[D F/P/L] 63 dni - Powstanie '44 + konkurs[D/F]

Pomysły i sugestie odnośnie nowych i aktualnie trwających konkursów i projektów.

Postprzez Grzegorz H. » Pią Kwi 23, 2004 8:39 pm

P.Siemieńczuk napisał(a):Witam!
coś jak to na zdjęciu:

Image

" Ulice Ślepa. Ppor.Jerzy Siwiec (ps. "Jur") z 2 plutonu kompanii "Anna""
to jest opis z książki "Z kamera w powstańczej Warszawie -1944" - troszke lepszej jakości-jaśniejsze
jest też drugie zdjęcie "Jur" i "Sixton"-ładnie widac pas, nie ma szelek
oraz zdjęcie piętra budynku który jest na fotce pierwszej
troche zamotałem :)
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez P.Siemieńczuk » Wto Maj 04, 2004 6:34 pm

U mnie naszcęście prace nie stoją w mniejscu została tylko figurka. Poniżej daję parę fotek, choć wiem , że będzie cie narzekać na jakość:

Image

Image

Image

Image
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
Dioramka Omaha Beach 1:35 (ok.25%)
P.Siemieńczuk

Miejscowość: Kuźnica B-stocka

:)

Postprzez Piotr Czyz » Wto Maj 04, 2004 10:37 pm

Witam,

wcale nie narzekamy ;o) zdjęcia całkiem, całkiem.
No ładna jest - widać podobieństwo do zdjęcia. Czekamy z niecierpliwością na resztę.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Warszawa

Powstanie

Postprzez Proński Jerzy » Czw Maj 06, 2004 12:01 pm

Witam
Czy ja też mogę się przyłączyć?
Mam co prawda więcej niż 18 lat , za to ukończone modele czołgów
Hetzer Chwat w 35 Dragona, Pantera Pudel w 72 Matchboxa,
moj kolega posiada model samoróbka Kubusia w 72?
Pozdrawiam Jurek
Proński Jerzy

Miejscowość: warszawa

Re: Powstanie

Postprzez Piotr Czyz » Czw Maj 06, 2004 10:25 pm

Proński Jerzy napisał(a):Witam
Czy ja też mogę się przyłączyć?

Witam w projekcie. Cieszy mnie, że znalazły się w naszym gronie osoby zajmujące się także pojazdami.

Pozdrawiam,
Piotr

P.S. Ostatnio sam mam coraz większą ochotę na zrobienie od podstaw w 1:16 Sdkfz 251/1 (te, które udało się zdobyć postańcom) - niby nie robię pojazdów - ale tamat powstanczy.
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Piotr Czyz » Czw Maj 06, 2004 10:33 pm

P.Siemieńczuk napisał(a):Więc dzięki za komentarz. Została mi figurka, a właściwie panterka. Tylko nie wiem jak zabrać się za jej namalowanie...

Witam,

a jaką panterkę planujesz? Potrzebujesz jakiś referencji (zdjęcia, kolory itp.)? Generalnie wszyskie panterki są dozwolone, podczas powstania zostały zdobyte magazyny mundurowe na Stawkach - podejrzewam, żę tam było wszystko - jak potrzeba jakis linków, literatury, zdjeć to pisz, co potrzeba.
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Bigmodel » Pią Maj 07, 2004 5:57 am

Witam.
Piotr Czyż napisał.
P.S. Ostatnio sam mam coraz większą ochotę na zrobienie od podstaw w 1:16 Sdkfz 251/1 (te, które udało się zdobyć postańcom) - niby nie robię pojazdów - ale tamat powstanczy.
.
Sam się kiedyś miałem sporą ochote zrobić sdkfz 251/1 w 1/16. Ale padło na Chetzera w 1/16 oczywiscie w Powstańczych barwach.No cuz gdyby nie czas to model był by już skonczony i stał sobie na półce ale nie mozna robić wszystkiego naraz.Z chęcią bym sie przyłączył do projektu ale niestety umnie czas zrobienia jednego modelu liczy sie w miesiącach.
Chyba niedługo zabiore się za Goliata w 1/16.Męczy mnie taka mała dioramka powstańcza w 1/16.

Pozdro.Jacek
Awatar użytkownika
Bigmodel

Miejscowość: Wrocław/Breslau

Postprzez P.Siemieńczuk » Sob Maj 08, 2004 5:41 pm

Piotr Czyż napisał(a):
P.Siemieńczuk napisał(a):Więc dzięki za komentarz. Została mi figurka, a właściwie panterka. Tylko nie wiem jak zabrać się za jej namalowanie...

Witam,

a jaką panterkę planujesz? Potrzebujesz jakiś referencji (zdjęcia, kolory itp.)? Generalnie wszyskie panterki są dozwolone, podczas powstania zostały zdobyte magazyny mundurowe na Stawkach - podejrzewam, żę tam było wszystko - jak potrzeba jakis linków, literatury, zdjeć to pisz, co potrzeba.

Planuję taką jak na poniższtm zdjęciu. To będzie pierwsza panterka i nie wiem jak się coś takiego maluje.

Image
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
P.Siemieńczuk

Postprzez Piotr Czyz » Nie Maj 09, 2004 9:29 pm

Bigmodel napisał(a):Sam się kiedyś miałem sporą ochote zrobić sdkfz 251/1 w 1/16. Ale padło na Chetzera w 1/16 oczywiscie w Powstańczych barwach.No cuz gdyby nie czas to model był by już skonczony i stał sobie na półce ale nie mozna robić wszystkiego naraz.Z chęcią bym sie przyłączył do projektu ale niestety umnie czas zrobienia jednego modelu liczy sie w miesiącach.
Chyba niedługo zabiore się za Goliata w 1/16.Męczy mnie taka mała dioramka powstańcza w 1/16.

Pozdro.Jacek

Witam,

1. Ja tak myslałem o sdkfz, bo GPM wydało papierową wersję w 1:16 - łatwo byłoby po prostu poprzenosić model papierowy w plastikowe 3d.

2. Projekt jako taki jest bezterminowy - takze zapraszam do udziału

P.Siemieńczuk napisał(a):Planuję taką jak na poniższtm zdjęciu. To będzie pierwsza panterka i nie wiem jak się coś takiego maluje.

3. Oj Ty! ;) to taką samą jak ja... ja będę malował olejami artystycznymi, więc numerków kolorów raczej nie odpowiem - na pierwszy rzut oka to jest 5 kolorów, ja tylko zwraciłem uwagę, że to jest dwustronna kurtka, więc na dolnym brzegu i na zapięciu na piersi widać zieloną drugą stronę. Ja zdecydowałem się na ten kolor, ponieważ we wspomnieniach Erich von dem Bach'a opowiada on, że powstancy ubrani w panterki zlewali się z otoczeniem - a że zwykle byly to cegły, gruz - to taki kolor "panterki" jakos mi tak pasuje.

Aha, jeszcze mi się tak przypomniało, ta kurtka na zdjęciu powyżej to jest dzisiejsza kopia robiona przez amerykanów. Może szanowni koledzy wiedzą, czy ma ona prawidłowe rękawy, na starych zdjęciach niewiele widać, ale mam wrażenie, że te zakończenia rekawów nie są prawidłowe - jakieś takie za długie - jakie jest wasze zdanie?
Image
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez Tomek Obrębski » Pią Maj 14, 2004 8:27 am

Tomek Obrębski napisał(a):Zatem Moi Drodzy mam do Was pytanie dotyczące pewnego Liberatora, który pojawił się nad walczącą Warszawą. Otóż chodzi mi dokładnie o samolot majora Jacka van Eyssen'a (SAAF)...

Nie myślcie sobie, że zniechęcił mnie Wasz brak odpowiedzi ;o)
Do dziś udało mi się ustalić następujące fakty:

30/3 SAAF 31 Dywizjon - Liberator Mk.VI (Serial No# 44-10444 Consolidated B-24-J-50-CF) KG-939 "A"

Załoga

Capt Van Eyssen J. L. pilot
2/Lt Hamilton R. G. pilot +
Lt Holliday D. R. F. nawigator
2/Lt Austin B. H. radiotelegrafista
F/S Litchfield H. S. (RAF) bombardier
Sgt Peaston G. (RAF) strzelec
Sgt Hudson H. (RAF) strzelec +
Sgt Mayers L. (RAF) strzelec +

Nadlatującego nad Warszawę Liberatora trafiła ogniem artyleria przeciwlotnicza. Pociski zabiły dwóch strzelców i zapaliły samolot. Pozostali członkowie załogi skacząc na spadochronach uratowali się, z wyjątkiem drugiego pilota, który zabił się przy skoku. Maszyna spadła koło Michalina, niedaleko Otwocka. Pięciu uratowanych lotników zgłosiło się do napotkanej jednostki sowieckiej. Po dwutygodniowym internowaniu przewieziono ich do Moskwy, skąd po trzech tygodniach odlecieli do Teheranu, gdzie przekazano ich Brytyjczykom. Trzech poległych lotników spoczywa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Wiadomości zaczerpnąłem z książki Kajetana Bienieckiego "Lotnicze wsparcie Armii Krajowej" Wyd. ARCANA 1994
Dzięki Radek za dokładny Serial No# i wersję :!:
CDN....
Pozdrawiam,
Tomek
http://www.plastikowe.pl
Awatar użytkownika
Tomek Obrębski

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Piotr Czyz » Pią Maj 14, 2004 8:16 pm

[quote=Tomek Obrębski]
Nie myślcie sobie, że zniechęcił mnie Wasz brak odpowiedzi [/quote]

Cześć Tomku, cieszę się bardzo że nie zniechęcił :). Podobne informacje są zamieszczone na stronach, których linki nam przesłałeś, a które pilnie przeklikałem i przeczytałem. Ja sam próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej (przegooglować net, poszukać w książkach, które posiadam) - mam natomiast wrażenie, że jest to kolejny epizod ostatniej wojny, po którym (niestety) wiele śladów nie zostało.
Jeszcze mi się przypomniało, że nie szukałem na amazon.com - kto wie, może są wspomnienia tych, ktorzy przezyli feralny lot...

Pozdrawiam,
Piotr
Piotr Czyz
Dobry Duch PWM

Postprzez P.Siemieńczuk » Nie Maj 16, 2004 5:23 pm

U mnie dioramka na wykończeniu, kończę właśnie figurkę:

Image

Image

Image
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
P.Siemieńczuk

Postprzez Andrzej Hołowacz » Nie Maj 16, 2004 6:59 pm

Witam !

I ja się dołączę do wspolnego projektu.

Mój model to oczywiście.....

Sp.Kfz 138/2 "Hetzer" - czyli nasz CHWAT !

Model bedzie z pełnym wnętrzem i malowaniem opracowanym przez naszego forumowego kolegę Marka
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=1685
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

http://smg.photobucket.com/albums/v297/aholowacz/
Awatar użytkownika
Andrzej Hołowacz

Postprzez Tomek Obrębski » Pon Maj 17, 2004 9:50 am

Piotr Czyż napisał(a):Ja sam próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej (przegooglować net, poszukać w książkach, które posiadam) - mam natomiast wrażenie, że jest to kolejny epizod ostatniej wojny, po którym (niestety) wiele śladów nie zostało.

Piotrze i wszyscy którym bliski jest temat Powstania Warszawskiego,
Znalazłem, znalazłem :!: :idea: :!: Pismo "Aero Technika Lotnicza" zamieściło w 1990 roku dwa artykuły dotyczące feralnego lotu i późniejszych losów ocalałych członków załogi. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo prszę na priv.
Tymczasem mam coś co być może pobudzi Waszą wyobraźnię, wywoła chwilę zadumy i przyciągnie jeszcze kogoś do projektu...

Image
Liberatory w ogniu przeciwlotniczym nad Warszawą. Obraz Geo H. van Rhyna zreprodukowany na okolicznościowej karcie pocztowej wydanej w Republice Południowej Afryki w 1984r., w czterdziestą rocznicę lotów dywizjonów południowoafrykańskich nad Warszawę

Image
A oto i nasz bohater - Liberator "A-for-Able" z 31. Dywizjonu SAAF z płonącymi silnikami przemyka nad dachami Warszawy. Obraz według informacji Jacka van Eyssen'a namalował Peter Wheeler z Cape Town. Drugi, spadający w płomieniach Liberator prawdopodobnie prowadzony przez G. C. Hooyea (samolot rozbil się w okolicach Miodowej 24 grzebiąc całą załogę, powstańców i mieszkańców kamienicy).

Zdjęcia pochodzą z pisma Aero Technika Lotnicza z artykułów: "Liberator A-for-Able nie wrócił" (8/90) i "Sprawa Liberatora A-for-Able" (10-12/90) autorstwa Jacka Nowickiego.
Ostatnio edytowany przez Tomek Obrębski, Śro Cze 07, 2006 11:03 pm, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Tomek
http://www.plastikowe.pl
Awatar użytkownika
Tomek Obrębski

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Marek P. » Pią Maj 21, 2004 6:57 am

To i ja bym coś porzeźbił ( niestety nie do konkursu bo latka nie te ).
Skłaniam się borgwarda - niezła dokumentacja - choć ciężko dostać.

Gdyby którys z zainteresowanych chciał się pozbyć ;o) - czy to revell, czy Dragon ( choć w tego ostatniego nie wierzę :cry: ) to prosze o kontakt

Pozdrawiam
Marek
Image
Awatar użytkownika
Marek P.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o konkursach i projektach.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości