Mam natomiast na pożarcie dla Was dwie moje figurki.

Image

Image

Image

Jak widac, nie są pomalowane rewelacyjnie, a lampa w aparacie jeszcze uwydatniła wszelkie niedociągnięcia.. ale cóż.. Oceniajcie zatem głownie rzeźbe (bo w walce z farbami mam poważne zaległosci), a nie malowanie (acz radami nigdy nie wzgardze)
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Piotr Czyz » Śro Lis 24, 2004 12:26 pm

Witam,

Pan nr 1. Saperka co ma ją w dłoni jest wielkości większej łyżki. Wina zdjęcia pod kątem czy tak ma być? Oczy jak jakaś manga. Ogłonie rzeźba OK, chociaż nie ma jak w realu obejrzeć.

Pan nr 2. Źle trzyma granat - powienien trzymać za koniec tłuczka, tak jest naturalnie i tak się trzyma, zeby wykorzystać jak największą dzwignie (porzucaj w ogródku tłuczkiem to kartofli ;) ). Pasek, który idzie przez pierś (inna sprawa, że nie wiem, co na nim wisi z tyłu) nie wchodzi w marynarkę (w sensie: nie widać, żeby zmarszczył materiał). Nie wiem, czy tak powinno być (nie moja epoka ;) - mankiety sięgają prawie do łokcia. No i trochę się czepię ustawienia ramion - nie wydaje mi się poprawne (kat miedzy wyciągnietymi rękami jest ujemny) - trudno się jest mi się tak wygiąć - ramie z karabinem powinno być bardziej do przodu (w stosunku do korpusu) - chyba, że to gimnastyka poranna ;)). Moze to wina fotek? Ja bym takiego rzucającego pacjenta bardziej w jednym kierunku ustawił - stopy, biodra obrócone, kierunek nadany głową i rękami.
Aha, jeszcze miejsce rękaw i polączenie marynarki (chodzi mi o ręke z karabinem) - tam na połączeniu jest przecież szew. Wiec zmarszczki się w ten sposób nie przenoszą:
a) bo jest szew, który powoduje inne rozłożenie sił
b) bo materiał jest w inną stronę (na klapie marynarki i na rękawie).

Acha, taką figrukę znalazłem w podobnej pozie (IMHO bardziej prawidłowej) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35632798

Ogolnie fajnie. Ale... z kiepskiej figurki malowaniem można wiele zrobić (vide Mike Blank) ale... z dobrej figurki kiepskim malowaniem można wszystko popsuć. Cwicz Kamilu malowanie :P.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Michał Janik » Śro Lis 24, 2004 1:25 pm

1. Gratulacje za ciekawy i mało ruszany temat, wiesz że Iw.św. to jeden z moich ulubionych. Bardzo fajnie wygląda ten kolorowy hełm (a może to tylko jakiś pokrowiec?). Na plus również ciekawe pozy figurek (zwłaszcza tej wykonującaj tzw."dupozjazd") i tak dalej w ogóle fajnie itp (no wiesz :D )

A teraz łyżeczka (no, nawet łyżeczunia - choć za to będą jednak dwie) dziegciu:

2.Trzonek - no to co Piotr powiedział, to się najbardziej i od razu rzuca w oczy.

3. Nie wiem, czy ten facet ma granat rzucić sobie pod nogi, czy raczej gdzieś dalej. Jeśli gdzieś dalej, to zwykle człowiek chyba odchyla się do tyłu, z wyprostowaną przednią nogą, a podgiętą tylnią. Łapa, która rzuca granatem, lekko w dole, tak by cała ta pozycja dała szanse możliwie jak najwiekszy rozmach i wyrzut (ciało po to odgiete do tyłu, by też uczestniczyło w zamachu - w jego trakcie porusza się jeszcze sporo do przodu). Może się mylę (w wojsku nie byłem , granatem rzucać mnie nie uczono - może się wypowie ktoś bardziej kompetentny), natomiast warto chyba się przejść do lasu z psem i po prostu ponap... patykiem po lesie. Pies będzie miał radochę i lepszą kondycję z przynoszenia nam "handgranata", a my (dodatkowo) materiał do przemyśleń nt."studium rzutu". Aaa, zapomniałem dodać, że ja akurat robię to na łące nad stawami (co chyba wiele nie zmienia)

Acha, taką figrukę znalazłem w podobnej pozie (IMHO bardziej prawidłowej) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35632798
Cooo? Z tą podkurczoną kończynką i pofalowaną kończynką? Hmmm. też mi sie jakoś nie wydaje. Tylko cięzko mi powiedzieć co jest nie tak - widać musze znów potrenować z psem...
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Postprzez Piotr Kmiecik » Śro Lis 24, 2004 1:41 pm

echhh...
poza pana rzucającego granatem rzeczywiście troszkę jakby nie przymierzając zabierał się do robienia kupy... no i że ten karabin trzymany tylko nachwytem mu z ręki nie wypadnie? no i czy głowica (?) granatu nie powinna być ciut większa?

za to cudny sposób rzeźbienia munduru i ryjek. no i hełm oczywiście.
Piotr Kmiecik

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Śro Lis 24, 2004 1:48 pm

co do saperki, to sam teraz zwrociłem na to uwage. Ale jest ona robipona na podstawie normalnej saperki trzypiatkowej, jedyni9e kstałt otrza jest zmieniony. Trzonek granatu - macie całkowita racje. Natomiast poza jest dokładnie przestudiowana- dobrze jest mieć młodszego brata i duże lustro. A komenda brzmiała- "jestes przyczajony i idziesz schylony, na ugietych kolanach, a teraz rzuć granatem"
Image

Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Postprzez Piotr Czyz » Śro Lis 24, 2004 1:48 pm

Michał Janik napisał(a):
Cooo? Z tą podkurczoną kończynką i pofalowaną kończynką? Hmmm. też mi sie jakoś nie wydaje. Tylko cięzko mi powiedzieć co jest nie tak - widać musze znów potrenować z psem...

qrna:) Którą podkurczoną? którą pofalowaną? Zobacz, że
a) To jest perspektywa
b) noga jest przesunięta to tyłu. Wg. mnie jest wszystko ok.
A w ogole w przykładzie chodziło mi nie o szczegóły, ale o połaczenie całego ciała (kierunek stóp, nóg, bioder, rak i wreszcie głowy).
Granatnik-herbatnik Kamila wygląda jakby wrzucał granat do jakiejś dziury (a moze bunkra).

Aha, pozdrowienia dla brata :) Nie bolą go ramiona? :p
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez NowyWojtek » Śro Lis 24, 2004 2:21 pm

To i ja, laik, się przyczepię do gościa z granatem:
Przy takim trzymaniu kilkukilogramowego Mauzera i bądź co bądź dynamicznych ruchach, jakich wymaga rzucanie granatem cała zabawa skończyłaby sie tak, że granat poleci w jedną stronę, a karabin w drugą. To raz. Druga sprawa to olimpijski spokój na twarzy tego gościa. Wygląda jakby oglądał w TV kolejny odcinek Klanu, a nie narażał życie, walcząc za cesarza. Jakoś mi mało dynamizmu. No i trzecia rzecz to te "miseczki" na kolanach. Jeśli to miały być wzmocnienia ze skóry, to są zdecydowanie za bardzo odstające. O trzymaniu granata już było.
Natomiast koleś z walczący łyżką bardzo mi sie podoba;)
Pozdrowienia,
Wojtek
Awatar użytkownika
NowyWojtek

Postprzez pavlo » Śro Lis 24, 2004 2:52 pm

Super!
Wyzej utytulowany "duposlizg" bardzo mi sie podoba.

Czemu sie czepiacie postawy. Trenuje sztuki walki
i rozne cudaczne postawy widzialem w sytuacjach "bojowych"
ze musze stwierdzic ze jestescie za bardzo czepscy. Owszem,
facet ma niestabilna postawe i rzucic granatem daleko mu sie nie uda,
ale moze sytuacja go zmusila do takiej pozycji - np. dowodca ryknal na niego "jestes przyczajony, rzucaj granat bo wp...." ;P

Z innych rzeczy - moja uwage zwrocily rece - duposlizg ma jakies
tluste palce, a granaciarz ma "przyklejony" karabin, jakby w ogole go nie trzymal i rzeczywiscie twarze beznamietne.
Awatar użytkownika
pavlo

Miejscowość: Paryż-Wawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 1 gość