Propozycja projektu - jeszcze bez nazwy

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Jaki pojazd skłonny jesteś zrobić w tym projekcie grupowym?

Kubelwagen/Schwimmwagen/Kafer
11
26%
Willys
9
21%
Sd.Kfz. 251
4
10%
KW-1/KW-2
5
12%
Mercedes L 4500
2
5%
Pz.Kpfw. I
1
2%
Humvee
6
14%
Steyr
4
10%
Horch
0
Brak głosów

Razem głosów : 42

Postprzez Tomek Hejmo » Czw Mar 25, 2010 11:35 am

Ja bym był za naszą teorią spiskową, a pomysł Tomka RS zrealizować, bo jak najbardziej jest tego wart, w nieco późniejszym terminie - obstawiałbym wakacje, bo wtedy wielu z nas ma wolne.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Miejscowość: Chrzanów woj. Małopolskie / Gliwice

Postprzez Tomek RS » Czw Mar 25, 2010 12:46 pm

Tomek Hejmo napisał(a): obstawiałbym wakacje Tomek

JAJAJAJA... Czytaj - wyjeżdżamy i nie przeglądamy forum :)

Dobre :D

Judaszu....

T.
Awatar użytkownika
Tomek RS

Miejscowość: Gdańsk / Kontrakt S6 Gdynia

Postprzez rollingstones » Czw Mar 25, 2010 9:19 pm

Ja chętnie też bym się włączył - proponuję jednak wziąść pod rozwagę jedną rzecz - model italki kubla jest strasznie uproszczony ale tani. Model tamiyi jest lepszy ale dalej uproszczony i dodatkowo wcale nie tani. Jak znam życie połowa osób zaraz powymienia trzy czwarte modelu na fototrawienia i żywice co
-przedłuży etap sklejania - a tym jesteśmy mało zainteresowani
-połowa osób nie skończy bo będzie czekała na kolejne blaszki.

Ja proponuję - model - Opel Olimpia Bronco - cena ok 85 zł - model prosty świetnie zdetalowany - do złożenia w dwa wieczory prosto z pudła i nic nie trzeba specjalnie waloryzować. Wielkość Kubelwagena - malowań do wyboru do koloru - od czarnego po biały.
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Kaiser88 » Czw Mar 25, 2010 9:39 pm

Rolli za kubla z Chin obecnie z darmową przesyłka zapłacisz 10 baksów, to chyba znów nie tak drogo :P
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Postprzez rollingstones » Czw Mar 25, 2010 9:50 pm

Ja nie mówię że drogo - ale zestaw Abera obowiązkowy to kolejne 30 zł + jakieś pierdołki i wychodzi 100. W żadnym wypadku nie narzekam, ale jak ma być szybko i fajnie to zachęcam do Opla. Z chin wyjdzi pewnie z 60 zł na maksa a model jest z pudła taki jak Kubel po waloryzacjach
zobacz sam jakie to fajne
Image
Image
pozdrawiam Seb
rollingstones

Miejscowość: Polska

Postprzez Kaiser88 » Czw Mar 25, 2010 10:21 pm

No fajne i może jest, ale już nie na moje nerwy malowania wnętrza (teraz ja zacznę marudzić 8-) )
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Postprzez Boozy » Czw Mar 25, 2010 10:33 pm

Dlatego właśnie głosowałem na KW...
Dużo powierzchni do modelarskich popisów i nawet dośc tani.
Mass production...
Image
Pozdrawiam, Damian.
Awatar użytkownika
Boozy

Miejscowość: Rybnik

Postprzez Tomek Hejmo » Czw Mar 25, 2010 11:48 pm

Seb, ale Opel, nawet z Chin, wychodzi porównywalnie cenowo jak Kubel z blaszkami... Mnie taka kwota wyklucza na dzień dzisiejszy, chociaż to pewnie żadna strata.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez EWPIGA » Pią Mar 26, 2010 12:01 am

Nie wiem co sądzić o tym projekcie ? W moim odczuciu: nic nowego, co dotychczas jest już poznane w technikach brudzenia i malowania, nikt nie zaprezentuje. I wszystkie one /jeśli dojdzie do startu/ będą praktycznie wyglądać tak samo. Jedyna i istotna różnica będzie polegała w umiejętnościach malarskich, a te każdy z nas ma w różnym stopniu zaawansowania. I jeśli chodzi o pokazanie w jaki sposób je wykonujemy na modelach, to nie musi być to jeden i ten sam pojazd dla wszystkich. Zaprezentowanie różnych pojazdów w jednym wątku też będzie atrakcyjną prezentacją.. w końcu chodzi o doskonałą zabawę.
Image
Image
Awatar użytkownika
EWPIGA

Miejscowość: Słubice

Postprzez EsKeL » Pią Mar 26, 2010 12:08 am

Zgadzam się że Opel był by dobrym pomysłem ale niestety ankieta jest taka a nie inna trzeba głosować na to co jest. Zgadzam się z Piotrkiem co do ceny Kubla Tamki w granicach 10-12 $ z przesyłka, czyli tanie ale..... Chociaż na mnie nie paczcie bo ze mnie malarz marny, nowego na 100% nic nie wniosę ale pomóc mogę przy ściąganiu modeli :D . Nigdy tego typu pojazdy mi się nie podobały dlatego głosowałem na KW :D .
Awatar użytkownika
EsKeL

Miejscowość: Wąbrzeźno /k. Torunia

Postprzez Kaiser88 » Pią Mar 26, 2010 7:27 am

EsKeL napisał(a):Zgadzam się że Opel był by dobrym pomysłem ale niestety ankieta jest taka a nie inna trzeba głosować na to co jest. Zgadzam się z Piotrkiem co do ceny Kubla Tamki w granicach 10-12 $ z przesyłka, czyli tanie ale..... Chociaż na mnie nie paczcie bo ze mnie malarz marny, nowego na 100% nic nie wniosę ale pomóc mogę przy ściąganiu modeli :D . Nigdy tego typu pojazdy mi się nie podobały dlatego głosowałem na KW :D .

Jesteś większą marudą ode mnie, ja przynajmniej chcę spróbować wystartować choć nowe techniki idą oporowo jak krew z nosa, a VW będzie mały, prosty, będzie można się nakombinować ;o)
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Postprzez Tomek RS » Pią Mar 26, 2010 10:18 am

No i kółeczko się zamyka.
Ja chyba nie potrafię Wam wytłumaczyć, o co mi dokładnie chodzi... :(

Panowie ostatni wpiścy (nowomowa dla TDMena) - żadnemu z Was nie jest potrzebna dydaktyczna wartość takiego projektu. Sklejacie świetnie, malujecie wspaniale, jesteście doskonałymi waloryzatorami.
Nikt Wam tego nie ujmuje i zostało to już przez Was pokazane na tym forum. Ja też jakiś tam poziom reprezentuję, to ocena nie moja, tylko tych, co raczyli oszacować moje prace, tutaj publikowane.
My, wielcy tego świata, nie potrzebujemy tego rodzaju warsztatów, bo niczego nowego one nam nie dadzą, niczego nie wniosą.

Zgadzam się z Ewpigą, robiącym wypasione i wystrzelone w kosmos modele, które sam podziwiam marząc, że kiedyś i ja tak będę potrafił.
Cenię Tomka Hejmo za walkę z CM oraz za to, że pomimo wyraźnie sygnalizowanych problemów finansowych strara się być tu razem z nami (sam jestem teraz bez roboty i nawet Kubel jest dla mnie wyzwaniem).
Szanuję Rollingsones'a, Badgera i innych, niewymienionych z nicka, za ich wiedzę.
Szanuję Kicusia za to, że udaje mu się obudzić we mnie strach przed nadepnięciem mu na odcisk.

Ale poza nami mistrzami, jest tu jeszcze grono małolatów, którzy slepią się na to, co Panowie Wiara pokazujecie, ślepią i ocierają smarki z nosa, popadając w coraz większe zniechęcenie, bo i jak nam tu dorównać?

Ja bym chciał zrobić coś właśnie dla nich. Dla tych biednych szaraków z cienia, których to właśnie MY możemy ciągnąć za uszy w górę.

Założę się, że sporo dzieciaków (przepraszam Was, Dzieciaki) przeglądających to forum nie ma śmiałości dołączyć do projektu, ze względu na niską samoocenę oraz strach przed majestatem, który ściska za gardło i nie pozwala wymówić słowa (poza arystokratycznymi wyjątkami poddanych Korony).
Ja bym chciał zrobić coś właśnie dla nich, żeby mieli poczucie, że moga spokojnie zapytać i otrzymają odpowiedź, żeby ich ośmielić, zachęcić i utrwalać w nich chęć do dalszego zlepiactwa.
Przede wszystkim zaś, żeby przestali w końcu niszczyć modele, na które mnie nie stać. Na to nie mogę spokojnie patrzeć :D
Chciałbym zrobić projekt dla ludzi, którzy NIE WALORYZUJĄ, NIE PRZERABIAJĄ, NIE POSIADAJĄ wypasionego sprzętu i NIE MAJĄ POJĘCIA o technikach, lub też ich po prostu nie moga załapać.
Chciałbym pokazać jak można zrobić poprawny model malowany z pędzla Italeri, Pactrą z puchy. Jak go zrobić aero, ale bez cudacznych technik.
Tanio, łatwo, w prosty sposób.
Taka jest moja formuła i to bym chciał tutaj zrobić. Sorry, może to dlatego, że jestem szczęśliwym ojcem i zaczynają mi wchodzić takie mentorskie odloty. Nauczyc kogoś czegoś i pomagać, jak mu się nóżka obsuwa.

Czy my w ogóle dopniemy ten projekt?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomek RS

Postprzez Tomek Hejmo » Pią Mar 26, 2010 10:56 am

Tomku, super post, zgadzam się w pełni. Jak byłem modelarskim gówniarzem, to też ślepiłem się w warsztaty innych. Tylko, że to nie to samo. Zróbmy ogłoszenie pt "Szkółka dla juniorów" - wyznacz termin, najlepiej w wakacje - młodzi kupią model i będą lepić razem z Tobą. Samo patrzenie na nas niewiele im da. Rozmawiałem setki razy z ludźmi malującymi aerografem, obejrzałem większość japońskich filmów na YT, a jak dostałem swój sprzęt to nie wiedziałem, gdzie ręce włożyć. W takim wypadku Ty też musisz wziąć pędzle Italeri i Pactry, starte suche pastele zamiast pigmentów itd. Roześlij ogłoszenia po innych forach - myślę, że nie będzie problemu z taką akcją.

Tomek
Tomek Hejmo
Uzytkownik usunięty

Postprzez Kaiser88 » Pią Mar 26, 2010 11:00 am

Herr Tomku, mnie to się od początku wydawało, że Ty jesteś OJCEM CHRZESTNYM tego projektu, no bo chyba Ty go zmajstrowałeś - to znaczy ten pomysł. A z dyskusji obecnie wynika to, jaką mamy polską mentalność (?), założenia niby są postawione przez Ciebie ale każdy chciał by to zrobić po swojemu, a dzięki temu po trochu zaczyna się rozpierducha i straty w czasie, mam rację? Jeśli tak, to dajcie chłopu w tym całym przedsięwzięciu pokierować bo jak każdy będzie chciał tym kolorować to to prędzej padnie niż ruszy.
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Postprzez Tomek RS » Pią Mar 26, 2010 11:21 am

Tomek Hejmo napisał(a): W takim wypadku Ty też musisz wziąć pędzle Italeri i Pactry, starte suche pastele zamiast pigmentów itd.

A myślisz, że czego ja używam do moich modeli? No, poza startymi pastelami, nigdy ich nie miałem. Ale Migmentami mogę się podzielić z wchodzącymi w moją wizję. Wielokrotnie pisałem, że dostałem je do testowania jeszcze w 2004 roku, właśnie po to, żeby "iść i czynić podobnie".

Tomek Hejmo napisał(a): Roześlij ogłoszenia po innych forach - myślę, że nie będzie problemu z taką akcją.

Gdzie? Na Panzernecie?

Tu jest mój polski dom

Tomek, wyjaśnij mi na spokojnie, czego Ty oczekujesz od takiego projektu? Chyba tego na wstępie po prostu nie dogadaliśmy, stąd różnice w oczekiwaniach.
Skoro jest nas tylko trzydziestu, to zatrzymajmy się na chwile i zreasumujmy to, co już wiemy na podstawie ankiet i postów.
Ja powtarzam raz jeszcze - PODŁĄCZĘ SIĘ DO WASZEGO ŚWIATA. Tylko dlaczego znów na ostatnich dwóch stronach wątku pojawiają się zdania, że jest to bez sensu? To i WASZE jest bez sensu? To co JEST Z SENSEM?

Zaczynam się w tym gubić.
Tomek R
Awatar użytkownika
Tomek RS

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości