"Samoloty z płótna i drutu" - miniprojekt grupowy

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez robertl » Pią Paź 20, 2006 10:06 am

No wreszcie ktoś coś ruszył w projekcie jakże bliskim memu sercu !

Ładny Hanriocik wychodzi. I zegary na tablicy takie "rustykalne" z epoki.

Podziwiam tempo, mnie przytłoczyły jakieś dziwne obowiązki i Fokkery leżą i się kurzą. Ale czas dziwnym obowiązkom powiedzieć zdecydowane "nie" i odkurzyć to co się kurzy!
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Szmatopłaciane projektowe Fokkery in ciągły progress. A do tego jeszcze Hannover.
Awatar użytkownika
robertl

Miejscowość: Kraków

Postprzez aviatik » Nie Lis 19, 2006 4:49 am

Czołem!
Mój "projektowy" DFW skończony - vide galeria "ukończonych". Można więc go "odhaczyć" ;)
Teraz przyszedł czas na skończenie fińskiego Fokkera D.VII z vickersami:)
pozdrawiam
aviatik
" Pierwsza lufa za szczęśliwy powrót z Baz Zamętu,
Naszych co na piaskach w oku Babilonu tkwią..."
-------------------------------------------------------
Me 108 Tajfun - o żesz k...... mać!
Ki-43 - II - Red Chinese Air Force!
I-16 typ 24 - tak trochę ;)
Awatar użytkownika
aviatik

Miejscowość: Bytom

Postprzez Kiidd » Pon Lis 20, 2006 11:45 pm

Stan prac z początku ubiegłego tygodnia ...

http://i19.photobucket.com/albums/b182/ ... 02/w20.jpg
http://i19.photobucket.com/albums/b182/ ... 02/w22.jpg
http://i19.photobucket.com/albums/b182/ ... 02/w23.jpg

... niestety kolejny wypadek ... oderwanie górnego płata, zerwanie naciągów, upadek na podłogę i roztrzaskanie pływaków ... spowodował odstawienie modelu. Możliwe, że wrócę do niego ... ale nie teraz.
Awatar użytkownika
Kiidd

Postprzez Piotr Dmitruk » Wto Lis 21, 2006 11:22 am

Jak ma taki napis na kadłubie to co się dziwisz?

A serio, to współczuję.
Cenzura? Myślałem, że to minęło już dawno.
Piotr Dmitruk

Miejscowość: Łańcut

Postprzez hadzi1 » Pią Gru 29, 2006 1:59 pm

Coś nam projekt zadyszki dostał.

Po długiej przerwie przeprosiłem sie z FokKerem, może teraz uda sie temat pociągnąc do szczęśliwego końca. :roll:

Image
PSP 1918-dzis i jutro!
Awatar użytkownika
hadzi1

Miejscowość: z Rybca

Postprzez robertl » Pon Lut 05, 2007 10:45 am

Witam,

projektowe Fokkery, powoli bo powoli ale jednak powstają. Wczoraj pierwsza część przyszłego Fokkera F1 Vossa dostała ubranko:

Image

Image

Była to moja pierwsza próba z "fokkerowymi" smugami. Nie taki diabeł straszny jak go malują :)
Ostatnio edytowany przez robertl, Śro Lut 14, 2007 12:25 am, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Szmatopłaciane projektowe Fokkery in ciągły progress. A do tego jeszcze Hannover.
Awatar użytkownika
robertl

Postprzez robertl » Wto Lut 13, 2007 10:39 am

Witam,

reanimując projekt wrzucam parę fotek Fokkera F1:

1. Doszedł drugi z trzech płatów i rozliczne drobiazgi wstępnie pomalowane:

Image

2. Drobiazgi:

Image

3. I jeszcze parę widoków na obecny stan aeroplanu:

Image

Image

Image

To narazie tyle.
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Awatar użytkownika
robertl

Postprzez robertl » Pon Lut 19, 2007 11:04 am

Witam,

wygląda na to, że prowadzę samotną walkę z samolotami z materiałów ekologicznych. Ale co tam. Zaczęło się, to trzeba skończyć!

A więc, coraz bliżej końca, bo:

1. Fokkerowi się skompletowały mnogie skrzydła:

Image

Image

2. Dostał również przyjemny wyraz twarzy:

Image

Image

3. Elementy czekające na wklejenie i wstępnie pomalowane:

Image

Myślę, że najpóźniej jutro prace zostaną skończone :)
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Awatar użytkownika
robertl

Postprzez robertl » Wto Lut 20, 2007 2:05 pm

Witam ponownie,

powoli samotna walka projektowa dobiega końca,zostało jeszcze kilka drobiazgów, uzbrojenie itp.

Na teraz Fokker wygląda tak:

Image

Image

Image

Image

Zdjęcia takie mocno sobie, pośpiech nie jest tu jak widać wskazany.
Jak skończę obiecuje lepsze zdjęcia :) .

A do zrobienia jeszcze dwa dreideckery.
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Awatar użytkownika
robertl

Postprzez retopa » Śro Lut 21, 2007 12:51 pm

Witam wszystkich szmatopłatowielbicieli.
Od samego początku współżyłem biernie z tym projektem, ponieważ nie miałem śmiałości prezentować tutaj swoich "dzieł" (wina autora tego wątku - jego Camel to mistrzostwo świata).
Ponieważ wątek lekko niedomaga, postanowiłem wspomóc obecnie jedynego walczącego Roberta (przy okazji pozdrawiam mojego najświeższego kontrahenta z Allegro - ciekawe do czego przyda Ci się Parasol - chyba jako pasza dla Twoich Fokkerów).
Jestem przedstawicielem pewnej niszy w rzeczonym wątku, bowiem po wielu latach walki (1914-1918) skoncetrowałem się na aparatach latających wykonanych z materiałów ekologicznych, posiadających więcej niż dwa płaty.
Moim największym osiągnięciem w tej mierze jest dwudziestopłat Phillipsa z 1904 r. (scratch), chociaż marzę o następnym samolocie tego wynalazcy - stu(100)płacie z 1907 r.
Obecnie produkuję Rolanda Dr.1, będącego konwersją modelu Roland D-VI firmy MAC, którego proszę "Nowego Wojtka" o wpisanie na listę projektową.
A teraz wielka prośba!
Wprawdzie próbowałem skorzystać z opcji "szukaj", ale nic to nie dało. POMÓŻCIE - jak wstawić fotki?
Moje następne zamierzenia, które chciałbym zgłosić do projektu, to:
- Mitsubishi 1MT1N Navy Type 10 (Choroszy Modelbud) - wprawdzie to lata 20-te, ale co tam,
- Armstrong F.K.10 (Czech Master Resin - czteropłat,
- Nieuport 10 Triplane (Roseplane).
P.S. Czy ktoś może dopomóc w sprowadzeniu modelu Siemens-Schuckert DDr.1 z Roseplane? (piękna trójpłatowa latająca kratownica).
retopa

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kiidd » Śro Lut 21, 2007 3:00 pm

Witamy kolejnego uczestnika projektu.
Cóż, Robert tylko oficjalnie walczy samotnie ...
ja też prowadzę batalię ze szmatopłatami, nic nie prezentuję z powodu braku aparatu.
Obecnie zakończyłem już prace nad Hanriotem HD2.
W około 70% ukończony jest również Fokker D VII z Rodena wraz z blachami Parta. W tzw "międzyczasie" robi się również Albatros W4 z Eduarda oraz Pfalz D XII ze Special Hobby.

Na warsztat czeka również SPAD - Special Hobby, oraz rodzyneczek ze SPIN MODEL - Siemens Schuckert DDr I ... oczywiście wszystko 1/48
Awatar użytkownika
Kiidd

Postprzez robertl » Pon Lut 26, 2007 12:53 pm

Witam,

pierwszy Fokker ukończony:

Image

Więcej na temat modelu i trochę historii w galerii modeli ukończonych:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=30160
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Awatar użytkownika
robertl

Postprzez jasio-g » Śro Lut 28, 2007 3:28 pm

Moje zmagania z Nieuportem 21 E1 nr 42.27 z Wyższej Szkoły Pilotów z Grudziądza stanęły na malowaniu. Może Ktoś z Was mnie uratuje. Sp-decal sugeruje góra zielona, spód niebieski, szachownice na górnej powierzchni górnego płata, osłona silnika szara, SP sugeruje cały samolot zielony, szachownice na płatach ?, Kagero zaś cały samolot zielony, silnik szary, ale szachownice z obu stron górnego płata. Zdjęcie w Kagero jest 3/4 z tyłu i nijak nie widać spodu samolotu. Więc jak było naprawdę nie mam pojęcia. Może ktoś z Was ma zdjęcie tego egzemplarza od spodu, bo nawet gugiel mnie zawiódł. Może ktoś wie na jakiej podstawie stworzono sylwetkę barwną w Kagero (Nieuport 1-27)? Jednym słowem RATUNKU!!!
Boże, jak mi się nic nie chce!
WARSZTAT
PWS 33 Wyżeł - 80%
Albatros DVa - 50%
Ju 88 A - 49%
Awatar użytkownika
jasio-g

Miejscowość: Twierdza I klasy KRAKÓW

Postprzez PrzemoL » Czw Mar 01, 2007 12:51 pm

Witam Szmatopłaciaków. Próbowałem znaleźć informację o dacie końca projektu, ale nie znalazłem. Jeśli więc przyjmiecie mnie w swoje szeregi i dacie do 2 miesięcy, to chętnie dołączę. Zaraziłem się i mam zamiar zrobić Fokkera F.I (Roden 1/72). Ponieważ robertl zrobił model samolotu Vossa, ja spróbuję czegoś innego - samolot na którym zginął Kurt Wolff.
I tu mam pytanie merytoryczne dotyczące pudełkowego malowania Fok. F.I Kurta Wolffa. Czy można wierzyć Rodenowi? Spód i boki tyłu kadłuba za polem z krzyżem - czerwone? Osłona silnika i szprych - ciemnozielona? Wykończenie fabryczne płótna - szary stalowy? Smugi nakładane pędzlem - oliwkowy? Szczególnie chciałem zapytać robertl-a, gdyż do malowania "jego" wersji F.I Roden sugeruje czerwono-brązowe osłony silnika i szprych. Czy masz może jakieś informacje świadczące o tym, że Roden się myli?
Z góry dziękuję!
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul.
Awatar użytkownika
PrzemoL

Miejscowość: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości