"Samoloty z płótna i drutu" - miniprojekt grupowy

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Mar 16, 2007 10:29 am

Radecki napisał(a):[
Jeżeli chodzi o farby Mister Kit to są dwie możliwości:
Aluminium z serii francuskiej i Silbergrau z niemieckiej - ten pierwszy jest bardziej "srebrny" (efekt można zobaczyć na Spirit-cie Seweryna Fleischera w Galerii) - Silbergrau jest bardzo jasno szary z delikatną nutką srebrnego - malowałem nim próbkę mojega Pfalza i wygląda rewelacyjnie ...

Radek.

Mam kilkanaście puszek i butelek z różnymi srebrnymi, od zwykłej Humbrol 11 do metalizerów kilku firm... Mister Kita jeszcze nie :D Trudno się na coś zdecydowac...Ale dzięki za wskazówkę z tym Spiritem Seweryna.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez Michał Janik » Nie Mar 18, 2007 1:00 pm

Mam takie pytanie do kolegów, specjalistów szmatopłatowych. Kiedyś kupiłem sobie Hanzę w.29 z Eastern Expressu. Szło mi z nią nieźle, dopóki nie zacząłem nakładać Lozengi. Po posmarowaniu Solem, prawidłowo, pomarszczyła się, po czym... tak już została (nie mówiąc o dziwnych kolorach). W efekcie nabyłem sobie drugą Hanzę, tym razem z MPM. W rezultacie będę miał z niej żywice, blaszkę i kalki. Natomiast pytanie jest takie. Nie chcę operować znów tak wielką kalką, i chciałbym lozengę położyć pasami. Zdaje się że podobnie było w oryginale. Jakiej - mniej - więcej szerokości bywała ta tkanina? No i zdaje się, że na jej łączeniach powinno się umieścić paski, prawda? Oczywiście pytania dot. szczegółów Hanzy, takich jak kolor pływaków, zastrzałów itd. można mnożyć, ale może na razie poprzestańmy na tym...
Z góry dziękuję za podpowiedzi!
Pozdrawiam - Socjo
to forum jest wyposażone w boską funkcję

"SZUKAJ",

której stosowanie polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć np. "A jak zrobić model???"
Awatar użytkownika
Michał Janik
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Grzegorz2107 » Pon Mar 19, 2007 1:37 pm

Michał Janik napisał(a): Jakiej - mniej - więcej szerokości bywała ta tkanina? No i zdaje się, że na jej łączeniach powinno się umieścić paski, prawda? Oczywiście pytania dot. szczegółów Hanzy, takich jak kolor pływaków, zastrzałów itd. można mnożyć, ale może na razie poprzestańmy na tym...
Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Tkanina była kładziona zwykle ukośnie . Na lotkach i wąskich skrzydłach wzdłuż skrzydła.

Co do Twojej Hansy to istnieje obawa, że sześciokąty były malowane...nie mam pewności czy na skrzydle, ale na pewno na kadłubie i pływakach.
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez robertl » Pon Paź 01, 2007 12:38 am

Witam,

Forum się poprawiło to i ja się poprawię :D .
Pora na następnego projektowego Fokkera, tym razem dr1 Kempfa z Jasta Boelcke.

Oto stan na dziś:

Image

Image

Image

Image

Trzeba jeszcze trochę podłubać, ale w sumie juz bliżej niż dalej.

A tak dla przypomnienie to jest to Eduard Profipack w 1:72 :D .
Pozdrawiam
Robert Latosiński

Szmatopłaciane projektowe Fokkery in ciągły progress. A do tego jeszcze Hannover.
Awatar użytkownika
robertl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Dlugi_se » Nie Lis 18, 2007 2:59 pm

Witam serdecznie kolegów!
Nie wiem czy projekt jeszcze trwa ale watek można chyba uznać za aktywny tak w ogóle jako pole do wymiany doświadczeń z pięknymi szmatko lotami??
Obserwuje forum od dawna , sklejam tez już jakos czas ale dopiero ostatnio jakoś zapałałem nagle miłością do tego typu maszyn z WW I.
Stało sie to gdy wpadł mi w ręce sklejony już model Fokkera DVII Revella 1/72.Sklejany przez kogo innego było nie pomalowany i ja zabrałem sie za jego naprawę/rekonstrukcję no chce to zrobić jak najlepiej(oczywiście wnętrza już nie odtworzę)
Prace sa w trakcie i chciałem zamieścić kilka fotek aby koledzy ocenili.Dodam że dodatkowe części i elementy jak już są to mojej roboty a malowanie pudełkowe tego zestawu, podstawowe części wszystko prosto z pudelka(a raczej modelu wraku :lol: )
Aha no i lasagne na spodzie płatów malowana za pomocą własnoręcznie wycinanych szablonów i aerografu.Może być??
Model oczywiście jeszcze w trakcie prac ale na pólce idac za ciosem czeka SPAD XII C-1(Revell 1/72),Albatros DIII(Revell 1/72), i Pfalz EIV(ICM 1/72) no i cały czas poluje na kolejne do kolekcji.
Długo będę je sklejał :oops:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Dlugi_se

Miejscowość: SZCZYTNO

Postprzez jasio-g » Śro Paź 01, 2008 11:27 pm

Od ostatniego postu w tym projekcie minął prawie rok (w między czasie powstał spit i jednastka). :oops: A ponieważ nikt go nie zakończył wtrącę swoje 3 grosze. Albatros DVa wreszcie ruszył - dorobiłem sklejkę zakrywającą otwór po karabinach, wszak był maszyną szkolną w MDLot. Odciąłem ster kierunku i wysokości - będą dorobione z drugiego albatrosa, który idzie na żyletki. Tak to teraz wygląda.

Image

A produkując jeszcze Kobuza napadło mnie jakieś licho i zacząłem dłubać Camela ze Lwowa. Miał powstać jako pudełkowiec, ale napatoczyła się blaszka Parta, więc nie będzie szybko. Wygląda to teraz tak:

Image

Ruszmy może ten projekt szmatopłatowy, bo to piękne samolociki, takie z duszą. :roll:
Boże, jak mi się nic nie chce!
WARSZTAT
PWS 33 Wyżeł - 80%
Albatros DVa - 50%
Ju 88 A - 49%
Awatar użytkownika
jasio-g

Miejscowość: Twierdza I klasy KRAKÓW

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości